Pokuta za jazdu bez dialncicnej v Rakusku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Pokuta za jazdu bez dialncicnej v Rakusku

Príspevok od používateľa marco98 »

Ahojte, zamestnavatel ma vyslal na pracovnu cestu do Rakuska, pricom som ani netusil ze auto nema kupenu Rakusku znamku. Chcem sa opytat ma niekto skusenost s pokutou za jazdu bez znamky v Rakusku? Je mi jasne ze snimace na dialnciciach su a aj ked ma nikto nezastavil tak mozem cakat pozdrav postou ktory asi budem musiet zaplatit ja. Dakujem za info
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

auto bolo zamestnávateľa? zrejme hej,u svojho auta by si asi vedel či máš známku, tak prečo by si mal ty platiť pokutu, šak keď šéf nemyslí ,naj platí
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

ano ano, auto je zamestnavatela. Uprimne ani mi nenapadlo to skontrolovat a bral som to ako samozrejmost... keby som bol vedel ze nema znamku tak by som si bez problemov kupil
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

vo firmach byva pravidelne skolenia referentskych. co si matne spominam, tak pred tym nez vyrazis, mal by si skontrolovat auto ze je ok. povinna vybava, svetla,...
a o probleme informovat zamestnavatela.

dialnicna "nalepka" ktora sa riesi uz iba cez internet, to je na diskusiu......... lol
auto je firmy, prijde pozdrav :40bd:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

a566 napísal:dialnicna "nalepka" ktora sa riesi uz iba cez internet, to je na diskusiu..
Práve Rakúsko má ešte stále nalepovacie známky.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

:3020: :3020: pozor, skopčaci majú už aj elektronickú od roku 2017, ale platnosť začína oveľa neskôr ako ju zakúpiš, tuším o týždeň neskôr. Ak sa mýlim, prosím opravte ma.
https://www.google.com/url?sa=t&source= ... 6405330026
ediyno
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 13.06.2016 10:40
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ediyno »

v 1 rade si treba zistit u zamestavatela, ci ma znamku alebo nie. lebo ako aj tak pride pokuta na firmu, ak teda nejaka pride
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

trucker694 napísal: pozor, skopčaci majú už aj elektronickú od roku 2017, ale platnosť začína oveľa neskôr ako ju zakúpiš, tuším o týždeň neskôr. Ak sa mýlim, prosím opravte ma.

Nie je to celkom tak.
Platnosť elektronickej začína o dva týždne len v prípade ak ju kupuješ cez internet.
Ak sa rozhodneš pre elektronickú známku, tak na predajnom mieste ti ju predajú s platnosťou aj okamžite, alebo aký dátum si povieš.
Tá elektronická má tú výhodu že nemáš žiaden problém pri prípadnej výmene čelného skla počas platnosti zakúpenej vinety. Pri nalepovacej známke jej náhrada stojí 10 alebo 12 euro.

Pre zadávateľa – nie je celkom isté že či ti vôbec dôjde nejaká pokuta.
Síce áno na diaľniciach kamerami skenujú evidenčné čísla áut, ale neviem či zároveň aj prítomnosť nalepovacej známky a pokiaľ áno, tak či aj jej platnosť
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

Platnosť známky cez internet platí po 14 tich dnoch, len pre fyzické osoby. Pri právnických subjektoch platí hneď, nečaká sa 14 dní.
konotuning
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 28.11.2005 08:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa konotuning »

Firemné auto , pokuta ak vôbec príde o čom pochybujem tak príde držiteľovi vozidla ...
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

Ja byť majiteľ firmy dám to zaplatiť zamestnancovi. Áno vyslal som ho na pracovnú cestu, dal som mu auto. A predpokladám, že ak nie je dementný dokáže tú cestu absolvovať bez pokuty. Samozrejme beriem na vedomie všetky sprievodné náklady na túto cestu: diaľničná známka (aj je vôbec treba - možno ani nebolo treba ísť po diaľnici), parkovné, diéty, pripadne iné náklady ktoré súvisia s pracovnou cestou.

Proste zadávateľ témy sorry, podľa môjho názoru v plnom rozsahu tvoja chyba.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

No veru na fimu to určite príde, len neviem po akej dobe to riešia oni.
Priatelka pracuje v Porsche inter auto v kancli a teraz im chodia pokuty za známky čo mali zákazníci náhradné vozidlá v roku 2016-2017...ale tak to je na SVK..
Inak pred jazdou si sa mal spýtať šefa:Hellou šefe má to dialničnu aj v Rakusku kedže tam idem?
Takže asi to pôjde na tvoje triko..
gsxrr
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 26.10.2008 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gsxrr »

Ved v rakusku je stale aj nalepovacia,pokial ta priamo nikto nezastavil a nekontroloval tak by nema byt ziadny problem
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

No len v Rakúsku Ťa odsníma ich zariadenie, ktoré dokáže aj z nálepky rozoznať či je platná..elektronicku snád vysvetlovať netreba..
https://dromedar.zoznam.sk/cl/11189/185 ... ych-znamok
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

kirke25 napísal:Ja byť majiteľ firmy dám to zaplatiť zamestnancovi. Áno vyslal som ho na pracovnú cestu, dal som mu auto.

Proste zadávateľ témy sorry, podľa môjho názoru v plnom rozsahu tvoja chyba.
Dúfam ,že nie si zamestnávateľ.Dal si zamestnancovi prostriedok na výkon povolania, a ten nebol v poriadku.Dal si mu auto.Aj s pokazenými brzdami by si mu dal auto? Naj si skočí pred pracovnou cestou do servisu ,a najlepšie nech to aj zacvaká. Aj murárovi by si dal miešačku čo preráža?Od zamestnanca máš právo a nárok aby pre teba pracoval čo mu sily stačia, podľa najlepšieho vedomia a svedomia ,ale ty mu dáš pracovný prostriedok čo nie je v poriadku,a ešče je podľa teba trótl

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných