Ake zimne pneu?

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Zimné pneu

Michelin Alpin 6
0
Žiadne hlasovania
Dunlop winter response 2
2
40%
Continental wintercontact 860
3
60%
 
Celkom hlasov: 5

Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Jazdím v zime na Mondeu Conti TS860 R16 215/55 a majú tak dobrý grip, že keď zatlacim plný plyn, tak kolesá ani neviem poriadne preklznut ;)
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

crossclimate+
na nase zimy v prstom v nose... :40bd:

problem je ze ludia s 2 sadami nenabehaju... a potom stare je im luto vyhodit lol
guma stale starne a ma sa menit po max 4r. bez ohladu na dezen.

casto stretam herodesov na zimakoch, co idu s plnymi gatami. lol iba mi zavadzaju na ceste a zdrzuju
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

casto stretam herodesov na zimakoch, co idu s plnymi gatami.
Ako rozoznáš toho čo má plné gate od toho čo sa neponáhla???
Chodím do roboty 40km na tempomate 55km/h dedina nededina zima leto, proste preto že sa mi chce tak ísť. Musím pozrieť či nemám tiež plné gate. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

jednoducho, priposrano na okreskach ani 70...
bodaj by nie; ta erarna lisovana tma/hokejove puky po rokoch uz jaksi nedrzia ...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »


jednoducho, priposrano na okreskach ani 70...
Takže ja keď idem ráno po okreske 55, aby som dospal do roboty..... no kuknem trenky a napíšem. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

a566 napísal: guma stale starne a ma sa menit po max 4r. bez ohladu na dezen.
Ale ba-

Rozhodli výrobcovia
V Nemecku už pred rokmi vydal WdK v tejto záležitosti výklad, kde sa uvádza: "Pneumatiky na základe fyzikálnych a chemických procesov starnú. To platí aj pre nepoužívané, alebo len málo použité pneumatiky. Aby sa proti tomuto procesu pôsobilo, pridávajú sa do zmesi substancie, ktoré bránia životnosť znižujúcim chemickým reakciám s kyslíkom a ozónom. Tým je zaručené, že i mnoho rokov správne uskladnené pneumatiky zodpovedajú špecifikácii nových pneumatík a nie sú obmedzené vo svojej použiteľnosti."

Na základe iniciatívy a pod vedením asociácie BRV, bolo v septembri 2001 vydané kľúčové stanovisko rozhodujúcich zástupcov nemeckého pneumatikárskeho priemyslu k dovtedy rôzne vysvetľovanému pojmu "mnoho rokov" v uvedenom výklade. Presnejšie, aký čas to môže maximálne byť. Spoločnosti Bridgestone, Firestone, Continental, Dunlop, Goodyear, Michelin a Pirelli vydali pre motoristov a obchodníkov s pneumatikami nasledovné odporúčanie:

"Dbajte na to, aby pri kúpe nepoužitej pneumatiky pre osobné vozidlo nebol na nej dátum výroby starší ako 5 rokov!"
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

najhorsia smrt je z oplasenia :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

makrela napísal:
a566 napísal: guma stale starne a ma sa menit po max 4r. bez ohladu na dezen.
Ale ba-
Ja som to chápal, tak že po 4 rokoch jazdenia...
A po 4 rokoch bude súca akurát tak na vyhodenie, pretože na piatu sezonu by mala dosť mizernú hlbku dezénu
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

ale on napísal -4 roky a dosť aj keď máš dezén "10 mm"
guma stale starne a ma sa menit po max 4r. bez ohladu na dezen.
[/i]
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

vulkanizacia gumy je za pomoci zlucenin siry. pod tlakom a teplotou. (ebonit=riadne prepalena vulkanizacia)
ak si myslite ze po vybrati z formy sa chemicke reakcie zastavia... cele sa to vyrazne spomali, ale nezastavi.
holt prihoda zo zivota-kolegovic dostal k autu zimaky so stetinami... drobny detail ze podla dot mali 9-10 rokov. lol vraj smrt v ociach, kratko na to ---> smetiak.

na jesen budu 2r, myslim ze v case 3-4 rokov budu mat stale vysoky dezen, no bez vycitiek vyhodim a vezmem nove makucke. :300f: odpada pneu buzeracia 2x rocne, rotaciu si urobim sam ked uznam za vhodne.
[img]https://bipaver.org/wp-content/uploads/ ... 00x240.jpg[/img] symbol maju vsetci, zahrna novy sposob testovania. m+s negarantuje (!) zimne vlastnosti.. je to velmi stary standard.
zazil som si decembrove dialnicne kolaje vody, neposypany a vylesteny sneh na okreskach, brecku. jazdim svizne a lavy blinker pouzivam. na vyblikovanie esp,abs si nespominam.
na teplo ladenu celorocku to neni zle. su aj ine moznosti....
no ked aj sused na cayenne ma, tak ja som urcite f cajku. :40bd:

ostatni sudruhovia na parkoviskach--stare dopraskane, castokrat zimne aj lete... lol
lacniaky, alebo cinanky so sebevrazednymi vlastnostami (nankang...)
DYK STARE EŠČE MAJU 0,1 MM NAD LIMIT, TO NEVYHODYM.. potom naprasi sniezik JOJ MORE DAJAK MA ŠMYKA

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných