3a a dovoz

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

iaragorn
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.02.2014 19:11
Zdieľať na Facebook

3a a dovoz

Príspevok od používateľa iaragorn »

Ahojte,

dnes som bol pozrieť auta v autobazáre 3a-čiek a okrem iného som sa dozvedel, že oni veľa áut importujú, najmä z nemecka.

Máte s tým niekto skúsenosti ?
Pozerám 4 ročné oktavie, golfy a passaty. Je to bezpečné a seriózne z ich strany ?
Lebo kedysi sa šuškalo, niečo o nejakom stáčaní. Neviem ako to je dnes. Nemam skúsenosti, tak sa pýtam.

Ďakujem za odpovede.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

oktavie, golfy a passaty
a k tomu AAA - v ktorom rade si stál, keď rozum dávali
Pritom teraz tu je téma o jednom z posledných "dobrých" motorov Mitsu ASX :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aj z AAAAAAA pochadza vela vozov ktore su bezproblemove - osobne poznam tucty, skutocne tucty ludi ktori kupili masinku v AAAAA a nemali ziadny problem ; osobne takisto poznam aspon tucet ludi ktori auto do AAAAAAAAA predali (napr. foter mojej starej, on je proste asocial a nieco take ze mu 7 ludi zavola na inzerat a opytaju sa tie iste otazky by prinieslo masovu vrazdu).

Takze pohnutky ludi ktori predavaju do AAAaaAaAaaAaAa su rozlicne, rovnako aj tych ktori tam kupuju. Ani v jednej ani v druhej skupine nie su vyhradne len hajzlici, vychytralci, oje/bava/či a podobne individua. Ano, existuje obrovska skupina ludi ktori predali vozy v zlom stave cez aaaaa; ale aj tu sa doba skulturnuje. Vrazdu tam uz vela vela rokov dokonca ani nezoberu do vykupu, pretocenie kilometrov si kontroluju cez take databazy ku ktorym 99.9999% slovenskych sudruhov nema pristup a je to fakt najlepsie na Slovensku.

No ale uz dost aby som neznel ako platena reklama ; nikdy som s nimi nemal nic spolocne. Ked som 14 rokov dozadu predaval nasu Ocktaviu tak som sa tam zastavil, ponukli mi sumu asi o 100.000 korun (este boli koruny) mensiu nez bola najlacnejsia rachotina z rovnakeho rocnika (obita hnusna, moje auto bolo krasne) takze k ziadnej dohode prist nemohlo.

A osobne poznam aj ludi - aj na tomto fore som pisal - ktori kupili masinu v AaaAaAaAaaAaa a ani domov neprisli. Jeden z nich moj zamestnanec, z Petrzalky do Petrzalky neprisiel, umrel motor... to bolo natahovaciek. Dalsi kolega tam kupil pred tromi rokmi Grand CHerokee, mal problemy prihlasit lebo VIN cislo na karoserii, tralala.

Cize je vela aj problemovych pripadov, a urcite je vela aj bezproblemovych. TAK AKO VSADE.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lubo odpoviem ti slovami jedného nášho technologa - Ak je len teoretická možnosť , že operátor vyrobí nekvalitný výrobok - tak výrobu nespustíš aj keby mal padnúť VW.
Tu zadávatl volí tak smrtelnú kombináciu, že by to neriskol ani Chuck Noris.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kazde pouzite auto v kazdom autobazari aj pri predaji sukromnou osobou, kazde dovezene auto aj ked ti ho vlastny brat s desiatimi kolegami automechanikmi prehliadne, je nejake riziko.

Riziko je aj nove auto - jeden kamarat kupil novy Pasatt a na druhy den neprisiel do Grazu ; dalsia kolegyna s Mercedesom GL neprisla domov zo salonu. Vybuchnuty motor a odtah s 000021 km na aute za 130.000 eur moze byt zrejme aj slovensky rekord ; Zilina 2018.

Susedovi po tyzdni umrela nova Skala. Kolegovej frajerke pri 18.000km na posratom Pole 1.2 umrel ten sprosty trojhrncek, pri 27.000km DSG, pisal som o tom aj tutaj na fore par rokov dozadu (kto chce, najde). Mala ho od novoty. Keby ti take auto predala s 25.000km a poznas ju cely zivot 30 rokov, myslel by si si ze ti moze pri 27.000 zdochnut DSG ? Myslel by si si ze ta chcela ojetrtkabáťiť ? Ja by som si rozhodne myslel, a ona pritom skutocne nechcela, nevedela a nemohla vediet.


AAA sa sialene, sialene skulturnilo. To co bolo pred 10 rokmi je neporovnatelne s tym co je teraz. Aby som zase neznel ako jednostranna reklama, aj Darex v Bratislave sa neskutocne, neskutocne pohol dopredu. To co sa tam dialo 10-15 rokov dozadu, to uz nie je (pisal som na tomto fore : byvaly sused kupil čajočke Macubuši 3000GT s motorom Sigma 2500 - ved preto je to oznacene ako trojliter ked to ma 2.5ku motor ze a samozrejme bez kardanu na zadny pohon...).


K otazke zadavatela : toto je taka krcmova tema. Nevies nic o aute, aky Semir s nim robil ake dialnicne kotrmelce, pre istotu si nenapisal ani aky je to voz, kolko ma kilometrov, ked chces kupit Tojotu Korollu 1.8i hybrid s 340.000km tak tam sa ti nic nepokazi a veselo do toho, ked chces kupit Szkodu Superb 1.4TSI z roku 2011 s 92.000km tak ti poviem ze si sialeny napriek tomu ciselku...

Nie je auto ako auto. Kazda firma moze doviest 999 aut s ktorymi 100.000km novy majitel nebude mat problemy, a ty si just kupis to dalsie ktore umrie po 9.000km. A pritom ta firma za nic nemoze, nikoho nechcela okabatit...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: 3a a dovoz

Príspevok od používateľa oco13 »

iaragorn napísal:
Pozerám 4 ročné oktavie, golfy a passaty.
Koncern nemá za posledných xy rokov "neprúserový" motor, a bazáre si všeobecne pokazili meno, to sa nenapraví za 15 rokov , na to treba tri generácie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
iaragorn
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.02.2014 19:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iaragorn »

ako vravím, nemám skúsenosti.
keď si budem auto dovážať z nemecka sám, bude to lepšie ?
som laik, nie som automechanik.

pozeral som napríklad toto:
https://www.aaaauto.sk/sk/vw-passat/car ... A&promo=gm
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Radšej by som si to dobavil ten dovoz s nejakým súkromníkom, nájdeš auto napr na mobile. De dohodnete sa, nejaká záloha a ide sa... Niekto ta zoberie aj so sebou vybrať si, zaplatíš si cestu alebo zadáš parametre a kontaktuje ta z napr nemecká našiel také a také auto za xyz ojro... S aaa sú toho zážitky na romány...
Moonshine
Príspevky: 518
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Určite kontaktuj serióznu firmu na dovoz.

3áčka-už len keď si predstavíš aká je to firma s nenažraným managementom, musí byť nakŕmená euríčkami. A oni vedia ako na to. Autá sú u nich najlepšie len rýchloobrátkový tovar. Za málo kúpiť, za draho predať. +Nejaký ten poplatoček za prepravu auta napr. z Košíc do Ba, výhodné financovanie by ste nechceli? Administratívny poplatok sme zabudli, aha aj manipulačný.
Neviem, je toho v kuloároch málo popísané o nich?
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Nebal by som pokial vies aspon trocha posudit stav auta. Ak bude v dobrom stave, slusny kusok, je mi jedno ci to je bazar, alebo sukr. osoba. Na konecnu cenu sa opytam vopred, a bud to vezmem alebo nie. Uz som to tu pisal, tachometer neriesim, nech ma aj milion, alebo 20tis, pozeram stav hlavne pod kapotou, to vela napovie o predoslej udrzbe a celkovej starostlivosti o auto. Zial do ziadneho motora nevidno, kto s nim ako jazdil, ako radil, ako menil naplne a vykonaval predpisane ukony, ale tak to je pri kazdej jazdenke neznameho povodu.
Ine je kupovat od znameho, alebo auto ktore poznas, pripadne si ho aj jazdil, ale taka moznost byva len ojedinele. Vsetci ostatni co kupia 4r auto na ucel dalsieho predaja, ci uz bazar alebo "fero z lesa" na tom musia mat zisk, takze je dost naivne si mysliet ze davaju vyhodne zlavy alebo nebodaj robia charitu. To ale neznamena ze sa neda aj medzi tym najst dobry kus za dobru cenu... a to sa aj tak casto ukaze az po rokoch pouzivania. Tiez si treba uvedomit kto by po 4rokoch spokojnej jazdy predaval overene a starostlivo opatrovane auto? podnikatel? firma? ktora ho kupuje uz s tym ze to je len na obdobie 4rokov a potom ide prec, ale nemusi byt zakonite zhumplovane, to si ale casto zamestnanci a znami odkupia skor nez sa to posunie bazarom. Tiez si myslim ze aj v Ackach sa daju najst pekne kusky v priatelnej cene, treba hladat, sledovat a pytat sa a nebyt naivny, praktiky ktorymi sa Acka nestastne preslavili pouzivaju aj ine bazare a predajcovia napriec krajinou, to nieje zdaleka len zalezitostou Acok. Nikto ti pri vybere auta nemieri na hlavu, akurat v Ackach maju vyhodu "skoleneho" personalu ktory dokaze kvalitne namasirovat mozog, tak na to jedine pozor.
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ísť do DE pre Golfa, Octaviu, Passat je ako nosiť drevo do hory

1000€ pôjde len na opletačky a dovoz
mizuuu
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 06.08.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mizuuu »

To by som az tak netvrdil. Je fakt, ze Nemci sa velmi ochotne zbavuju relativne novych aut po 3 - 4 rokoch. Je to dane tym, ze oni su proste solventni a ochotni kupovat auta kazdych par rokov. Darmo, Nemecko je najvyspelejsi stat EU. Pre Slovaka je 4 rocne auto v podstate nove a pre nich je to uz vybehove a pozeraju po novom. Navyse Nemci su ochotni priplatit kopu penazi za doplnkovu vybavu, co by si nasinec len velmi tazko dovolil. Preto u nas su tie vybavy aut chabe oproti zapadu. Velke firmy kupuju stovky aut pre svojich managerob za uple ine ceny, ako u nas cenikove a po troch rokoch ich davaju do aukcii. Im to je uplne jedno. Predaju a kupia nove a maju klud na dalsie 4 roky. Co sa tyka poplatkov za prihlasenie, nieje to az take zle ako to vyzera na prvy pohlad. Ak si kupite 4 rocnu jazdenku, tak zaplatite 100 eur KO, 100 eur okresny urad, STK ak nema okolo 70 + eventualne za uradne preklady. Do 400 eur sa zmestit musite. Cenovo a kvalitou to tam vychadza o dost lepsie + vyber je uplne niekde inde. Samozrejme treba mat aj stastie na vyber. Su firmy ktore sa specializuju na dovoz kvalitnych aut z nemecka, takze urcite by som siel radsej touto cestou ako tri acka...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Je fakt, ze Nemci sa velmi ochotne zbavuju relativne novych aut po 3 - 4 rokoch.
>> Je to dane tym, ze oni su proste solventni a ochotni kupovat auta kazdych par rokov

nic z toho co si napisal nie je pravda (okrem jednej drobnosti). Si uz dlho nebol vo vysnivanom Nemecku, ze ?

Pri dovoze platis podla vykonu motoru. Ked si dovezies vysvnivanu Fabiu 1.2i 66kW tak nic, ale ked si ja doveziem poondeny 4 rocny voz tak zaplatim 1.794,- eur [!!!!!!!!!!!] ku vsetkym tym poplatkom co si napisal LEN KVOLI VYKONU motora. Takze v ziadnom pripade neplati ze dovoz/prihlasenie vozu je 400 eur "sa zmestit musite".

Ani nahodou. Tam sa len zacina a konci sa POLAHKY na troch tisicoch !!! Neratal si cestu tam a naspat, poistenie (prevoz na valniku), palivo, nejake potraviny, nedajboze nespat v aute na cigana, kdeze 400 eur kamos.
mizuuu
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 06.08.2007 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mizuuu »

No prepac, ale predsa si nemozes spravne poplatky pridavat do sumy, ktoru zaplatis za dovezene vozidlo. To sa podakuj byvalej vlade. A o zivotnej urovni Nemecka a Slovenska radsej nebudem polemizovat.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

prepacim, ked mi niekto prihlasi auto BEZ tych poplatkov priplatkov doplatkov, to je uplne jedno ako sa to nazyva.

MUSIM ich zaplatit, nejde to bez toho.

Takze ich samozrejme zaratam do ceny, rovnako ako zaratam dalsich 300 eur cesta tam, cesta naspat, poplatky za cesku alebo rakusku dialnicu ked tam idem, poplatky za odhlasenie auta v Ríši, poplatky za povinne poistenie a prevozne znacky ak idem autom po svojich (alebo prenajom vozika ak auto doveziem za mojim autom, v takom pripade samozrejme zvysenu spotrebu naspat), zaratam aj jednu noc v hoteli za 80 eur ked musim niekde cestou prespat a nechcem sa krcit v aute ako taky pako...

Zaratam kazdy jeden cent. Pretoze to su naklady ktore s dovozom mojho vysnivaneho tátoša absolutne suvisia a nedaju sa oddelit.

Jasne ze urcite zaratam aj drobnych 1800 eur [!!] priplatok poplatok zaplatok nadplatok kvoli vykonu motora ktory PRI PRIHLASENI MUSIM mat zaplateny. Je mi totalne jedno ktorej vlade sa mam podakovat, ci som ich volil alebo nie, proste su to dukaty ktore idu z mojej penazenky von.

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných