Toyota Proace city - motorizacia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

horalky
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 07.09.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Toyota Proace city - motorizacia

Príspevok od používateľa horalky »

Dobry den,

rad by som kupil nove auto pre 4 cenu rodinu s 2 malymi
detmi.Zaujala ma toyota proace city hlavne koli priestoru na zadnych sedadlach+ velky kufor.Jazdim prevazne mesto 60% medzimesto 30% a dialnica 10% najazd cca 10 tisic rocne preto uvazujem iba nad benzinom.Uvazujem nad tou silnejsou 1.2 130 koni v automate akutat mam trocha obavy nakolko to ma iba 3 valce.Ake mate skusenosti s tymto motorom.Ako to je so zivotnostou?Bude takyto motor stacit pre tak velke auto? auto by som si rad nechal cca 10r.Ako druhu moznost mam corollu combi s 1.8 hybrid akurat proace city mi pride ako praktickejsie auto az na ten motor z ktoreho mam obavu.Financne to vychadza cca rovnako 23 tisic.
Dakujem za rady.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ahojki, preco mas obavu z 1.8ckoveho motoru a preco je 1.2ka zazrak techniky ?

Pretoze 1.8cka je nepriamovstrek bez turba a 1.2ka je nabombovana do uplnej krajnosti, priamovstrek, s turbami ?

Co myslis, ktora vec moze skryvat viac konstrukterskych bomb a ktora bude mat vacsiu zivotnost : jednoducha priamociara vec alebo uberkomplikovany stroj s neuveritelnymi "vymyslami" ?
horalky
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 07.09.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horalky »

Asi som to zle napiaal.Mam obavu z tej 1.2 v proace.1.8 je dobry motor.Corolla mi pride lepsia prave koii tomu motoru a proace zase koli priestoru
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak to mas opravnene... proste tri hrnceky su proti prirode a zdravemu rozumu, vsetko je to neskutocny kompromis len kvoli emisiam a uradnikom.

Nebrat. Stokrat radsej hladku 1.8cku nez cokolvek jedna-dva, jedna-nul... kĂłr do takehoto auta !!! Toto nie je Clio alebo Korzicka !
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

si mozes ist kupit peugeot citroen alebo opel a bude to to iste auto s tou istou technikou a minimalnymi zmenami v dizajne.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Nekupuj trojvalec... Je to len sociologický pokus, ako sú až ľudia praštení.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

mp3turbo napísal:tak to mas opravnene... proste tri hrnceky su proti prirode a zdravemu rozumu, vsetko je to neskutocny kompromis len kvoli emisiam a uradnikom.

Nebrat. Stokrat radsej hladku 1.8cku nez cokolvek jedna-dva, jedna-nul... kór do takehoto auta !!! Toto nie je Clio alebo Korzicka !
Veru... Ešte by som doplnil, že tie trojhrnčeky vôbec nemajú malú spotrebu a teda ani emisie. V skúšobnom teste možno áno, lebo to tak sprevodujú, aby vyhoveli testom. V reáli ale žerie napríklad také BMW 316i trojvalček neskutočných 8,6 litra. Načo je dobrý taký motor? Však to je spotreba šesťvalca.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

take prieskumy tu uz dlho prebiehaju - volaju sa volby. A vzdy ukazuju rovnaky vysledok. Je uplne jasne ze ked potrebujes 26kW na kolesach aby si isiel s karoseriou X rychlostou Y, tak proste potrebujes 26kW. Benzin je ten isty, energeticka vytaznost z neho ta ista, spalovaci proces ten isty. Jedine co sa MINIMALNE zmeni su vnutorne mechanicke straty motorov, kde medzi 4valcom a 3valcom je rozdiel 2.6%... tam sa proste usetrit neda nic. Desatstupnove prevodovky, male velke prevody jak na kamione a este napolku rozdelene.

Ved to je jasne vidno aj v diesloch aj benzinoch. V roku 1996 jazdila Szkoda Ocktavia 1.9td 66kW/81kW UPLNE V POHODE pod 5 litrov nafty a dalo sa aj pod styri, dnes jazdia naftaciky kolko ? To iste. 25 rokov "VYVOJA" a ziadny uspech !!! Benzin to same, Mazda 626 2.0i 1996 co este dnes mam [!] jazdi v Bratislave za 7 az 7.5l, uplne presne to iste ako hypermoderne kcháry trojvalcove. Az na to, ze tie trojvalce nenajazdia pol miliona kilometrov a nevydrzia ani tretinu tych motohodin co zmieneny primitivne jednoduchy hyperspolahlivy 2.0i stvorvalec.

Trojvalec naozaj nekupovat, moze byt najlepsi na svete (nie, nie je) ale furt je to trojvalec proti prirode. Predstav si trojnohého psa. Blbost. Dvojchvostu mačku. Kravina. Dom na tuhe palivo bez komina. Sprostost. Kukuricu co rastie na strome. Divne.

Trojvalcovy motor. Proti prirode. Proti zdravemu rozumu. Mercedes GLB, uz od 36.000 euvra, za pajcku nie je velky problem... oznacenie 200i, motorcek 1.3i ktory najdes aj v Renolte, Dacii a Nisane. Sorry Mercedes. Proti prirode. Zle. Blbe. Nechutne. Zvratene. Pohrdanie zakaznikmi (okej, aspon ten hlupy 1.33i nie je trojvalec, ale ajtak je zvratene oznacovat svoje produkty "2.0i" respektive "200" v tomto pripade, A43AMG... jasne, 4.3 urcite tfuj).

Toyota. 3valec. Ne. Chcete usetrit ? Normalny poctivy motor a LPG. Preco to ziadny vyrobca nerobi a namiesto toho tieto trojpohárikové KRAVINY ?!?!
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Ale GLB máš nabombovanú výbavu. Niekde som čítal, že sa dá ísť na cenu 60 000e pri tom motore. Čo tam po motore. Dnes sa na to nepozerá.
Musia byť displejčeky, lane assist, radar, full led a laserove svetla, nighajvision, head up.
Ale aj zakladné výbavy s turbomotorčekmi sú brutal ceny. Chceš blbý kombik nižšia stredná, bum 1.0 T a 20 000e jak lusk. Keď chceš 4 valec +5-6000
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ak pojdes do fiatu, tam to kupis za prijemne peniaze. Stavil som sa vo fiate pred par dnami pozriet tipo kombi a cena... v plnke za 15 tis nove. Stvorvalec s turbom a nepriamym vstrekom.
aristoteles
Príspevky: 778
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

To tipo kombi sa mi zda ako ozajstny cierny kon...
Kolko by priplacalo za daaky diesel?
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

kúp si pekne toho hybrida a budeš spokojný... a keby si mal trošku Filipa tak sa pozrieš po nejakej zánovnej tojotke s cca 50 000km a ušetríš slušné peniažky na detičky. Pri nájazde 10 000km to nezoderieš... ono to neskôr vyskočí - školky, školy, krúžky, výlety ale choď do hybrida budeš spokojný.
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní