Skoda Superb II 2.0 TDI , CFGB ,4x4 DSG - dlhý studený štart

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Skoda Superb II 2.0 TDI , CFGB ,4x4 DSG - dlhý studený štart

Príspevok od používateľa Marekskk »

Zdravím páni.

Stretli ste sa s takýmto problémom, viete mi poradiť prosím? Jedná sa o Superb 2 facelift 2014, 2.0 TDI 125kW 4x4 DSG, štartuje dlho ako by mal, cca 3-5 sekúnd. Iba pri studenom štarte, teplý je okej.

Ak napr. 2x stlačím tlačítko štartu, je to o niečo kratšie, cca 2 sekundy len točí. Diagnostika žiadna chyba, cca 170 tisíc najazdené. Egr? Piliny vo filtry nie sú žiadne.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Mojmu sefkovi robilo to iste.Kedze ho servisuje v skodovke vymenili regulator paliva vraj su zname viacere pripady,ze tie regulatory boli na .....
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Takže trocha update, problém stále nie je vyriešený. Ďalšie úkony, ktoré sa spravili:

- výmena vstrekov, všetky 4ks za nové, originál BOSCH
- výmena palivového filtra, stav sústavy bez pilín
- kontrola žhavičov, všetky 4 fungujú správne
- tankovaná nafta prevažne zo Shell, + VIF, no problém so studeným dlhým štartom pretrváva, pokiaľ je motor studený točí cca 4-5 sekundy, keď je teplý šťartuje normálne, chyba v RJ nie je žiadna, EGR adaptácia prebehla bez chyby

Riešili ste niekto podobný problém, viete mi niečo poradiť?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

riešitelné,pokiaľ je zájem v ss dám kontakt na super diagnostika ...ale je to východ republiky
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mna by zaujimalo kolko stali tie styri vstrekovace... ak mozem. Cenovka jedneho noveho NOVEHO naozaj noveho je tisic eur v autorizaku.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Áno poprosím ťa SS.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to v ss
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zostalo ticho okolo vymeny tych vstrekovacov, autor temy... tak by ma zaujimalo preco sa k tomu zurivo nechces vyjadrit.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

pokiaľ viem pán má dojednanú opravu na východe v čase po Velkej noci
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je jedno - otazka bola ci to boli naozaj uplne nove nove vstrekovace a bol aj poskytnuty dovod pytania sa tejto otazky : pretoze jeden kus novy v autorizaku stoji cez 900 eur, takze to by znamenalo investiciu okolo 3.600 eur bez roboty atd.

V celej nasej krasnej republike mi staci jedina ruka aby som spocital vsetkych ludi ktori by boli ochotni nieco take zafinancovat. Povedane inak, SILNO POCHYBUJEM ze masina ma nove vstrekovace. Mozu tam byt nejake repasy alebo nejake "akoze nove" z ebayu a podobne ? Cojaviem... urcite nemozu... so vsetkymi problemami ktore sa k tomu viazu, predovsetkym technologia vymeny kedze autorizovany servis to rozhodne nerobil.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 01.04.2021 22:23, upravené celkom 1 krát.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Čo je podľa teba naozaj, naozaj nový vstrekovač? Do auta sa dávali vstreky Bosch podla originál čísla. Tie stoja okolo tisícky 4ks.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

naozaj novy vstrekovac je taky ktory kupim na pulte autorizovaneho servisu a NEBUDE pochadzat z X serie (to su repasy).
Ten stoji cez 900 eur na 103kW verziu, nie na 125kW co je v tejto teme - tie budu pravdepodobne drahsie.

No proste ma zaujima to tvrdenie o uplne novych vstrekoch a som sa podujal nejako ho preverit kedze zostalo zaobalene ruskom velkeho tajomstva. A uz vobec nehovoriac o tom kto a ako tie vstreky vymenil, pretoze pri tej praci sa da toho doje-pokazit taaaaak strasne vela ze az.

PS : uplne ina tema je ze k vymenam vstrekovacov v snahe odstranenia nejakeho problemu pride v obrovskom mnozstve pripadov uplne zbytocne - a presne to sa stalo aj tu.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Problém riešim a dám konečné info sem.

Výmena vstrekov prebehla v originál Škoda servise. Nemyslím, že bola zbytočná. Si len kecálko a odchádzame od problému.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hlavne ze ty nie si kecalko, akurat to nemas v original servise vyriesene - a musis sa obratit na komunitu kecalkov aby ti pomohla.

Ze ?

Toto forum je o kecani. Ak sa ti niekto nahodou chytil vredu a zabolelo to, musis si uvedomit ze si to ty kto ma problem. Ze ty potrebujes pomoct. Ze ty si NEPOSKYTOL ROZUMNE INFORMACIE KTORE BY VYVRATILI MNOHE POCHYBNOSTI A PREDISLI MNOHYM OTAZKAM HNED NA ZACIATKU. Keby si toto povedal hned, nemusela kecalkova otazka prist. Uprimne, ajtak nevieme ci su tam nove vstreky z toho autorizaku - lebo to si nepotvrdil napriek absolutne jasne formulovanej otazke.

Ze ?

Akurat budes vyskakovat a budes najmudrejsi.

Ze ?

Doriti ludia ved si dajte facku - nedokazete jasne a presne sformulovat veci ktore by mohli pomoct VAM. A este sa rozdrapujete.

Ze ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je bežné a veľmi časté že človek ktorý hľadá pomoc tu,nedodá ani len základné informácie o roku,type,km,čiže ani len identifikovať čo sa rieši nie je možné a o popise problému tiež so základnými info odkedy a aká je predošlá servisná historia. Dopadne to (z mojej strany) tak,že prečítam a zväčša nereagujem,lebo niet na čo a navyše ma obchádza blbý pocit že si to ten človek sám znemožnil.Nejdem riešiť prečo,z uponáhľanosti,naivity či priamo hlúposti.Lebo..aj v takom prípade sa dá urobiť toľko,že napíšem problém ako viem a doložím otázkou...aké informácie by boli potrebné aby sa vôbec dalo o probléme uvažovať.Je zásadná vec či za otázkou je človek schopný si uvedomiť svoj diel nutnej spolupráce.
MP3...fórum je o kecaní,to je žiaľ pravda.Lebo každý kto vie ťukať do klavesov považuje za nutné nejakou hlúpostou prispieť pre vzdialenie sa od problému.Prečo ? No lebo sa to dá.Myslím že je nespochybniteľne a zretelne vidieť dôsledok deštruktívnej sily truhlíkov,k večeru tri témy...to vypovedá celkom jasne kam fórum speje.Aj ochotný ho opúštajú...pretože jednoducho nejde denne bojovať s presilou ľudí vždy pripravených v zasratých čižmách vletieť kamkoľvek a kedykoľvek.Takže jediné čo sa deje,že sa im vypratáva priestor pre nerušenú "osvetu"
A pôjde to dole volným pádom,ak neprestanete konečne riešiť predmet zadávateľa a budete sa riešiť vzájomne.Toto nie je štát,toto je osie hniezdo plné kritikov,najmúdrejších z múdrych kde úplne každý vie čo má robiť ten druhý.Podľa toho to aj tak vyzerá,je jedno do akej oblasti sa pozrieme,všetci vedia všetko...len výsledok je tragický

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 28 neregistrovaných