Opel Vectra 1.9 CDTi , 110 kw - Swirl klapky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Opel Vectra 1.9 CDTi , 110 kw - Swirl klapky

Príspevok od používateľa Northillus01 »

Zdravím všetkých,

chcem Vás poprosiť o radu ohľadom môjho auta, je to Opel Vectra C Caravan 1,9 CDTi 110 kW (r.v. 2007) A/T.

Auto jazdilo úplne O.K., ale asi pred 2 týždňami začalo pri cca 1600/1700 ot. mierne trhať, nerobilo to stále, pred týždňom začala svietiť kotrolka "auta s vidlicovým kľučom", takže návšteva servisu (príčina asi EGR...).

V servise EGR vymenili, pri diagnostike ale prišli tiež na problém so Swirl klapkami (to je taká klasika pri tomto 16 V motore), klapky sú uvoľnené resp. netesné, takže ma čaká výmena za cca 1.000 €.

PokiaĽ viem, sú aj iné možnosti riešenia, som ale naklonený výmene daného sania za nové, bude to tak najlepšie...


Moja otázka na Vás ale je, či môžem zatiaľ s autom jazdiť bez nejakých obáv z väčšieho poškodenia, pretože najprv sa musia objednať diely a iné veci...

Servis povedal, že jazdiť zatiaľ môžem (ale radšej menej), odporučili samozrejme objednanie sa na výmenu swirl klapiek, nechcem s autom nejak veľa jazdiť (auto ale teraz potrebujem), otázka je, či môžem vôbec zatiaľ jazdiť (tzn. cca 2-4 týždne do vykonania opravy).

Kontrolka motora s vidlicovým kľučom stále svieti (resp. sa rozsviestila po ceste zo servisu), trhanie ako sa zdá prestalo, auto jazdí v pohode, tak ale až tak moc som tomu nenakladal, je dokonca možné, že som s týmito uvoľnenými klapkami jazdil aj predtým, keď auto šlo dlhodobo veľmi dobre, to sa mi ale nezdá, samozrejme neviem, kedy sa tie swirl klapky poškodili...

Ďakujem za odpovede.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Doporučujem si nájsť solidného diagnostika ktoý preverí či to nie je trochu inak.Keď som robil klapky na Audi a tam sa to nachádza dvakrát (menili sa iba klapky),aj tak by to do tej ceny vošlo tri razy,takže sa mi to nezdá.Ale je možné že u Opla to tak vychádza ak sa započíta celý komplet zo saním a krokovým motorkom plus práca.A ešte je veľmi reálne že problémom vôbec nie sú samotné klapky ale krokový motorček ktorý zásluhou vybehaných osiek behá za krajné polohy čo RJ hlási ako závadu.Takže rozsah opravy (ceny) môže byť kolosálny,preto aj vidím ako nekorektné že opravár nedefinoval celú škálu možností od min do maxima a rovno zadal maximum.
Radil by som počkať na odozvy,dozvedieť sa viac o problematike,kedže nie je jasné či je to neznalosť,zámer alebo rovno zbojníctvo.Neuponáhľať !
Či jazdiť ? Niet na to poctivej odpovede ak sú známe iba veci z popisu.Všetko naznačuje že zrejme áno,ale odobriť to takto proste nejde.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra 1.9 CDTi , 110 kw - Swirl klapky

Príspevok od používateľa seven549 »

Northillus01 napísal: kedy sa tie swirl klapky poškodili...
neposkdili sa oni sa na oske vylietaju a maju volu.ak su plastove mozu sa odlomit a motor ich hltne.nikedy sa ta klapka zastavi pri ventiloch niekedy narobi skody niekedy sa rozdrvi a motor to skratka vyfukne.je to taka vec ktora sa da riesit aj po dieloch no musel by si si to hladat sam alebo najst niekoho kto to vie.servis opel zvolil najlepsiu a najdrahsiu cestu.vymeni sa to cele s tesneniami a mas klud.

inac tie klapky maju aj ine auta diesle alebo benziny zivotnost je niekedy 80000km niekedy 160000km.zavisi od toho ako sa stym jazdi.a ceny celeho komplet sania s klapkami bola vzdy okolo 800-1200euro.

sedlaci tie klapky vylamu daju silikon na tesnenia zmontuju a jazdia dalej.

a nezabudni ak to bude opravene chod to auto poriadne vyskusat a az tak zaplat.
ali76
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08.11.2008 21:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ali76 »

nazdar.
Akych 1000eu?nesranduj.
250 stoji cele potrubie a za 100eu ti to vymeni hocikdo a rad.

https://www.autodielyexpert.sk/opel-die ... e_potrubie
ali76
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08.11.2008 21:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ali76 »

add:a teraz este citam ze 2-4 tyzdne cakat??
dnesnej dobe tolko cakat??to snad srandujes..
tieto potrubia ma hociaka predajna na sklade a robota je tam na par hod..
ja som to riesil tiez vtom case .inak paradny motor 19DTH Fiat
vela stastia :300f:
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Opel Vectra 1.9 CDTi , 110 kw - Swirl klapky

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Legenda hovorí že FIAT klapky nezhltne ked sa urvu :28b7:
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Northillus01 »

Ahojte,

Ďakujem za odpovede, samozrejme, nechcem sa pri riešení tohto problému so swirl klapkami unáhliť, nechcem ale ani s týmto problémom moc jazdiť, pravda je taká, že najlepšie to bude vymeniť za nové.

Čo sa mi tiež moc nepáči je tá cena (aj keď som ochotný do tohto auta investovať, pretože je fakt super a ináč je úplne O.K.), v tej predbežnej kalkulácii bolo nové sanie (za cca 350 €), práca, tak isto aj nový remeň, nakoľko sa musí dať dole a prečo tam nedať už nový... nebola tam zarátaná výmena motorčeka, ten vraj funguje.

Keby to bolo 700-800 € max, tak fajn, ale kedže to bude 1000 € +, je to dosť veľa :41c2:

Kalkuláciu nerobil Opel servis, robil ju jeden veľmi dobre hodnotený servis v BA (servis Opel by to asi stanovil ešte na viac)...
Chcem tiež, aby bolo auto komplet O.K., som z toho teraz pri jazde na nervy, včera som spravil jazdu 2x 40 km, pri ceste tam cez plný obchvat občas akoby spadli otáčký, ale ináč v pohode (kontrolka servisu stále svietila).
Cestou späť, prázdna diaľnica, kontrolka shasla, auto išlo super, žiadny problém... to len tak pre zaujímavosť, ono sa tá kontrolka asi zase rozsvieti :41c2:
Pre ali76: no neviem, či to niekto za 100 € až tak rád vymení, nakoľko je to vraj práca na veľa hodín a dosť rozoberačka :4090:
Ten sací modul PIERBURG za cca 250 € som tiež pozeral (videl som aj za 195 €), úprimne ale neviem zhodnotiť, v čom sú tie drahšie napr. za 300 € lepšie.

Inak súhlasím, že motor 1,9 110 kW od Fiatu je super (2,8 V6 ale tiež nie je zlý...), toto auto ma stále baví :2f93:, jazdil som aj na iných, Vectra C mi celkovo viac vyhovuje ako iné nové/novšie rovnakej kategórie.

No uvidíme...
ali76
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08.11.2008 21:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ali76 »

jasne Ty vies su to tvoje peniaze..
ja len na margo tej cenovej kalkulacii toho velmi dobre hodnoteneho servisu..
niekedy tie velmidobre hodnotene garaze si viac pytaju ako autorizak...viem to z vlastnej skusenosti..je takych vela,co im prsi do nosa...mne v BA takyto velmi dobre hodnoteny servis ocenil vymenu tesnenia na olejovom cerpadle (Insignia 20DTH)na 490 eu a importer Opel na Roznavskej vymenil za 350eu...
Ked si myslis tak plať 1000 ja by som za polovicu to dal spraviť,isto aj s rozvodmi...
Ty si dobrý zakaznik ,lebo tomu nerozumieš..
jupaza
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 10.04.2009 23:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jupaza »

Pekný deň. Momentálne som riešil klapky na svojej Vectre a to zaslepením klapiek, bude pokoj na veky. Stanovená cena v hodnote 1000€ je vysoká.

for ali76 - za 350eu... vymeniť súčiastku v hodnote cca 18,50 je tiež dosť
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných