VW Golf VI , SV/HE - vymena motora

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
jurajbilansky960
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.07.2020 21:39
Zdieľať na Facebook

VW Golf VI , SV/HE - vymena motora

Príspevok od používateľa jurajbilansky960 »

Ahojte,
Mám doma GOLF 6 motorizácia 1,2 TSI 2010 77KW 150000KM. Niečo v ňom klepe. Prvá návšteva servisu, bude to reťaz, predsa len u týchto áut bola problémová, problém nevyriešený. Ďalšia návšteva, budú to zdvihátka, vymenené problém nevyriešený. Avšak mechanik mi povedal, že vačka bola trocha pozadieraná no, neviem neverím tomu veľmi, že by to spôsobovalo kovový zvuk. Čiže zaplatil som 2 servisy a problém stále pretrváva. Stratil som s tým trpezlivosť, pretože sa bojím, že ma auto niekde nechá. Ďalšie možnosti podľa mechanika je rozobrať motor, pretože podľa neho to môže byť ešte piestny čap alebo ojničné ložiská. Ten nájazd, je už zrejme pre tsi motor dosť veľký, takže veľmi silno rozmýšľam nad výmenou motora. Chcem spýtať, či má niekto skúsenosti so stránkou https://www.repasovany-motor.sk/motory/volkswagen/ je tam repasovaný motor pre moje auto za 950€ s 12 mesačnou zárukou. Čo nie je až také katastrofálne. Ďalej by som sa chcel spýtať či tu nie je nejaký schopný mechanik z okolia SV/HE, ktorý by mi ho vedel vymeniť za normálnu cenu.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

ked uz je vacka f prde.... tak niekto sa dlhodobo vyprdol na udrzbu.
prve co trpi su ojnicne loziska. to sa prejavuje klepanim na spodku. mozme sa stavit ze z rozboru oleja by vyskocili vysoke cisla cinu/olova, to jest r.i.p. ojnicne loziska, salky .

a 150t je nic pre kazdy motor, ak sa clovek poctivo stara....samozrejme ziadny longlife... lol :4090:
jurajbilansky960
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.07.2020 21:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajbilansky960 »

Ono ja som to auto dostal od rodinného známeho zhruba pred rokom skoro zadarmo stým, že mu tam niečo klepe a už to nechce riešiť keďže išiel kupovať nové auto. Ako sa o to staral to neviem, avšak čo viem, že jeho štýl jazdy bol taký, že auto dosť podtáčal, keďže chcel šetriť benzín.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Ja by som to predal a napísal ze s chybou motora a kúpil si niečo iné ako tsi... Mal som 1.4tsi a pri 45000km som sa toho nevedel zbaviť,predával som to 8 mesiacov volalo 5 ľudí, cena podľa bazosa adekvátna predal som pod cenu a čistá hlava ak keď ľahšia peňaženka...
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

jurajbilansky960 napísal:O dosť podtáčal, keďže chcel šetriť benzín.
jedno z najhorsich. tlak oleja je minimum, a zataz max.
https://youtu.be/Gi5o7uJN4dQ
https://www.youtube.com/watch?v=e79c_-_hVa8
olej s metalizou :2f93: lol
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Poznam tie motory,nie jeden som opravil s podobnou chybou.Problem je s tlakom oleja a nasledky.Mozem ti poslat video ako vyzera piestny cap po 49000km!!!!repas za 900€ je za figu borovu,go stoji ovela viac.
jurajbilansky960
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.07.2020 21:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajbilansky960 »

Update, dali sme dole vaňu a pozreli sa na ojničné ložiská, vyzerajú ako na obrázku čiže podľa mňa na 150000 úplne vpohode, takže predpokladám že aj hlavné ložiská budú ok. Asi to bude ten piestny čap prikladám videjko z klepotania.
https://ibb.co/GVK8Nth
https://www.youtube.com/watch?v=Z2hvvdAmt4I
Ono je to také čudné, pretože keď je chladnejšie a motor je studený tak to aspoň na voľnobeh neklepe a ako sa motor zohrieva začína to klepať aj vtedy. Klepanie sa mení s otáčkami, rovnaký zvuk len vyššia frekvencia.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Loziska na obrazku nevyzeraju v pohode,a ten zvuk /sice nepocujem dobre/ bude asi piestny cap.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ložiská sú z naparovanou výstelkou,ak začínajú problémy začnú sa robiť akoby mapy,vypadávajú kúsky výstelky.Problém v nich nevidím.
Zvuková stopa je kratučná a záznam urobený nesprávne.Ak má mať výpovednú hodnotu musí mať najmenej 8-10 sekundové stavy a v sekciách.Volnobeh,akcelerácia motora s okamžitým návratom do ustálenia volnobehu aspoň 5x po sebe (tj krátke prudké pridania plynu do cca 3000ot) aspoň raz chod motora 8-10 sek v ot cca 3000-3500.To sa počúvaním na kvalitné slúchadlá dá solidne identifikovať.Pri nahrávaní zvuku nemeniť polohu mikrofónu voči motoru a nekecať do toho
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty, jepe13, lubos zimovcak a 40 neregistrovaných