Skoda Octavia III , 2.0 tdi - vibrácie motora pri voľnobehu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Tiger20
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 06.05.2011 23:27
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia III , 2.0 tdi - vibrácie motora pri voľnobehu

Príspevok od používateľa Tiger20 »

Ahojte, prosím o radu
Už po 3 krát sa mi stalo že pri zohriatom motore na voľnobehu autom jemne triaslo (sklbanie) ,všetky spotrebiče boli vypnuté. Bežne pri stojacom aute mam spotrebu 0,5l/h a keď začne autom triasť spotreba sa zvýši na 0,7l/h otáčky motora sú pri oboch prípadoch nezmenené a sú ok.Aby vibrácie prestali musím prejsť cca niekoľko metrov a vráti sa to do normálu. Strata výkonu nieje auto ide bez problémov.
Výpis chyb z RJ bola prázdna. Tankujem len prémiová paliva Shell, všetky filtre sú menené nedávno.
Ak ma niekto skúsenosti sem s nimi budem vďačný.
Škoda octavia 3
2.0tdi 110kw manualna 6st.prevodovka
Rok 2015 (predfacelift)
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Ahoj, ja mám síce passat B8 diesel, ale to je v podstate jedno..neregeneruje Ti vtedy náhodou DPF filter?Mne ked sa spustí regenerácia tak na volnobehu tiež občas cukne..ale nie stále..tak raz za 15-20 sekund..ale ked to dokončí, tak samozrejme potom nič..len ja ho mám od novoty, čiže kilometre mám origo žiadna stočenka..
Nevieme kolko máš nabehané/trebárs či máš auto od novoty a vieš na 100% nabehané km/, lebo pri vyššom nájazde už može byť podozrenie na vstreky..pri vadných vstrekoch sa zvýši spotreba a auto má nepravidelný chod..vstreky sa daju odkontrolovať aj cez VCDS-diagnostiku..
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných