VW Touran 1.9TDI , 77kw , BKC , 2005 - akceleracia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trocha nerozumiem, ja preraďujem hore pri cca 3000rpm. Nie pri 1700 - 2000 , a to mi všetci nadávajú že auto podtáčam . Čo som sledoval známych tak točia rýchlosti do 3500rpm na nafte a 4 - 4500 pri benzíne.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miro207
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 21.06.2020 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miro207 »

Pan mhlavaty - to mi je jasne ze nic nie je zadarmo,to nebolo ani doteraz,ked som daval robit repas motora,viem co kolko stoji.Ale princip fora je,ze si pridete po radu a vedie sa diskusia ZADARMO !!!A ak teda viete v com je problem a nechcete to povedat na rovinu,tak cele forum je uplne ale uplne zbytocne,to sa tu mozeme bavit len o pocasi.A ak niekto chce zarabat aj na dobrej rade,hanba mu!!!
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mhlavaty napísal:spýtam sa,...logoval sa tlak tandemu ? a prúd vstrekov ?
Logovala sa pulzácia sania,pomery vo výfuku ? Logovala sa kľuka /vačka na deformáciu signálu alebo zarušenie ?
Toto nie je dobrá rada? veď to je návod ako na tanieri. Robí tvoj mechanik kontrolu elektrických obvodov osciloskopom?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nesúhlasím a vysvetlím.Bežné veci okolo techniky a opráv..no problém.Nakoniec takú radu môže dať väčšina mechanikov ak majú ochotu písať,nič svetuborné nevyzrádzajú.Veci (vedomosti) ktoré sa získavajú velmi ťažko a stoja veľa rokov učenia sa do vetra nikdy nepúštali a nikdy to inak nebude.Ak sa to poruší,vždy tu bude platiť,že slabučký mechanik čo pre neznalosť vymení aj mannu nebeskú bude krásne príjmový,ale ten čo vec z min.nákladmi opraví preto lebo veľa vie,ten bude krkať hladom.Autorizák za 700 ide vymieňať turbínu (plus práca) a ja vymením vec za 22 e.- a je po núdzakoch.Rozdiel ? logicky že obrovský.Majiteľ zaplatí a z obrovskou nedôverou odíde a pol roka ani ťuk.Po polroku donesie manželkine auto,...a ako že áno,jasné,auto krásne behá. Pol roka toľko neurobil,že...pán xy,vďaka,dáme pivo,ostala mi skoro tisícka na vianoce.Takže takto sa veci majú,čo je zadarmo,je cenené ...ako zadarmo.Ak tu zachránim denne trom tisícku,za celý mesiac mi ani jeden ani len ten zasratý palec nedá hore.Lebo...zadarmo.Napriek tomu tu mám a poznáme sa, kvantum ľudí ktorý mi stoja za námahu im písať a pomôcť
miro207
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 21.06.2020 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miro207 »

Ked sa nad tym logicky zamyslim,ak by to bola chyba v elektrickom okruhu,bola by to sakra nahoda ze by sa sklbanie prejavovalo len v spektre 1700 az 2000 ot/min pri akceleracii v kopci.Stavalo by sa to aj na rovine a pri kazdej akceleracii auta.
miro207
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 21.06.2020 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miro207 »

Pan mhlavaty,ja to chapem.Tak ale to je vec kazdeho automechanika kolko si zapyta a za co si zapyta.Ked chce zarobit aj na radach,tak nech si necha platit aj za poradenstvo kludne aj 50€ za hodinu.Ved je bezne ze si firmy alebo podnikatelia a zivnostnici pytaju za radu pokial je to v rozsahu ponukanych prac.Ale fora a rady na forach maju byt zadarmo.Az pridem do servisu a mechanik mi poradi a zapocita mi to,kludne zaplatim.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mhlavaty napísal: Ale vyjadrím sa k logu,tu je graf
Obrázok

žltá čiara požiadavka tlaku
modrá čiara skutočný tlak
sivá čiara otáčky

asi veľa k tomu rozporu netreba písať
Tu máš celú príčinu tvojho šklbania - ak to už chápe sprostý sedliak ako som ja, čo viac ešte očakávaš?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miro207
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 21.06.2020 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miro207 »

mhlavaty napísal:Tlak v logu síce lieta,ale nie je príčinou o ktorú tu ide.Príčinu takéhoto vzácneho charakteru vie ozaj len málokto z mechanikov a netrúbi sa do sveta,to potom to môžme aj zabaliť.Pred chvilkou som telefonicky práve tento prípad preberal z iným diagnostikom tu z fóra,presne vedel kde je problém,ale je to tak,ako som sa vyjadril úplne jasne v druhej vete.Sú veci ktoré nejdú zadarmo,pán na to skôr neskôr príde.Ani keby prišiel ku mne či k nemu,nedozvie sa v čom bol problém,tieto veci treba otvorene hovoriť.
oco13 - zrejme nevies citat kedze pan mhlavaty sa vyjadril aj k tomu LOGU neskorsie,ze to nie je pricina.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Možno to nie je príčina šklbania, ale je to jasne viditelná chyba v práci motora a ty si predsa "detailista"
Či prúser ktorý navonok nie je vidieť ti už nevadí?
A ešte k tomu grafu treba pridať aj to čo som postol predtým - otázku Milana či bolo logované pulzovanie vo výfuku a saní, rušenie signálu vstrekov, deformácia signálu vačky.
Ak si to dáva do súvislostí dôchodca, čo potom ostatní študovaní mechanici.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miro207
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 21.06.2020 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miro207 »

Ano som detailista ale zatial riesim veci ktore su dost citelne pre chod motora.Aj na ostatne pride cas.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

miro207 napísal:Pan mhlavaty,ja to chapem.Tak ale to je vec kazdeho automechanika kolko si zapyta a za co si zapyta.Ked chce zarobit aj na radach,tak nech si necha platit aj za poradenstvo kludne aj 50€ za hodinu.Ved je bezne ze si firmy alebo podnikatelia a zivnostnici pytaju za radu pokial je to v rozsahu ponukanych prac.Ale fora a rady na forach maju byt zadarmo.Az pridem do servisu a mechanik mi poradi a zapocita mi to,kludne zaplatim.


To ale nie je celkom domyslená myšlienka,pretože v podstate o žiadnu radu v takomto prípade by nešlo.Auto by muselo prísť a niečo na tom urobiť.Práveže rada by vlastne žiadna nebola,napravil by sa problém bez konkretizácie v čom problém je alebo bol.To je ojedinelá vec keď sa majiteľ nedozvie čo sa robilo.Sú práce keď sa aj ja obrátim na iného z pomocou,a dokonca nesmiem byť ani pri ňom.V čom to bolo sa nikdy nedozviem...jediná odpoveď je že je to urobené.Len raz by som mu videl zblíza obrazovku už nikdy odo mńa peniaze neuvidí,to proste takto funguje.Aj voči mne,ba dokonca najviac voči mne,kedže sa poznáme a vieme obaja čo robíme.Aj vzácne veci si povedia dvaja mechanici ak majú super vzťah,ale musí to byť vzájomné a na vzdialenosť dvesto km.
laco393
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.03.2020 16:04
Zdieľať na Facebook

mhlavaty

Príspevok od používateľa laco393 »

Dobrý deň p. Hlavatý

mohol by som Vás požiadať o kontakt ohľadom servisu mojho auta ?
sharan 2005 1,9 96 kw.

ďakujem

0905410093
Ladislav Oreško
ladislav.oresko@gmail.com
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mhlavaty napísal:Tlak v logu síce lieta,ale nie je príčinou o ktorú tu ide.Príčinu takéhoto vzácneho charakteru vie ozaj len málokto z mechanikov a netrúbi sa do sveta,to potom to môžme aj zabaliť.Pred chvilkou som telefonicky práve tento prípad preberal z iným diagnostikom tu z fóra,presne vedel kde je problém,ale je to tak,ako som sa vyjadril úplne jasne v druhej vete.Sú veci ktoré nejdú zadarmo,pán na to skôr neskôr príde.Ani keby prišiel ku mne či k nemu,nedozvie sa v čom bol problém,tieto veci treba otvorene hovoriť.
- no tak je to vyriešené, pán si požiada o kontakt na toho diagnostika, dohodne si cenu a termín a všetci budú spokojní.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Každý kto sa vyzna v nejakom remesle má nárok byť dobre zaplatený.

Ale od mechanika ak ide najprv.požiadavka,že polož 50 € na stôl a môžeme sa porozprávať ,je vyslovená lakomosť a zlatokopectvo
:-\
Nikto nezjedol všetku múdrosť sveta...a ani jeden problém , ktorý sa na nejakom motore vyskytol nie je ojedinelý, raritný taký, že existuje len v jednom exemplári..neverím tomu
Určite to niekto už riešil,možno niekde v Austrálii,len na Slovensku o tom nevieme...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

/že polož 50 € na stôl a môžeme sa porozprávať/

to je ťažká debata ak ľudia nevedia pochopiť písaný text.Takto to nikdy nebolo a nikdy nebude,za porozprávanie ešte nikdy nikto nezaplatil ani cent.Len sú veci kde pozná kľúč k náprave tak málo ľudí,že si to svoje HowNow nerozkričia.Má to cenu mnohých hodín nikým nezaplatenených,ba mnohokrát stratených lebo nie všetko končí riešením a odhalením.A to je vlastne všetko,nevidím to ako nepochopiteľnú vec.Pri týchto veciach platí,opravím (nie poradím)
Pánovi bola pomoc ponúknutá,nevyužil ju

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 23 neregistrovaných