KIA Sportage 2018 - čelné sklo

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

KIA Sportage 2018 - čelné sklo

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

Dobrý deň.
Prosím vás kolko môže stáť čelné sklo aj s výmenou.
Nemám ani dazdovy ani svetelny senzor.
Len obycajne spätné zrkadlo.
Odfrkol mi kamen a v autorizovanom servise pytaju 900 eur.Moze to vymenit aj iny servis ak je auto este v leasingu?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Však ked to máš v leasingu tak sa asi platí havarijná, či?
V bežnom autoskle to bude tak za tretinu z toho čo pýta autorizák
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Ak je v leasingu auto havarijne to pokryté určite bude, nie iba zákonná poistka, rozbitie čelného skla by malo ísť z havarijnej, v niektorých prípadoch a záleží aj od poisťovne je to pokryté už aj zo zákonnej poistky...
stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

Áno ma havarijné ale ako je to so spoluúčasťou.
To mi nahradí vinník alebo ja sám
Vinníka som dobehol.
Cumo
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 05.09.2007 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cumo »

Máš vinníka tak cez jeho PZP. Kontaktuj svoju poisťovňu . Žiadne havarijné.
Ešte doplním poisťovňa je povinná škodu preplatiť . To že niekomu nepreplatili bola jeho hlúposť že sa neodvolal. Ja som to riešil a úplne v pohode.
Tu je článok https://www.trend.sk/financie/nbs-rozda ... lneho-skla
Naposledy upravil/-a Cumo v 03.08.2020 21:21, upravené celkom 1 krát.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak vinník na poškodenie čelného skla hradeného z PZP, to je obvykle iluzórna záležitosť, ale držím palečc
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Väščina poisťovní už má v podmienkach vylúčené čelné sklo, takže len priamo dohoda alebo súd s domnelým vinníkom.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Cumo napísal:Máš vinníka tak cez jeho PZP. Kontaktuj svoju poisťovňu . Žiadne havarijné.
Ešte doplním poisťovňa je povinná škodu preplatiť . To že niekomu nepreplatili bola jeho hlúposť že sa neodvolal. Ja som to riešil a úplne v pohode.
Tu je článok https://www.trend.sk/financie/nbs-rozda ... lneho-skla
"AŽ" 12.000 pokuta, no to je hrôza, veď to majú späť na 10-12-tich autách ktorým nepreplatia škodu.Najdôležitejšie je mať DôKAZ, keby to bolo až také jednoduché to by tu bol raj pre podvodníkov.Ja som našiel napr.tento článok z 9.2.2020:VIETE ŽE? : Preplatenie rozbitého čelného skla nie je tak jednoduché ako sa na prvý pohľad môže zdať. Pripoistenie všetko nerieši.
Existujú prípady, kedy nepostačí, že máte v rámci poistenia PZP pripoistené čelné sklo. Čo
všetko musím ako vodič mať, aby mi ho poisťovňa preplatila v prípade, že mi auto idúce
oproti/ pred nami strelí kameň alebo v zimnom období ľad, priamo na čelné a rozbije?
Prvým a nevyhnutným dôkazom je mať svedkov. Avšak pozor! Poisťovne sú aj pri svedkoch
veľmi opatrné, nakoľko „vypočítaví vodiči“ si svedkov častokrát vymyslia, a tí si následne
vymyslia aj celé svedectvo. Treba skutočne poistnú udalosť okamžite nahlásiť aj spolu
s vodičom, ktorý vám poškodenie na vozidle spôsobil.
Druhým a tým najrelevantnejším dôkazom, ktorý poisťovni môžete poskytnúť, je záznam
z autokamery. V prípade, že ju nemáte môže byť dokazovanie veľmi zdĺhavým procesom.
V skratke povedané – dôveryhodný svedok a záznam z autokamery tvoria dokopy
najúčinnejší dôkaz.
Poisťovne preto vo všeobecnosti vodičom odporúčajú, aby si uzavreli aj havarijné poistenie.
Táto poistka totiž zahŕňa garanciu preplatenia rozbitého čelného skla, všetko ale záleží na
tom, akú formu havarijnej si uzatvoríte, a akú čiastku máte ako spoluúčasť.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

oco13 napísal:Väščina poisťovní už má v podmienkach vylúčené čelné sklo, takže len priamo dohoda alebo súd s domnelým vinníkom.
ziadne vylucenie neexistuje pzp pokial je vinnik musi skodu uhradit , tatko netrep tu nezmysly bez overenia !
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

