Ford Mondeo 2.2 tdci , 147 kw - olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ano Millers a onano castice... za liter kozmickeho oleja si kupim tri litre normalneho ono moj motor nevie ze ho maze Total za 5e :28b7: a je mu to jaksi jedno... a potom pridu vety Ide lahsie do otacok... zerie menej... motor stichol.... sak treba si tie prachy vyhodene z okna nejako odovodnit ne? :300f:
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

keby si netrepal somariny.
Doteraz so 5 lt. Mobil 1ESP kupoval za nejakých 35 - 38 Euro, 5 lt. Millers ma vyšiel prvý raz 58 E, teraz za 50 Euro.
To je rozdiel cca 2 - 3 flašiek vína, ktoré doma vypijeme so ženou za 3 dni, to mi naozaj prdel nenatrhne.
Naposledy upravil/-a wilz v 29.06.2020 21:12, upravené celkom 1 krát.
stevo1313
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 21.11.2009 10:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevo1313 »

to ze nie je olej ako olej viem zo skusenosti motocrosovych jazdcov kde 90% dava motul 300V 15w60 pretoze sa najviac osvedcil....tu totiz motory bezne odchadzaju pri 70-100mth-ojnice vacky kruzky a pod....a s tymto olejom ma kazdy najlepsie skuseosti .olej je naozaj husty je to vidiet pri nalievani-je ale pravda ze v minuse sa nejazdi...
v podstate mi ide o to ze 5w30 sa mi na litrovy vykon po cipe zda byt malo odolny pri vysokych teplotach...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Witz - ono nejde až tak o tú cenu, skor o tú cestu do obchodu a stratu času. "Nejaký" olej vyžobrem od udržbarov v robote a mám to zadara a cez prac.dobu. Vypustím do kýbla s pilinami a ešte s tým aj zakúrim. Auto je otrok a tak sa k nemu treba správať. :4012:
A ešte ten blbý pocit, keď čítam Castrol, Shell, Moll - furt ma svrbia päste, že podporujem špinavých kapitalistov. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

stevo1313 napísal:v podstate mi ide o to ze 5w30 sa mi na litrovy vykon po cipe zda byt malo odolny pri vysokych teplotach...
Ak ti skutocne zalezi aby si motoru neskodil, ani ho nedvaj cipovat, urobis lepsie ako si mysliet ze ho nasledne nejakym lepsim olejom spasis. Drzal by som sa vyrobcom odporucaneho oleja, radsej skratil interval. Rovnako motor bol konstruovany na nejaky vykon, k tomu su prisposobene pevnost materialu, tepelna odolnost, trecie plochy, prenos sily, tlmenie narazov, chladenie a bla bla x dalsich veci ktore pri zmene rezimu budu vystavene zmenenym posobeniam sil. Netvrdim ze to nepojde ani ze to zarucene klakne, ale... Aj pracka co zmyka 1200 otackami sa da upravit na zmykanie 1400 otackami, ver mi ze to pracka zvladne. Co bude za rok, dva, pat a ako dlho budu drzat loziska, ako vydrzi motor sustavne prehrievanie ak bol chladic dimenzovany na otacky seriove? Vsetko sa to niekde na niecom odrazi, skor ci neskor. Nemusi to byt pravidlo, ale nebudte potom prekvapeny.
Trocha odbocim... na aky ucel to auto vyuzivas, alebo planujes vyuzivat? Kde pocitujes nedostatok vykonu pri 150kw-toch?
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
stevo1313
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 21.11.2009 10:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevo1313 »

Vykon jednoznacne koli bezpecnemu predbiehaniu ....je to fajn mat vykonovu rezervu.nerozumiem odporcom chiptuningu min polovica ludi co poznam maju nacipovane diesle....
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

wilz napísal:keby si netrepal somariny.
Doteraz so 5 lt. Mobil 1ESP kupoval za nejakých 35 - 38 Euro, 5 lt. Millers ma vyšiel prvý raz 58 E, teraz za 50 Euro.
To je rozdiel cca 2 - 3 flašiek vína, ktoré doma vypijeme so ženou za 3 dni, to mi naozaj prdel nenatrhne.
- tak to ta millers vlastne chrani pred alkoholizmom...tak to si ho radsej kupuj... ja si svoju pracu vazim a nemienim zivit iluzionistov :4012:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Števko a rozumieš odporcom predbiehania? Ja keď sa tak pomaličky kodrcám do roboty 55 v dedinke Velký Kýr a zrazu sa zozadu vyrúti avdinka dobre cez 90, tak sa ti tak laknem, že ma je plná cesta. :40bd: Dnes ráno ma tak na 5tich km obehlo asi 8 aut. Ak taký vyplašený niekomu dám bodyček do boku, myslíš , že mi uveria že to nebolo naschvál.
Je pritom zaujímavé, že aj keď jazdím 3t km za mesiac , tak nikoho nepredbieham. Dokonca ani autobusy MHD - počkám kým zajdu na zastávku. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Inak mam pocit ze diesel tvori malo tepla a aj pri vyssom vykone sa nic dramaticke s olejom nedeje. Ale to je moja dedukcia mozno chybna... ze teda niet dovodu na racing viskozitu...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco13 napísal:Števko a rozumieš odporcom predbiehania? Ja keď sa tak pomaličky kodrcám do roboty 55 v dedinke Velký Kýr a zrazu sa zozadu vyrúti avdinka dobre cez 90, tak sa ti tak laknem, že ma je plná cesta. :40bd: Dnes ráno ma tak na 5tich km obehlo asi 8 aut. Ak taký vyplašený niekomu dám bodyček do boku, myslíš , že mi uveria že to nebolo naschvál.
Je pritom zaujímavé, že aj keď jazdím 3t km za mesiac , tak nikoho nepredbieham. Dokonca ani autobusy MHD - počkám kým zajdu na zastávku. :4012:
- ale to ne na traktoriku ides ne?
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

stevo1313 napísal:Vykon jednoznacne koli bezpecnemu predbiehaniu ....je to fajn mat vykonovu rezervu.nerozumiem odporcom chiptuningu min polovica ludi co poznam maju nacipovane diesle....
hentakych ancikristov co maju aj vykuchane a dymi to viac jak trabant, zosrotovat.... lol
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Ako sorry, ale ak nevieš predbiehať so 147kw motorom tak seď doma. To auto som jazdil aj v 103, 120 a 147kw verzií a ani 103kw nemá problém ísť svižne keď ho držíš pri otáčkach. Druhá vec je tá, že táto 2.2tdci je celkom traktor motor klepotáčik a svojich problémov má viac než dosť, v robote sa celkom sypali a chipom ho pomaly zabiješ a oproti 2.0 tdci je výrazne nespolahlivejší...ideál je 2.0 tdci 120kw :4012:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Vykon jednoznacne koli bezpecnemu predbiehaniu ....je to fajn mat vykonovu rezervu.

no dobre, len co ked budes predbiehat nejakeho serioveho 125kW 2.0tdi co ma napičovane na 160kW ? Nebolo by treba tomu tvojmu dat aspon 199kW aby si vedel predbiehat, radsej vsak 228kW aby si predbiehal bezpecne ?

Chapes co ja rozumiem, bude ti sucasny cip dost ? Netreba lepsi ? A netreba aspon 528kW aby si vedel predbiehat uplne najbezpecnejsie ?
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Presne kôli takýmto pretekárom vznikjú kolízie buračky na ceste.Podľa mňa máš nejaký komplex,alebo si brzda.Čo chceš ukazovať komu v dnešnej premávke.To,že predbehneš naraz troch a vjebeš sa do nejakej medzery medzi auta,kde to tek chudak za tebou ledva dobrzdî.Či chceš mať výkonovú rezervu pri obiehaní autobusu spoza ktorého ti vybehnu chodci.Nechápem na aku jazdu okrem nejakého okruhu,potrebuješ taký výkon.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

wilz napísal:Keď dáš olej 10w, tak motoru jedine uškodíš, pretože pri STUDENOM motore je ten olej "hustejší", to znamená že do turba a do všetkých vzdialených miest motora sa dostane neskôr ako keby tam bolo 5w alebo 0w, čiže dlhšiu dobu budú tie vzdialenejšie miesta motora bez mazania.

Nechcem tu robiť reklamu konkrétnej značke oleja, ale pred časom som zaregistroval príspevok mp3turba, kde sa vyjadroval k oleju Millers.
Dovtedy som vedel len to že také voľačo existuje, nemal som žiadnu skúsenosť s tým olejom.
Tak pri poslednej výmene som tam nalial Millers olej, klasifikácie ako predpisuje výrobca auta.
Hneď pri prvej jazde po výmene som zaregistroval že motor ide omnoho ochotnejšie do otáčok, než bolo predtým.
Takže už aj na ďalšiu výmenu som kúpil rovnaký olej.

Ešte perlička, doporučil som tú značku oleja synovi, má klasický automat s meničom.
On ten olej pred mesiacom nalial do motora, vzápätí ma presviedčal, že auto mu pri rovnakých otáčkach motora ide rýchlejšie ako predtým, aj keď som mu vysvetľoval že to je nezmysel, pretože s prevodovkou ani meničom nič nerobil.
Podla mna hustejsi olej aj neskor stecie a ostane po nom na suciastkach hrubsi olejovy film.Videl si uz niekedy zubove cerpadlo v motore?Ak ano tak vies,ze mu je jedno ci tlaci riedky,alebo husty olej,to znamena,že straty a rychlost domazania hustym a riedkym olejom ma zanedbatelne rozdiely,este by som dokonca povedal,ze ten hustejsi olej vytesni to zubove cerpadlo lepsie ako riedky.Skor treba mat v poriadku klapky proti spadovaniu oleja ak ich motor ma,hydrostely,mazacie kanaliky...Ak si das nacipovat motor tak sa ti skradzuje zivotnost motora!Mam pocit,ze niektory mechanici s ucnovkou su tu mudrejsi ako vyvojovy inzinieri od fordu.

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných