Firma na repas motora HTP - BB kraj

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
p3t3r
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.08.2015 19:17
Zdieľať na Facebook

Firma na repas motora HTP - BB kraj

Príspevok od používateľa p3t3r »

Zdravím, keďže som naletel podvodníkovi, ktorý ponúka repas týchto motorov výmenným spôsobom, leží moje auto už 3 týždne na dielni.
Hľadám pomoc tu na fóre od vás skúsených motoristov aby ste mi odporučili fakt overený servis ideálne v BB kraji. Motor je už vybratý z auta, čiže presun do iného servisu je komplikovaný. Prosím "hejterov" aby sa zdržali komentára. Vopred ďakujem. [/u]
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Čoje špecialne na HTP motore natolko aby to musela byť firma zvlášť venujúca sa repasom motorov? Prosím o vysvetlenie, lebo doteraz som žil v presvedčení, že bežné troj a štvorvalce urobí aj moj dedinský mechanik.
Teda ak je zákazník to ochotný zaplatiť.
https://www.azet.sk/katalog/oprava-moto ... -bystrica/
dvihnúť telefon a obvolať
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Mevidim v presune motora ziadny problem. Vypustit olej. Nalozit do auta alebo na vozik a odviezt kamkolvek. Alebo priviazat na paletu a poslat spedickou.
p3t3r
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.08.2015 19:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa p3t3r »

V presune samotného motora taktiež nevidím problém, viem že to tak funguje. Len mi ide o skúsenosť reálneho človeka s daným servisom, keďže tým s jednou recenziou na internete moc neverím, keďže som naletel rovnako "overenému" človeku.
Viac ocením radu dlhoročného člena tohto fóra, ak niekto riešil GO akéhokoľvek motora (nie len trojvalca) a má dobré skúsenosti s daným servisom.
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Renova »

Na týchto motoroch odchádzali v prvom rade hlavy,dáš zrepasovať hlavu,motor chytí tlaky a odídu ti krúžky.Takže vymeniť preventívne aj tie.Ale na toto nebolo treba motor z auta vyberať.Alebo máš chytenú aj kluku ?....Skús turbo team na Sásovej
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

HTP je jednoduchy motor,a cudujem sa len za 900€ ponukaju repas motora.hahahah Generalna oprava sa zacina pri rozoberani celeho motora az na poslednu skrutku.Toto este vydrzi nieco,toto tiez---nema zmysel.Mam za sebou zopar HTPciek a kludne mozem povedat,ze na jednom odide hlava,na druhom kluka,na tretom xy.Mozem ti poslat zopar fotiek do emailu ak chces,ako vyzera go motora.Ak chces napis mi SS.
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Kluku na htp som chytenu veru este nevidel, ale to majitel musel byt uz iny salamista v starani sa o auto - asi dozivotna olejova napln. na 12v preskocia rozvdy, ale ventily v pohode, a na 6v sa predavaju hlavy na vymenu za 100e-150e, s vymenenymi sedlami, zabrusenymi novymi ventilmi a guferami. Proste hotova hlava, supnut na blok, zasrobova 50 skrutiek a hura ide to... Ak uz bol spodok v prdeli, tak rovno druhy motor z buracky, 200-300e a je po probleme. Inak to nie je ziadna alchymia, hociaky lepsi mechanik to musi zvladnut, ba prave napoak, motor je jednoduchy a konstrukcne na opravu dobry.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

miso-kluka na htp pri axialnej casti sa poskodi,mohol by som o tom pisat romany.Rad by som videl hlavu s novymi ventilmi a sedlami,guferami za 100€.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba opustiť ríšu nezmyslov a rozprávok.Problematických je tých motorov ozaj veľa,ale o extra lacnom riešení,takom ktoré tak aj reálne prebehlo som od konkrétnej osoby nepočul.Trochu reálne uvažujúci človek asi ťažko pripustí že hoci za 150 e.- niekto urobí spústu úkonov ktoré treba na repas hlavy a tu sa píše o predaji hotovej hlavy s prácou a materiálom.Za výmenu rozvodov (prácu) si zoberie dedinská dielnička bez papieru stovku,len pre zrovnanie (a to je realita ktorú potvrdia tisícky majiteľov)
Dajte (dávajte) radšej rovno kontakt na fi ktorá za 100-150 takú prácu vykoná,dupľom ak vie k tomu pripojiť - mne repasovali a som spokojný x rokov alebo km.
Dobrý motor 200-300 z búračky nekomentujem,je to predstaviteľné, ale riešenie formátu mačka vo vreci,ako všetko čo kupujete a nemôžte vyskúšať.Treba ho priniesť,treba nájsť ochotníka komu dotiahnuť HTP -ko a potom motor,nech ho prestrojí,spojazdní a spokojnému majiteľovi odovzdá. Celkom by ma záverečný účet zaujímal.Povedzme že už nepríde okamih rozčarovanie...to som ale nakúpil !!! Aká výhra to bude,aké emisné problémy zažijem,ako sa bude správať,koľko oleja budem do toho liať atd atd To sú určite skratky ktoré vedia skončiť elegantným kotrmelcom desať ráz skôr ako spokojným jazdením. K tomu už iba motto...
Ak nájdeš cestu bez prekážok,garantovane vedie do pr..le. Pre spústu ľudí je svet gombička,ale funguje to iba na internete vo všetkých jeho formách
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

z buracky takej, ze sa este da nastarovat v aute, ano - spotrebu oleja moc nezbadas, nezistis, ale pozres aspon vyfuk v akom je stave, a hodnotu lambdy, pripadne omeras tlaky - to je 5min na fabii... za 250e kamarat kupil motor, a za 150e aj s novym olejom a filtrami mu to v dielni prehodili - jeden den, ked si ratas 20e/hodina servisu tak za 6 hodin to zozrali v pohode aj so spojkou, prevodovka ostala v aute, vysunuli motor do hora, auto nemalo klimu - o to lepsia robota.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: marekvt, vykopanafosilia a 66 neregistrovaných