Hyundai ix35 - zadné náboje a kontrolky ABS, ESP

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Hyundai ix35 - zadné náboje a kontrolky ABS, ESP

Príspevok od používateľa zsvatos »

zdravím kolegovia. Chcem sa podeliť o skusenost s problemom svietiacich kontroliek brzdoveho systemu, asistanta zjazdu z kopca a este nejaka svietila.
Diagnostika "povedala" ze cidlo ABS laveho zadného kolesa dava nezmyselny signal. Tak som cidlo premeral, 51 kiloohmov bolo, signál žiadny. Objednal som nové, s problémami vymenil.Stáré, 6 ročné, nešlo ani za svet vybrať.
A signál znovu žiadny.
Nasledovala demontáž náboja, a celkom slušné prekvapenie. Celý priestor kde sa točí ABS krúžok plný hrdze, plastová časť krúžku roztopená a nalepená po obvode náboja, ostatné zomleté na prach.
Samozrejme bola potrebná výmena celého náboja. Trvalo mi asi hodinu, kým som priestor kam sa náboj zasúva zbavil hrdze a pripečeného plastu tak, abý sa nový náboj točil bez zadierania krúžku ABS o vonkajsie steny.
Po výmene náboja kontrolky zhasli a vsetko zas fungovalo ako má. Z preventívnych dôvodov som rozobral aj druhú stranu nápravy, ale ani tam sa už nepodarilo nič zachrániť. Priestor za nábojom bol uz plný hrdze, a bola by otázka kratkeho casu, kedy by aj tam ABS zlyhalo. Ale aspon cidlo ABS zostalo nepoškodené.

Prízvukujem, ze auto ma niečo cez 6 rokov a 150 000 km. Nikdy sa nebrodilo cez vodu ani nejazdilo v terene. Je to dvojkolka.

Píšem to viacmenej preto, že ak sa niekto stará o takéto autá, alebo je ich majitelom, bude rozumné, po 5 rokoch alebo 100 000 km rozobrať zadné náboje, a priestor okolo krúžku ABS dôkladne vyčistiť. Ja som ešte obe strany vystriekal voskom na dutiny.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

setri sa a aj sa bude. co oko nevidi.... a to si iste neprezrel cele auto. Nastrek podvozka je priam nutnostou.....
qubo
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 16.10.2017 02:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qubo »

...nie v zlom, ale nabudúce kúp AUTO, nie reklamu (5 ročná záruka :40bd: ) chlapci z Hondy a Toyoty sa len usmievajú..
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

To by som netvrdil, mam aj toyotu a tiez si hrdzavie... vcera som kukal na hondu frv a zhnite zadne lemy ala mazda 6
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

...nie v zlom, ale je naivne si mysliet ze zavady sa pri niektorych znackach nevyskytuju, resp ze su tieto auta z ineho "cesta". Auta sa skladaju z dodavatelskych dielov, ktore su konstruovane a vyrabane v jednej fabrike ktora zasobuje niekolko automobiliek. Si myslis ze honda a toyota si vyrabaju vlastne loziska, abs kruzky, alebo snimace? Mozno tak agregaty, ale spotrebaky kupuju tak ako vsetky automobilky. Staci ak ti odchadza lozisko, naboj sa zacne hriat a plastove diely to odnasaju prve (len priklad) Nic co sa nemoze stat hocikomu, hocikde...
Zadavatel sa chcel podelit o skusenost a mozno do buducna niekomu poradit s rovnakym problemom, nemal zaujem porovnovat si pipiky ci zhadzovat ine znacky. Maj si hondu, niekto radsej zoderie tri dacie, co je na tom?
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

Scendo, presne si to vystihol. Mne rôzne fora a debaty uz vela krat pomohli pri rieseni rôznych zaludnosti. A preto pocitujem potrebu akehosi pozitivneho revansizmu.
Presne preto som to sem zavesil....
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní