Skoda Octavia 2002 , 1.9 tdi , 81 kw asv

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

majo12
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26.06.2020 21:36
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 2002 , 1.9 tdi , 81 kw asv

Príspevok od používateľa majo12 »

Zdravím,poprosím o pomoc. Mám octaviu 1 81kw r.v. 2002 asv a mám taký problém že pri pridaní plynu aj ked dám podlahu auto ide furt rovnakou rýchlosťou a potom to nabehne sporadicky niiekedy do 20 sekund a niekedy až ked odpojím vahu vzduchu a spať zapojim tak to nabehne,váhu mam menenú z bratovej octavie a robí to aj tak. na počítači ked bola napichnutá tak sa ta chyba just neprejavila a v pamamti zavad nič nebolo zaznamenané. za odpoved vopred dakujem
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ked das nohu na podlahu, otacky vyletia a auto nezrychluje?

Alebo ked das nohu na plyn, tak otacky nenabiehaju?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Takto sa ďaleko nedostaneš.Pozrieť chybový register je síce potrebné ako prvý krok,ale iba málokedy zápis neklame.RJ zaznamená chybu tak a tam kde ju vidí.Vidí vždy dôsledky,nie príčinu.A z chybou je nutné pozrieť hneď aj okolnosti chyby (freeze frame) pretože pomôžu určiť smerovanie.Ale nutne treba hladať chybu cez použitie meraných hodnôt.A v nich sa najprv pozrie všetko staticky,vo volnobežnom režime a podľa charakteru chyby sa loguje,čiže vyberú potrebné hodnoty a tie sa nahrajú v prevádzke za jazdy.Tým že poskytnú informáciu v bežiacom čase sa z toho dá vyhodnotiť mechanizmus chyby.
A nutné je aj dobre a správne popisovať čo sa deje...to je prvá nutná požiadavka.Druhá je servisná história,chyby nepadajú z neba,majú počiatok a zväčša súvisia z prácami,auto má historiu a km
majo12
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26.06.2020 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majo12 »

martincichy napísal:Ked das nohu na podlahu, otacky vyletia a auto nezrychluje?

Alebo ked das nohu na plyn, tak otacky nenabiehaju?
otáčky nabiehajú ale strašne pomaličky že by ma aj slimák predbehol. Nepomôže ani vypnúť a naštartovať motor. Takže nudzak to není. Dnes mi pomohlo odpojiť váhu vzduchu a znovu zapojiť pri naštartovaním motore a už to išlo normálne.
majo12
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26.06.2020 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majo12 »

mhlavaty napísal:Takto sa ďaleko nedostaneš.Pozrieť chybový register je síce potrebné ako prvý krok,ale iba málokedy zápis neklame.RJ zaznamená chybu tak a tam kde ju vidí.Vidí vždy dôsledky,nie príčinu.A z chybou je nutné pozrieť hneď aj okolnosti chyby (freeze frame) pretože pomôžu určiť smerovanie.Ale nutne treba hladať chybu cez použitie meraných hodnôt.A v nich sa najprv pozrie všetko staticky,vo volnobežnom režime a podľa charakteru chyby sa loguje,čiže vyberú potrebné hodnoty a tie sa nahrajú v prevádzke za jazdy.Tým že poskytnú informáciu v bežiacom čase sa z toho dá vyhodnotiť mechanizmus chyby.
A nutné je aj dobre a správne popisovať čo sa deje...to je prvá nutná požiadavka.Druhá je servisná história,chyby nepadajú z neba,majú počiatok a zväčša súvisia z prácami,auto má historiu a km
To je pravda,bez merania sú to len dohady. Len tu v okolí nepoznám nikoho kto by vedel zdiagnostikovat čo to môže byť za problém. Väčšinou poznám len ľudí čo nacitaju chyby a tam to končí. Chcel som zistiť na tomto fóre či nemal niekto podobný problém ako ja. Ono je to podobné ako núdzový režim len to ide ešte slabšie a nejde to vyresetovat vypnutím a naštartovaním motora. Iba odpojením váhy vzduchu a opätovnom zapojení.Skúsim niekoho zohnať čo bude vedieť aj robiť s diagnostikou. Ale aj tak ďakujem za odpoveď.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tu sa ozaj nutne treba porozprávať z motorom,bez diagnostiky by som nič na slepo neriešil.Možno nevidí pedál,možno vypadáva signál váhy,jeden pohlad do hodnôt a bolo by jasné.Treba zadať okolie,možno niekto pichne s tým
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných