BMW X3 , 2,0 i

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne toto je rozdiel medzi velmi uzko zameranym profesnym/profesionalnym forom typu fcd.eu a sikorospektralnym pre celu verejnost dostupnym slepičincom a'la toto tu.

Na fcd nema bezny cloviecik co robit, poprve zaplatit vstup a hned je problem 5 eur na mesiac pre 99.9% populacie, podruhe ked zbada prve tri grafy z osciloskopu tak je jasne ze tam neni co robit.

Bohuzial takto to bude vzdy a vsade. Potom este existuje stredna trieda, nieco ako fanusikovia znacky - napriklad specializovane fora https://www.vw-club.sk/ alebo https://ford-galaxy.cz/ tam sa stretnu priaznivci znacky ktori si nemusia vela dokazovat a tiez to ma lepsiu uroven.

Statisticke rozdelenie. Vidis to rovnako pri volbach, pri teste IQ naroda, pri vsetkom. Je to tak a nijako inak to nebude. A tiez sa ospravedlnujem za moj vylev ktory nema nic s temou kde uz bolo povedane vsetko podstatne, a bohuzial aj tri strany nepodstatnych veci.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Potom nechápem Milan a Turbo a aj iní, prečo sa tu "rozculujete" aká tu je debata niekedy. Oca chápem -on je odborník na ľudstvo a podrypovanie. Aj Cico a ešte zopár. Áno ani mne sa to niekedy nepáči a tak väčšinou nereagujem na to. Ale respektujem názory vsetkych. Aj debata mimo temu velekrat pomôže, aj sarkazmus aj ustipacne poznamky aj ked si myslite ze nie. Odborne debaty mozte ist viest na stranky co ste menovali.Vieme kde sme..A viete to aj vy,tak sa z časti prispôsobte. Či je to problém?Ego nepustí?
Chodia tu aj "hlupejsi" od vás odborníkov...Ale je to verejné a aj hlúpy má právo sa pýtať a debatovať či nie?
Aj s vašimi deťmi sa tak bavíte? "Ty si mladí,hlúpi,nič nevieš" treba trošku pokory a aj nevzdelaneho slušne priučiť a dať mu svoje skúsenosti a dať mu hlavne šancu naučiť sa.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vy to možno beriete ako rýpanie, ale v skutočnosti je to len pohlad do zrkadla- aj moj, aj ja som sprostý, že tu hádžem hrach na stenu a kolko by som zatial pokosil.
K tejto reakcii ma pomklo iné Milan napísal
Nerozumiem potrebe ľudí prakticky v každej téme sa zaoberať osobou iného
- na toto chcem dať odpoveď
Pokial nastaváme autá rôznych značiek a dáme ich šoférovať robotom - nič, vôbec nič sa nestane.
Problém nastane až keď k nim pustíme ludí.
Preto pri každej poruche vozidla treba za tým vidieť človeka. Vždy každú poruchu zapríčiní človek, možno neúmyselne, možno neznalosťou, možno lahostajnosťou, a možno tým že si odhryzol daným vozidlom príliš veký krajec a nestačí naňho.
Darmo my vymeníme súčiastku ak človek ktorý za jej poruchou stojí nezmení svoje správanie, porucha sa bude opakovať.
Celý svet stojí a padá na luďoch teda či budeme riešiť poruchy dopravných prostriedkov, stavieb alebo zlé potraviny - vždy na konci reťazca stojí človek.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V mnohom pravdu máš,je to verejné,zakazovať nemôžeš a zloženie je aké je.Vcelku by ani nebol problém keby sa ľudia vedeli zdržať kecania v téme kde od samého začiatku vidia že téma je technická,potrebuje celkom presné vyjadrenia a radu ktorá by aj časom na fóre bola neraz vítaná.Na druhej strane je doslova komické koľko samozvaných moderátorov sa tu priživý poznámkami že je téma už x krát prebratá,že treba hladať a pod.ozaj to postráda zdravý rozum ak...témy všetky rozbité a zamorené hlúpostami,a následne radiť aby niekto hladal v tom svinstve,tak to chce hlboko uvažujúceho človeka.
Takže rozčuľovanie je preto,aby témy ostali radšej úplne bez jedinej odpovede,než to má byť brečka nenáležitých výlevov buď samopaše alebo rovno hlúposti.Komu nie je košela nech si neoblieka.Denne odpovedám ľudom na kopec otázok,a to sú často veľmi zaujímavé problémy aké zažíva spústa ľudí.Je to dôsledok toho ako to tu funguje,jednoducho volia cestu priamo,nik z nich neurobí hlupákov ani nevysmeje. Z detmi nikdy nebol problém,a nie je ani z vnukmi,pretože všetko sa detí,z otcov na synov a zo synov na vnukov.Dedí sa tak hlúposť ako múdrosť,tak slušnosť ako arogancia.Mám báječných aj vnukov a nikdy nebola potreba "kázať" tie veci sa odpozorujú od rodičov,a aj preberú ich "móresy.
O nevzdelaní sa baviť je prehnané,každý niečo vie.Nevedomosť je vlastná (v nejakej oblasti) aj malému géniovi,to sa berie ako prirodzená vec.Tuposť a arogancia je niečo čo je bytostné ako DNA,to ozaj nemám rád a spôsobuje mi vyrážky ak na takého narazím.Takže nikdy by som sa nebavil o hlúposti,tá je vlastná každému a v rôznych veciach,ale nazval by som to rozhodne ako nevedomosť.Čím človek viac vie,tým viac vidí že vie dokopy prd makový a učiť sa musí celý život.Písať a radiť ľudom že to čo volajú matka múdrosti,neotupiete,veci si opakujete,a ak už zistíte že začínajú medzery tak si to pozriete.a tak prvý človek komu pomáhate ste vy sami.Tu spomínať ego je niečo že ani sám neviem či smiešne či trápne.Ego má iba hlupák,doslovný narcis
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aby som to dopovedal....predsa je kopec sekcií kde sa môže prebrať doslova čokoľvek a nik do toho nezasiahne.Nevedieť rozlíšiť kam ísť v kravate a kam sa dá v roztrhaných rifliach,to je tu zásadný problém,všetci sa držia toho- že môžu všetko.Chýbajú osobné mantinely,cit pre mieru a slušnosť. komu sa vybaví film Volný pád,tak tam je trochu prehnane ukázané k čomu sa dá dopracovať,alebo správnejšie,k čomu sa dá dohnať ej mierumilovný a slušný človek.nemám karty pre nič za nič,tiež som sa do podobného pádu dostal kde už musíte pomenovať veci pravými menami,a debilovi povedať že je debil,aj tak nepochopí.neudržal som sa,ok bolo to správne a po zásluhe ocenené.viedlo to síce k tomu že odvtedy ma nezaujíma nech si tu aj oči vykolete,skúsim podobrotky a ak si vy nechcete uvedomiť ...nech je ako je
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Oco, stým reťazcom súhlasím...Ale ty si zas všetko hodil do jedného vreca. Ja to vidím takto: reťazec výrobný a reťazec spotrebný. Výrobný reťazec ako obyčajný spotrebiteľ neovplyvnim, v ponímaní že danej firme nerozkazem či má použiť napr. suciastku z Číny alebo kvalitnú z Európy. Takže ak bude nekvalitná súčiastka od začiatku, aj tomu robotovi vodičovi sa pod "rukami" rozsype. Reťazec spotrebný je snáď jasný a preto sú fóra a preto sme každý iný a preto sa respektujme....
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Milan plne ťa chápem....Niekedy sa treba ale povzniesť nad všetkým, nebrať to tu smrteľne vážne....Život nieje o tomto fóre ani o inom...
Skrátka niekedy to tu moc žerete :3906:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi na tie isté veci nenazerá rovnako ten čo tu hladá pomoc,často narýchlo,a ten čo si denne kráti chvílu behaním po nete a po debatách a fórach a všade nechajú čosi ako smetie.Preto je občas nutné ak je smetia už priveľa poupratovať.Lebo vieš ako to je,témy prichádzajú a odchádzajú,ale blbosť ostáva v histórii.Asi preto aby pomohla tým čo hľadajú,počúvajúc rýpalov
A v tom je ten zásadný rozdiel,ak niečo zadám hľadať na FCD,určite nenájdem nejakú tému zasvinenú hlúpostami.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tie reťazce výrobný a spotrebný ovplyvňuje práve najviac koncový zákazník. Aj každý z nás - jednoducho nekúpim danú vec.
Radšej budem udržovať starú blbuvzdornú techniku ako kupovať nový odpad, len preto aby som mal niečo novšie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To je v poriadku,ale nesmie sa ten vzorec tlačiť iným ako zaručene správny.Ludia volia rôzne cesty a za svoju volbu sú patrične v pluse alebo v mínuse.Odjakživa sa ľudia neriadia ani pravidlami ani zákonmi,a už vôbec nie nejakými doporučeniami.Až keď sa im niečo zakáže tak to chcú.Každý si rozumie sebe najlepšie a úplne bez ohladu či to my považujeme za múdre či hlúpe.Nám musí stačiť poukaz ako je správne,čo ďalej je mimo nás.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Oco, z časti pravda...Lenže ty ako koncový zákazník nemôžeš vedieť že kupujes nekvalitu..To zistíš až po kúpe...Tu je zas otázka, správaš sa ku kúpenej veci tak ako je kvalitne vyrobená?...a tak dokola sa môžme pýtať...Preto sa informácie o kvalite zháňajú kde kto vie...Aj o poruchách,skúsenostiach atď....A nakoniec skončíme na fórach kde každý chváli svojho boha a málokto sa prikryva takou perinou na akú má..Aj spomínané BMW X3 v benzíne môže byť super voľba,ale ako pre koho...A v tomto skôr ľudia nemajú úsudok. Ja už dva roky chcem druhé auto,ale vždy ostanem pri svojom terajsom, lebo moje druhé ja má facka že pôjdem z kaluže do blata :d :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vždy si treba dať otázku...nutne ho potrebujem ? A tak sa nič nekoná,pretože odpoveď je vždy...nepotrebuješ.Vozíš sa ? vozím. Vozíš sa dobre ? Áno. tak na kieho Árona by ti bol ten drahý kráp ak to čo máš v dome je dobré a bez starostí.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

nikdy si nekupujte bmw x3 2,0i - ani nove !!!.... je to pri x3 najhorsia moznost.. a inak som pozrel posledne dve strany a neviem, ci sa smiat, alebo plakat...ved uz sa zastavte....

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní