VW Passat B6 - štartovanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jurco1990
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 16.01.2018 10:52
Zdieľať na Facebook

VW Passat B6 - štartovanie

Príspevok od používateľa jurco1990 »

Zdravím všetkých, idem predať svoj passat B6 2.0TDi 125kW, a zrovna dneska prvykrát sa mi stalo, že som chcel naštartovať, auto cvakalo, cvakalo a nenaskočilo, potom druhýkrát zas, ale naštartovalo a hneď skapalo a asi na 5 krát naskočilo normálne. Potom som išiel, zastavil som, skúsil som to zas a uź nechcel zase naštartovať ani na 10ty krát, po 20 minutach som to skúsil, naštartovalo krásne bez problémov. Cez deň som behal kade tade, motor bol vypnutý ale 4-5 krát, a večer som sa vrátil zaparkoval, vypol, a zase skúsil či naštartuje a zas to isté, tak sa bojím čo bude keď pôjdem ráno do práce :40bd: čo by to mohlo byť? Chcem to predať v dobrom stave.
Dodatok: nikdy predtym mi to nerobilo, natankoval som prvykrat na pumpe kde som nikdy predtym nebol, moze byt ze nejaka menej kvalitna nafta alebo tak? Aj v okoli kde byvam mame dve pumpy, na jednej vzdy tankujeme, raz sa tankovalo na tej druhej a na dialnici klaklo auto, a toto iste sa stalo aj susede ked tam natankovala prvykrat. Mozno je to somarina ale napadlo mi to.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Všetko čo sa stane, sa raz stane prvýkrát, takže z toho pohľadu to je v poriadku.
Keď auto neštartuje, tak treba rozlišovať že či zakaždým pravidelne a bezproblémovo točí štartér, alebo štartér po otočení kľúčika zapaľovania nie vždy začne točiť.
Ak je štartér bez chyby, tak môže byť spústa vecí, ktoré neumožňujú motoru naštartovať.
Podľa toho ako to popisuješ, ale zrejme nie vždy štartér začne riadne točiť („auto cvakalo, cvakalo“), takže to vyzerá na chybu štartéra, resp. jeho spínacej cievky.
V takom prípade treba vybrať štartér a opraviť čo treba, iná cesta nie je, ak to urobí raz, tak už to lepšie nebude.
Aj keď ešte predtým ako sa bude vyberať štartér, skontroloval by som káble k nemu, teda hlavne ukostrenie motora, môže byť že veľký prechodový odpor na pripojení kábla by mohol niečo podobné spôsobovať.
Naposledy upravil/-a wilz v 22.07.2020 12:37, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

auto cvakalo, cvakalo a nenaskočilo

toto ale palivo nevie urobiť ani ak to bude voda
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

Zrovná teraz pred predajom. Do kelu.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak by to spravilo po predaji,tak ti ho budú chcieť vrátiť
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jurco1990
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 16.01.2018 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurco1990 »

Natankoval som normálne na shelke tu drahšiu naftu, a zatiaľ mi to nespravilo. Tak uvidim
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ibaže to spraví.Teda za predpokladu že prvý opis správania bol správny.Že sa zopakuje je istejšie ako v noci tma,utešovať sa nezmyslami nie je najšťastnejšia vec
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

neviem co je myslene cvakalo,cvakalo ale ak cvakalo a netocilo tak odchadza bateria
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba povedať že zväčša.Ale neplatí automaticky.Príklad ...pri štarte cvaká,ale pokiaľ je privedený prúd na štartovaciu cievku štartéra..krásne a okamžite naštartuje.To isté...otvorená krabička štartovacieho relátka,stačí potlačiť kontakt,nasleduje perfektný štart.Vymené boli dve batérie zbytočne,raz štarter.
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

mhlavaty napísal:Ibaže to spraví.Teda za predpokladu že prvý opis správania bol správny.Že sa zopakuje je istejšie ako v noci tma,utešovať sa nezmyslami nie je najšťastnejšia vec
Lenže keď máš v peňaženke 2€ a chces sa voziť na Passate nič iné ti nezostáva, len dúfať že sa nič nepokazí.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

kirke...ale to už neriešiš problém auta ale majiteľa auta,toto si treba odpustiť
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 18 neregistrovaných