pepo64 napísal:
Cumo napísal:Máš vinníka tak cez jeho PZP. Kontaktuj svoju poisťovňu . Žiadne havarijné.
Ešte doplním poisťovňa je povinná škodu preplatiť . To že niekomu nepreplatili bola jeho hlúposť že sa neodvolal. Ja som to riešil a úplne v pohode.
Tu je článok https://www.trend.sk/financie/nbs-rozda ... lneho-skla
"AŽ" 12.000 pokuta, no to je hrôza, veď to majú späť na 10-12-tich autách ktorým nepreplatia škodu.Najdôležitejšie je mať DôKAZ, keby to bolo až také jednoduché to by tu bol raj pre podvodníkov.Ja som našiel napr.tento článok z 9.2.2020:VIETE ŽE? : Preplatenie rozbitého čelného skla nie je tak jednoduché ako sa na prvý pohľad môže zdať. Pripoistenie všetko nerieši.
Existujú prípady, kedy nepostačí, že máte v rámci poistenia PZP pripoistené čelné sklo. Čo
všetko musím ako vodič mať, aby mi ho poisťovňa preplatila v prípade, že mi auto idúce
oproti/ pred nami strelí kameň alebo v zimnom období ľad, priamo na čelné a rozbije?
Prvým a nevyhnutným dôkazom je mať svedkov. Avšak pozor! Poisťovne sú aj pri svedkoch
veľmi opatrné, nakoľko „vypočítaví vodiči“ si svedkov častokrát vymyslia, a tí si následne
vymyslia aj celé svedectvo. Treba skutočne poistnú udalosť okamžite nahlásiť aj spolu
s vodičom, ktorý vám poškodenie na vozidle spôsobil.
Druhým a tým najrelevantnejším dôkazom, ktorý poisťovni môžete poskytnúť, je záznam
z autokamery. V prípade, že ju nemáte môže byť dokazovanie veľmi zdĺhavým procesom.
V skratke povedané – dôveryhodný svedok a záznam z autokamery tvoria dokopy
najúčinnejší dôkaz.
Poisťovne preto vo všeobecnosti vodičom odporúčajú, aby si uzavreli aj havarijné poistenie.
Táto poistka totiž zahŕňa garanciu preplatenia rozbitého čelného skla, všetko ale záleží na
tom, akú formu havarijnej si uzatvoríte, a akú čiastku máte ako spoluúčasť.
svedkovia nie su potrebny pokial sa vinnik prizna a vtedy je to bez problemov
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: KIA Sportage 2018 - čelné sklo

Príspevok od používateľa braga »

stefanecpeter napísal:Dobrý deň.
Prosím vás kolko môže stáť čelné sklo aj s výmenou.
Nemám ani dazdovy ani svetelny senzor.
Len obycajne spätné zrkadlo.
Odfrkol mi kamen a v autorizovanom servise pytaju 900 eur.Moze to vymenit aj iny servis ak je auto este v leasingu?
inac sklo stoji 150 eur plus robota caa 70 eur
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

braga napísal:
oco13 napísal:Väščina poisťovní už má v podmienkach vylúčené čelné sklo, takže len priamo dohoda alebo súd s domnelým vinníkom.
ziadne vylucenie neexistuje pzp pokial je vinnik musi skodu uhradit , tatko netrep tu nezmysly bez overenia !
Overenie - prečítal som si podmienky AXA, Genertel, KOOP. Celkom jednoduché . :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Ako sa "vinník" môýe priznať???? Ty stíhaš sledovať či ti niečo vyletí spod kolesa??? Vinník je vtedy ak vezme do ruky tehlu a švacne po skle. :40bd: :d :D
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Cumo
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 05.09.2007 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cumo »

Tak toto fórum zasa nesklamalo.. ale o Tom potom... (Súcu radu tu dostať je niekedy problém a zvrhava sa to tu na partiu štamgastov)
Netreba hľadať problém kde nie je.
Konšpiračné teórie atď.
K tomu pripoisteniu čelného skla len toľko zbytočne vyhodené peniaze.. a akože havarijné poistenie? Kto mi poistí 20 ročne auto? Nik! A na to 20 ročne auto stojí čelné sklo 5€? Ďalšie pripoistenie je ch..vina stret so zverou Max preplatia 150€? To akože na svetlo? Ľudia čítajte ale nie bludy.. platiť iba za to čo sa reálne oplatí. Nasekať si super balíčky k PZP a potom nedostanete nič a potom pi..ung na fórach ako má ojebabrali...
PZP je poistenie cudzieho vozidla ( komu spôsobíte škodu vašim vozidlom)
Ja mám fungel nové auto a PZP to najlacnejšie aké mohlo byť ostatné pokrýva Hav.poistenie a záruka vozidla. U auta ktoré má moja gazdiná iba najlacnejšie PZP.
Pre zadávateľa :
Máš vinníka čo súhlasí tak šup na poisťovňu ...
Nepreplatili prvý krát napiš odvolanie kľudne použi vyhlásenie NBS .. tu poisťovňa nemá šancu.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

braga napísal:svedkovia nie su potrebny pokial sa vinnik prizna a vtedy je to bez problemov

Ha Ha, zasmiali sa zbrojnoši a odcválali na šijacom stroji
stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

Vinnicku mam aj suhlasi ze je to jej chyba ale poistovacka co mi robi poistenie zhodou nahod jej teta nam povedala ze na 90 percent to jej pzp nepreplati.Jedine sudnou cestou.Je poistena v grupame ci co to je a ti tento problem zametaju zo stola.
Pokial nemam zaznam z kamery tak smola.

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných