Renault Thalia 1.4 55kw - pukanie v naprave

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

whiskeY11
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 29.06.2019 17:39
Zdieľať na Facebook

Renault Thalia 1.4 55kw - pukanie v naprave

Príspevok od používateľa whiskeY11 »

Zdravím, už asi približne mesiac mam problém s pukanim v náprave (asi na pravej strane). Zvuk je podobný ako keď železo slabo búcha o iné železo, alebo ako keby sa niečo uvoľnené hýbalo do strán. Pukanie sa nedeje pravidelne, a nezáleží pri tom ci mam volant rovno alebo vytoceny. Auto som mal už 3x zdvihnute a skúšal som páčiť už asi všetko, čapy, silentbloky ramena, dokonca aj stabilizátor keď bolo auto ešte na zemi a žiaden podobný zvuk sa neozval. Taktiež čapy nemajú žiadnu vôľu. Zaujímavé ale je ze keď auto zdvihnem a vazelinou trochu namažem zvonka čapy, tak na chvíľu sa to trocha ukludni, po asi 50km to ale začne robit znova. To pukanie sa sprvu ozýva najmä keď idem po nerovnostiach (aj malých), ale postupne ako sa to zhoršuje tak sa to ozýva už skoro stále a zvuk je stále hlasnejší. Toto sa deje až dokým auto nezdvihnem a nenamazem to, a takto stále dookola. Pokiaľ skúsim stlačiť auto keď stojí na mieste tak to nerobí, robí to len počas jazdy. Menené boli tyčky stabilizátora, silentbloky stabilizátora, tlmiče, pružiny. Vie niekto co by to mohlo spôsobovať? Ja už nemám šajnu. Ďakujem za odpovede
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To robí ten zvýšený výkon , predná náprava na to proste nestačí.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
whiskeY11
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 29.06.2019 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa whiskeY11 »

Oco to bolo síce vtipné, ale k ničomu mi to nepomohlo :2f93: úplne by stačilo keď by si mi povedal ci môže byt gulovy čap vadný aj keď nemá vôľu, pretože v ten mam najväčšie podozrenie :)
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

To fakt mazes capy z vonku? Tvl.. skus Voltarenom na buduce mozno zaberie na dlhsie... :40bd:

No a k veci.. Vole sa skusaju na aute ked stoji na zemi, vo vzduchu sa to napruzi (silenbloky ramena tlacia hore a pruzina dole..) a nezistis dokopy nic... Ak nemas jamu, tak zdvihni auto, podloz pod koleso nieco, spusti dole a potom skusaj...
whiskeY11
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 29.06.2019 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa whiskeY11 »

Aha, no ja som to mazal zvonka len aby som zistil ci to niečomu nepomôže a aby som identifikoval kde je problém, a dočasné to pomohlo. Jamu nemám ale skúšal som heverom trocha potlačiť čap hore ci nebude mať vôľu vtedy a nemal.. A hento vyskúšam, uvidíme. Lebo nerád by som šiel cestou náhodnej výmeny dielov :-\
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nevymieňaj náhodne, vymeň všetko. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
whiskeY11
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 29.06.2019 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa whiskeY11 »

@bandit97 Inak, teraz som si spomenul, ako si povedal ze silentbloky ramena tlačia hore, keď som menil tlmiče za nové tak na ľavej strane som musel celkom dosť stlačiť rameno dole (nohou :)) lebo by som nedokázal ani tlmič namontovať skrz ten odpor. Kdezto na pravej strane to šlo oveľa ľahšie, skoro žiaden odpor tam nebol, môžu byť teda opotrebované silenty ramena a to to spôsobuje? Dosť veci by to vysvetľovalo, skúšal som teraz páčiť za ramena a zdá sa mi ze práve ma trochu vôľu.
spark
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 03.08.2010 14:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spark »

Ahoj ja som mal podobne na cliu tiez pukalo praskalo tiez som nemohol prist na to co to moze sposobovat a nakoniec to bola tyčka stabilizatora na jednej strane vrzgalo praskalo to v tom čape na tyčke vobec som s tym neratal lebo som ich menil par mesiacov pred tym takze vadny kus nejaky vymenil som ju a odvtedy pokoj.
whiskeY11
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 29.06.2019 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa whiskeY11 »

Tyčky stabilizátora som menil už 2x za 2 mesiace. Tiež som si myslel že to je kvôli nim, a teda som ich vymenil už po pár mesiacoch, ale ničomu to nepomohlo, bohužial. Ono toto keď puká, tak to cítiš aj vo volante trocha taký slabý pohyb, preto si myslím že to je asi to rameno.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Thalia nemá tyčky stabilizatora !!! je tam len dlhý šrób skrz oko stabilizátora cez rameno a dva uloženia + niečo čo sa tvári ako uloženie. Na každej Thalií to bolo rozmrdané na riť a najlepšie je, že každý majitel tohoto vehikla tam dáva diely typu maxgear a LPR a potom to tak vyzerá. Máš vybité uloženia na ramenách, doma som toto riešil asi 2 týždne....
whiskeY11
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 29.06.2019 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa whiskeY11 »

Hej máš pravdu, aj keď sami dodávatelia náhradných dielov tie sroby nazývajú tyckami stabilizátora :d :D takže silenty ramena hovoríš, ako som si aj myslel.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Zalezi od toho kolko ma najazdene to co tam je a tym myslim aj to ostatne.. Pri urcitych km je lepsie vymenit aj to sa tvari ze je fit, lebo je dost mozne ze tam polezes za mesiac dva naspet prave kvoli tomu teraz dobremu...
Co sa tyka znaciek dielov, tak zacinam mat pocit ze to neni o znacke ale o stasti v poslednej dobe... :/
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ked gulovy cap nema volu, tak to neznamena, ze je v poriadku. Moze byt zatuhnuty a namiesto plynuleho pohybu to cuka z jednej polohy do druhej a tak moze vznikat ten pukajuci zvuk. Zistit sa to da pohybom toho dielu a sledovanim, ci ide plynulo alebo trhavo. Cize skus zdvihat, spustat auto, tocit volantom a pozerat sa na tie diely. Pri podozreni diel odmontujes a finalne si to potvrdis lahko, ze sa s nim pohybuje divne.
Silent bloky, ak ich chapeme rovnako ako kusy gumy, tak tie by tento problem mat nemali, guma sa nemaze ani nema chranicku, zvykne to skor vrzgat. Volu by si snad uz videl pri paceni. Tiez by na to nemala vplyv ta vazelina.
Inak pokial mazes capy "zvonka" a pomaha to, tak ich prachovky uz su asi na odpis. Lebo rovnako lahko sa do capu potom dostava voda a bordel a cap odchadza rychlo.
whiskeY11
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 29.06.2019 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa whiskeY11 »

No čap by nemal byt zatuhnuty, lebo sa plynulo hýbe hore a dole pokiaľ ho podložím so zdvihakom a žiaden taky zvuk to nevydá. Prachovky sú čuduj sa svete v poriadku, nikde žiadna prasklina ani nič podobné. Podľa mňa keď auto zdvihnem, tak si tie silenty ramena si na chvíľu oddýchnu, lebo ten zvuk tam stále je ale je oveľa tichší a taktiež sa nedeje tak často. Pokiaľ by to bol len čap tak by sa to ozývalo len po nerovnostiach ci? Toto sa potom ozýva už aj pri brzdení, pri pridávaní a tak, aj keď je cesta rovná. Preto a aj kvôli tomu ze to rameno pri výmene tlmičov nemalo odpor, mam podozrenie práve na tie silenty. Každopádne na Thaliu sa rameno dodáva spolu s capom takze vymením aj ten a hotovo.
PS: je to ročník 2002 a najazdených mam 165000km a ramena sú určite pôvodne.. Čapy neviem.
EDIT: akurát som si pozeral údaje z geometrie spred mesiaca a už vtedy tam je pekne vidieť ze niečo nieje v poriadku: na ľavo odklon 0,4° co je ešte v norme, a na pravo 1,1° (limit je od 0,3 do 0,5), predpokladám ze na Thalii sa odklon nastaviť nedá takže s tým nemali čo robiť...
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa logan668 »

Nieco podobne mi robilo na dacii logan. Rameno sa posuvalo na silentblokoch a tukalo o ulozenie. Zaroven mi pri pribrzdovani vo vyssich rychlostiach jemne kmital - vybroval volant. Tiez na prvy pohlad pri kontrole nebolo na ramene nic zle vidno.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných