Predaj auta do nemecka

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

Takáto situácia akú opísal zadávateľ môže nastať jedine vtedy ak niekto kúpu nákladné auto - iba rám. Potom OEV je “čisté” tzn. nie je zapísaná nadstavba, lebo vlastne tam ani nie je.
Ak si až potom novy majiteľ da urobiť nejakú nadstavbu, teda nekúpi už hotové auto vrátane nadstavby, v tom prípade po montáži nadstavby musí dostať protokol o montáži a o nadstavbe, na základe ktorého sa potom musí urobiť dodatočne zápis do OEV.
Tým pádom to už je v poriadku, ale samozrejme doklad o montáži je potrebný ak by ho nejaký úrad chcel vidieť. Je to jeho možnosť využiť ju.
Ak zadávateľ tejto témy auto s týmto dokladom nekúpil, neospravedlňuje ho to, mal to pýtať.
3of10
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 22.11.2005 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 3of10 »

V Nemecku je to naozaj tak. Akákoľvek prestavba, či zmena na aute (tuning ) musí byť schválená TUV a zapísaná v papieroch. Ináč je pruser. Veľmi podobne to funguje aj v Rakúsku. Takže ak bolo auto (v stave akom je teraz) prihlásené v A a malo platné papiere, tak ten Rakúšan ten certifikát mat musí a mal ho dat aj novému majiteľovi.
hrascho
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 17.05.2005 08:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hrascho »

To, že nemecký TUV chce nejaký certifikát o prestavbe je vysoko pravdepodobné, ale stále je to o tom, že kupujúci si mal zistiť podmienky prihlásenia v jeho krajine. Tebe nehrozí absolútne nič aj keby sa s tebov súdil. Ty si mu predal legálne auto. Keď bola tá prestavba legálna, mal by byť na nej nejaký štítok, ktorá firma to robila a skúsiť ju kontaktovať, ale to je na tvojej dobrej vôli. Asi 3 roky dozadu sa riešila odťahovka predaná zo Slovenska do Talianska, neprihlásili ju tam, lebo nebola v techničáku zapísaná ako špeciálne odťahové vozidlo, ale ako valník. Vtedy chceli od prestavby nejaký papier. Keby bola v techničáku zapísaná ako odťahové vozidlo, tak žiadny papier nebolo treba. Je len na tebe, či mu s tým pomôžeš, ale tebe žiadny postih nehrozí.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Udaje o prestavbe, ktore potrebuje novy kupec by mali byt zapisane v povodnom rakuskom technicaku. Nieco podobne som riesil asi 2 roky dozadu- pozrel som si vo velkom technicaku, kto a pod akym cislom konania auto u nas schvalil (auto som kupoval prihlasene na SVK od priekupnika, ktory ho doviezol z Rakuska). Zavolal som tam, prepojili ma na archiv, pani mi mailom poslala ziadanku na nahliadnutie do spisu, poslal som jej tusim scan naspat. Nasledne o par dni mi volala, ze si mozem prist do spisu nahliadnut a tam boli vsetky povodne doklady z Rakuska. Prefotili mi ich za nejaky poplatok (tusim euro za stranu) a bolo.
procarmotorsport
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 21.01.2011 16:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa procarmotorsport »

Bol som na obvodnom urade a tam mi povedali, ze mu musia stacit slovenske papiere, aby mu to prihlasili v Nemecku. Prestavbu robili este v Rakusku. Prestavba bola taka, ze auto sa predlzovalo, toto predlzenie bolo zapisane uz v rakuskom TP, kde bola zapisana nova dlzka vozidla, takze sa to v podstate tymto pre mna vyriesilo. Inak technicak som mu posielal uz davno pred kupou, takze si mohol aj on overit, co potrebuje k prihlasenie v DE.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Ale v tom starom rakuskom je zrejme zapisane, kto tu prestavbu robil a kto ju schvalil. Nemci to zrejme potrebuju vediet, aby to mohli v technicaku zapisat do poznamok. Hovorim, treba ist pozret do spisu, okopirovat ten stary technicak a poslat mu ho. Slovensky urad zrejme pochybil, ked poznamky z rakuskeho technicaku nezapisal do slovenskeho.
procarmotorsport
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 21.01.2011 16:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa procarmotorsport »

Hej to som im tiez hovoril na urade, ze rad by som to videl, aj povedali ze to vyhladaju pre istotu, aby som si spravil kopiu, ale ta ich ochota...ze moze to trvat 2-3 tyzdne...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Fakyu a 75 neregistrovaných