Citroen C4 - neudrží voľnobeh

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

darken
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19.10.2017 14:25
Zdieľať na Facebook

Citroen C4 - neudrží voľnobeh

Príspevok od používateľa darken »

Zdravíčko,

obraciam sa na vás s týmto mojím problémom. Auto(C4 coupe, 1.6i 80kw) vlastním 2 roky, doteraz s ním nebol žiadny problém, či v zime alebo v lete. Od kúpy mi nefunguje šoférové okno, resp. niekedy sa mu aj chce, ale väčšinou nefunguje, problém nie je v spínači, lebo pokiaľ rozoberiem panel tak stále sa okno umúdri a ide, a po nejakej dobe zase prestane funguvať. Pred 2 týždňami mi vyhodilo hlášku že mám málo oleja, pričom som ho mal dosť. No a teraz pár dní dozadu mi vyhodilo chybu electric circuit faulty, myslel som si že nejaká drobnosť, skočil som za mechanikom ale na všeobecnej diagnostike nevypísalo k tomu nič konkrétne. Následne o pár minút neskôr sa mi na pumpe rozsvietili asi všetky kontrolky a na stredovom displeji vypísalo asi všetky možné hlášky(zlyhávalo ABS, alarm, airbag, všetko proste). A tak na voľnobehu po 2 minútach sa auto samo udusilo a koniec, baterka K.O. Už sme nenaštartovali, po roztlačení sme bohužiaľ bez svetiel s polofunkčným servom došli domov a dobili baterku, auto ide ale na voľnobehu sa začne dusiť a vyhadzovať hlášky spojené s elektrickými systémami, v otáčkach je to okej. Kontrolka dobíjania baterky pri štartovaní nesvieti, a mám pocit že asi ani nikdy nesvietila, alternátor sme dali skontrolovať a vyjadrenie je že funguje ako má, no kým bol v aute napätie na alternátore bolo necelých 12v.

Asi to vyzerá teda na elektriku alebo riadiacu jednotku. Niekto nejaký nápad ako postupovať ďalej prípadne skúsiť niečo konkrétne ? Vopred ďakujem
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

baterka, napatie ok??
https://youtu.be/qQwhzngHQw4
darken
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19.10.2017 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa darken »

Baterku vtedy vyťahalo až tak že nešlo ani zapáliť svetlá, po nabití baterky napríklad spomínané svetlá idú normálne, ale motor neudrží voľnobežné otáčky, doslova sa viditeľne mykal a triaslo s ním(slabý prúd = slabá iskra od sviečky = zlé odpálenie zmesi, aspoň mne to tak vychádza). Konkrétne na baterke sme nemerali napätie, keďže už na alternátore sme namerali menšie než má byť a mysleli sme že je problém tam, taktiež ani tá kontrolka dobíjania nesvietila. Okrem toho sviečky som zatiaľ nemenil, tie sú ešte od pôvodného majiteľa a nabehal som zatiaľ 23 tisíc km.

Tiež mi už dlhšie svietila kontrolka check engine, ukazovalo to na lambdu/katalyzátor, ale motor ťahal dobre, nedymil ani nič podobné, sem tam to zhaslo tak na mesiac a potom sa to zas rozsvietilo, osobne si ale myslím že sa skôr jedná o elektrickú závadu, keďže vyskakujú tie všetky možné hlášky.

Vďaka za video, zajtra skúsim, aj keď skôr si myslím že to niekde skratuje/preráža a preto sa to tak chová.
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Najdi si ineho servisaka.

Motor podla popisu asi isiel na 3 valce. Akumulator daj otestovat, alternator asi tiez.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

ako napisal martin treba sa uistit ze zakladne veci nemaju poruchu.
bsi reset vyriesi "ducharinu". kable nemozu prerazat, autozvazky su obalene v plastovych chranickach, ak by bola seknuta izolacia,par poistiek by si mal vypalenych. vodice v konektoroch su nakrimpovane s grommetmi, vlhkost sa nemoze dostat dnu.
na starom aute neni zly vif a vyplach motora.,,,
Cumo
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 05.09.2007 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cumo »

Odmeraj či dobíja ako má. Zober merák a daj hodnotu. Keď ste merali pod 12 V tak to je málo pokiaľ viem malo by ukazovať viac ako 14V . To že nesvieti kontrolka dobíjania neznamená že je to ok. Stačí jedna dióda na mostíku alternatora a nedobija ako má.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Prejavujav čo popisuješ , ako keby zlý kontakt na batérii alebo hlavných poistkach. Ale taktiež BSI jednotka a hlavné relé v nej. Nemáš aj náhodou ešte v sprievode tých problémov aj s problém vnútorný ventilátor?
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
darken
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 19.10.2017 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa darken »

Bol vadný komutátor alternátora, dostal sa tam bordel z uhlíkov ... alternátor opravený, všetko ide ako má
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

:2f93: vdaka za vratenie sa do temy s riesenim
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných