Samovoľné vybíjanie akumulátora

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milan.mi
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.05.2009 14:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan.mi »

vidno ze si odbornik bez tej poistky auto nepojde. chcel som vediet kde by mohol byt problem a nevravim ze je to budikmi, preto sa chcem poradit.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vyzerá to na vysoký kľudový odber.Ak ani po uspatí všetkých systémov čo trvá možno max 10 minút sa odber nedostane na nižšiu hodnotu,je nutné hladať príčinu.Rozhodne to nie je spotrebič ako žiarovka a pod. Treba vychádzať ale z myšlienky vzájomného prepojenia RJ v auta,čo vie spôsobiť aj prenesenie prejavu chyby.V praxi sa vyskytnô neuveriteľné zdroje odberov a často na čosi človek zabudne.Pamätám na chybu v Mercedese moderátora fóra skorpiho,ani za ten svet sa zdroj nenašiel až náhodou sa zapol televízor v aute a na to nás doviedlo k zosilovaču signálu ktorý ani po vypnutí nenabehol na spací režim.Je rozumnejšie sa poradiť z dobrým elektrikárom ktorý pozná komunikačné prepojenia a ktorý skôr objaví logiku chyby.Mal som prípad keď sa systém odberu hladal tri dni,neustále bol systém meraný,ale niekedy chyba vznikla a niekedy nie...
Dielňa nemôže stáť a sledovať celé hodiny kedy a čo,preto je dobré (nutné) poznať systém,to ešte dáva možnosť pochopiť a nájsť vadu rýchlo.
milan.mi
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30.05.2009 14:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan.mi »

no to sa snazim najst...nikto nevie co by to mohlo byt. mam v aute telefon a signal berie z anteny auta ale ja uz mam druhu a telefonny kabel som odpojil, cize toto by to nemalo byt. skusal som aj cd menic no nic. este prejdem vsetke spotrebice ktore v aute mam a dam vediet ze co a ako.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

evidentne ani nevies, kde mas vsetky poistky, pretoze budiky urcite nepojdu priamo z baterie :zg282:
Takze zacni tym, ze si najdi vsetky poistkove skrine v aute.
dahro
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19.06.2018 14:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dahro »

Kolko takych poistkovych skriniek moze byt v aute?
asadko
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 23.03.2017 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asadko »

každé auto to má inak
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetom »

Ahojte, viete mi povedat, aka je akceptovatelna hodnota vybijania baterie bez zataze, vecer som odpojil baterku, mala 12.48V, rano po cca 10h som ju premeral znova a mala 12.44V, chcel by som vediet ci je to este OK, alebo bateria by mala stale drzat rovnaku hodnotu. Kludovy prud som nameral 0.11A. Jedna sa o 70Ah bateriu pre Start/Stop vozidla. Dakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

0.11A je obrovsky prud, to urcite nebol kludovy - auto este nepreslo do hlbokeho spanku. Ked mas otvorenu kapotu a pripojeny multimeter, auto sa nikdy nemusi hlboko uspat.

Pokles z 12.48V na 12.44V je uplne v poriadku, neries. Ked zastanes po jazde, na svorkach baterie s vypnutym motorom mozes kludne namerat 12.8V ktore budu velmi rychlo klesat, z toho nerobit paniku. Pred vypnutim motora tam bolo 14.4V a podla toho ako blby start/stop inteligentny system mas, kludne mohol bateriu prebijat az na 16V co je pricina ich sialene znizenej zivotnosti v istych rezimoch jazdenia.
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetom »

moj postup merania bol taky, ze som odpojil + konektor z baterky, zapojil multimeter do serie a najprv boli hodnoty dost vyoke, potom sa to ustalilo na 0.11A po par sekundach. Takze otazka, mam odpojit konektor z baterky, nechat ho odpojeny aspon 30min a potom merat ? Dik
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Vzdy je dobre povedat o ake auto sa jedna lebo niektora sa mozu kompletne uspavat aj hodinu, ine sa nesmie prerusit minus bez toho aby to uz nebolo prepojene merakom, komplet to zamknut a uspat a potom sa vidi kludovy odber je to rozne.
zetom
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 29.10.2012 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetom »

V mojom pripade sa jedna o Toyotu Avensis d-4d 105kW, 2016r.v
richard23293
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 08.07.2012 09:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richard23293 »

Zdravím páni,

postup, ktorý spomínate, neviem v tejto téme nájsť (v úvodnom príspevku je len obrázok vyjadrujúci prázdny odkaz). Môžete to sem niekto hodiť ešte raz? Ďakujem.
serif12345
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05.11.2020 19:07
Zdieľať na Facebook

Vybijanie akumulatora

Príspevok od používateľa serif12345 »

Zdravim Vás pánove ,
Aby som neotvaral novu temu tak sa tuna obraciam na Vás opmic čo sa týka môjho sharana 1.9 tdi 96kw r.v.2005 a vybijania baterie po trojmesačnom patrani ,pričom som vymenil komplet 5 dveri všetky kable vprechodkach vratane pinov a sfunkčnil som parkovaci asistent sfunkčnil prihrev vymenil zasuvku na ťažne (zhnitu) , tak aj po tych vymenach som nadobudal dojem že pri uspatom aute ma byť odber 0,08mA že je to spravne až do včera kedy som sa rozhodol vyberať poistky pri uspanom aute z multimetrom zapojenom na kostre a keď som vytiahol poistku na pozicii 55(S190) mi odber klesol na 0,01mA takže sa mi zužil rozsah okruhov kde by mohol byť problem ta poistka ma na starosti RJ multifunkčej jednotky a to je všetko čo som sa dočital na forach a pod.preto Vas chcem poprosiť čo tato poistka zahrňa resp.rele?
Po vybrani tej poistky nefunguje central inter.svetla jedničky svetla a to je asi všetko čo som postrehol.velmi divne je že kľuč od zapalovania mam vo vrecku a ovladam na šoferovej strane sťahovanie zadneho praveho okna tu si myslim že by mohol byť zakopany pes ale nefunguje mi prave el. vyklopne okno aj tu by mohol byť problem a nefunguje mi alarm upozorňuje len na zap.jedničky nič viac tak Vas prosim ak viete poradte el.schemy mam skoôr by som potreboval naviesť čo mam zmerať
Dik za každu pomoc
suchosp
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09.11.2015 11:56
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Samovoľné vybíjanie akumulátora

Príspevok od používateľa suchosp »

Mám již starší Škodu Fabii (cca 18 let, avšak velmi zachovalou), a již několikrát se mi stalo, že se akumulátor zcela svévolně vybil.. i přes to, že jsem ji v posledním roce vyměnil za novou. Je možné, že vliv na samovolné vybíjení má i něco jiného, než stáří akumulátoru? (Světla atd jsem neměl zaplé, pro rýpaly :P).
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Samovoľné vybíjanie akumulátora

Príspevok od používateľa ivko1 »

To je úplne jednoduché, stav baterky zistíš tak že si dáš urobiť jej test, alebo zmeriaš multimetrom trebárs 1 den po odstavení. Dobrá baterka by si mala držať stále napríklad 12,3 až 12,4V.
Na novej by si nameral aj 12,6V. Ak je hodnota 12,1V alebo menej tak to je baterka s ktorou sa v zime fungovať určite nedá, respektíve ani ak je teplo a auto sa využíva nie pravidelne, ale len občasne

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: foter, fzubaty, igor1986, lubos zimovcak a 78 neregistrovaných