VW Scirocco 2,0 tsi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hasab
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21.02.2007 18:41
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

VW Scirocco 2,0 tsi

Príspevok od používateľa hasab »

Zdravym vedel by mi niekto poradit.mam taky probléma ze nastartujem auto kym ide sitic autó ma 1100otacok vsetko ok.ked vipne a klesnu otacky na 800 vtom momente zacne vinechavat zapalovanie.boli menene iniektory boli vymene ventily nővé sviecky indukcne cievky uz idem stoho znervami na podlahu.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

https://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BAbo ... t_Stur.jpg Nehnevaj sa, ale to sa fakt nedá čítať.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Pepo, keby si mal ty niečo napísať v jeho rodnej reči, ako by to asi dopadlo ?
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Moze byt aj netesnost v sacom trakte.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

nove ventily, trysky, sviecky, cievky...to je draha sranda, len tak naslepo menit a efekt je nulovy.. vhodnejsia by bola dobra diagnostika...a hladat netesnosti, hlavne ked sa menily trysky a ventily - ani nove nemusia byt montovane stopercentne...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Takúto závadu sa dá nájsť jedine systematickým hľadaním.Najpr v klasickej diagnostike pozrieť všetko dostupné ale hlavne nalogovať prácu lambdy pretože ona dáva informáciu o palive.Vynechanie zapalovania vždy sprevádza aj hlásenie výpadku...mischire na určitom valci.Prvý úkol určiť či je to problém paliva alebo zapalovania aby sa neriešili veci ktorých sa problém netýka.Tieto motory už dávno potrebujú na riešenie podobných problémov aj klasickú OBD diagnostiku ale ešte viac osciloskop,tj paralelnú diagnostiku takže hladať treba dielne ktoré z datarekordérmi pracujú.
Ako martin píše,sú nutné prvé ale zásadné kroky,nesnosť sania...riešiteľná lahko a rýchlo.Oddelenie palivového a zapalovacie systému...možné.ďalej už konkrétne a cielené kroky
Chybové hlásenia prečítať,ale iba ako indíciu a nič viac.90% chýb týchto systémov je prenesených a diagnostika vyhadzuje chybu tam kde ju vidí,a nie tam kde vzniká.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

hasab-tsi motory maju problemy ovela viac ako si to myslis.Nejedno tsicko preslo cez moje ruky a niektore veci sa hladaju dost tazko.Ako uz bolo pisane treba oddelit zapalovanie od paliva a kracat dalej.Nic nie je nevyriesitelne.Ak chces napis mi ss,kludne aj po madarsky.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

wilz napísal:Pepo, keby si mal ty niečo napísať v jeho rodnej reči, ako by to asi dopadlo ?
A aká je jeho rodná reč?Či skôr ako to mám vedieť?
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

ja by som zacal takou hlupostou ako palivovy filter
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
sniip26
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 13.09.2012 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sniip26 »

Tesnost sania, skrtiaca klapka vycistena ? Sanie bolo poskladane a pretesnene spravne a aj injektory ? HPFP pumpa je ok ? Tlak v palivovom potrubi je ok ? Diagn. hlasi co ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných