Mazda 3 , CX3

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

diana519
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23.06.2020 12:44
Zdieľať na Facebook

Mazda 3 , CX3

Príspevok od používateľa diana519 »

Ahojte
Mala by som záujem kúpiť Mazdu 3 alebo Mazdu CX3 , oplatí sa ? Jednalo by sa o 2.0 benzín s manuálnou prevodovkou , rok od 2017.
Chcela by som vedieť či je to po motorovej stránke spoľahlivé auto , či sú s autom nejaké problémy , proste či do toho vraziť peniaze alebo pozrieť niečo iné . Budem rada za všetky odpovede :)
Ďakujem
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Ahoj Dianka, masinka aj motor v poriadku. Nemusi to byt uplne najvyhodnejsia kupa vybava/velkost/prestiz/cena (cize pomer ceny a co za to dostanes, lebo auticko je to relativne male), ale najdolezitejsie moze byt ze pre vozy mladsie nez 2017 mas samozrejme este stale platnu zaruku od automobilky POKIAL nemaju najazdene viac kilometrov ako je povolene.

Ak budes mat zaujem o konkretny kus, nevahal by som ani minutu a pred kupou vyzadoval prehliadku v autorizovanom servise, kde by ti navyse mali povedat aj ake zvolavacie akcie sa na KONKRETNE auto viazu (podla jeho VIN), ci boli alebo neboli prevedene, aka bola udrzba na voze (predpisana, napr. vymena rozvodov na co este nemohlo prist v tomto veku a nepredpisana napr. ci boli riesenie nejake veci v ramci zaruky napr. pokazena prevodovka vymenena za novy kus atd).

Pozriet nieco ine je velmi ošemetna tema : autiakov je ako mravcov a da sa "radiť" doaleluja. Nepises ani kolko penazi si ochotna do toho pustit, ani ake jazdis jazdy (skoro vsetko mesto, len semtam mimomesto rocne dohromady 12.000km alebo skoro vsetko dialnice pretoze robis obchodaka a navalas 65.000km rocne) atd, atd. V kazdom pripade ak sa ti paci 3ka - cize vonkajsi design, vnutorne prevedenie, farba tvar sedadiel, pristrojova doska, priestor na odkladanie telefonu, kabelky a ja neviem ake veci su dolezite pre baby, tak jediny problem ktory budes musiet vyriesit pri jazdenom aute bude vyber farby. Pretoze ked chces krvavo cervenu a v inzeratoch su same cierne, to bude problem - alebo naopak.

Vyber medzi CX3 a 3 je vlastne o tom, do ktoreho sa ti bude lepsie naskakovat a vyskakovat. Technika je samozrejme ta ista.

Sumar : Mazda3 je uplne v poriadku auticko, v ziadnom pripade sa neda klasifikovat ako problemove takze nakup - specialne takehoto mladeho kusu ktory nabeton bude vo fabrickej zaruke - sa da absolutne jednoducho odporucit.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

pomer ceny a co za to dostanes,
toto treba zdôrazniť a velmi velmi dobre si to uvedomiť. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Len tolko chceli sme s manzelkou cx3 ale kocik tam nevojde vobec,neviem aka si vysoka ale stredovy tunel mi slusne vadil pri pravom kolene a to mam 178cm... je to vlastne mazda 2 s vyssou karoseriou, skusali sme 2.0 so 110kw a 4x4 slapalo to super, klasicka mazda 3 je vnutri priestrannejsia, razvor je 2700mm takze aj pohodlnejsie... zalezi kolko vas bude sedavat v aute, v cx3 pri mojich 178cm sadla manzelka za mna a kolena som citil na chrbte dostatocne :40bd:
Naposledy upravil/-a cobo77 v 23.06.2020 22:11, upravené celkom 1 krát.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

v tejto veľkosti by som s ohľadom na vnútorný priestor a pomer výkon/cena bral skôr Suzuki vitara alebo s-cross s motorom 1.6 a pohonom jednej nápravy.
Mazda je super dizajnová záležitosť ale rozumovo nie je najlepšou voľbou.
Ale možností je veľa to je dobre, nech si každý vyberie. Prajem dobrý kup.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nie je Toyota Corolla lacnejšia a spoľahlivejšie??
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

inak ja nemám 70 rokov ale to nastupovanie do suv alebo zvýšeného HB má niečo do seba a nízke auto už by som ako nové nekupoval. Chrbát neošáliš.
či to bude mazda alebo toyota krok mimo to nebude. Len vybrať vhodný motor.
diana519
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23.06.2020 12:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diana519 »

cobo77 napísal:Len tolko chceli sme s manzelkou cx3 ale kocik tam nevojde vobec,neviem aka si vysoka ale stredovy tunel mi slusne vadil pri pravom kolene a to mam 178cm... je to vlastne mazda 2 s vyssou karoseriou, skusali sme 2.0 so 110kw a 4x4 slapalo to super, klasicka mazda 3 je vnutri priestrannejsia, razvor je 2700mm takze aj pohodlnejsie... zalezi kolko vas bude sedavat v aute, v cx3 pri mojich 178cm sadla manzelka za mna a kolena som citil na chrbte dostatocne :40bd:
No , ja som zase taká vysoká neni , meriam tak 165cm a aj to predpokladám, že sa budem zo sedačkou prisúvať lebo mám krátke nohy :40bd: To , že ste tam nenapratali ani kočík , ma celkom sklamalo , bola to jedna z priorít.
diana519
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 23.06.2020 12:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diana519 »

mp3turbo napísal:Ahoj Dianka, masinka aj motor v poriadku. Nemusi to byt uplne najvyhodnejsia kupa vybava/velkost/prestiz/cena (cize pomer ceny a co za to dostanes, lebo auticko je to relativne male), ale najdolezitejsie moze byt ze pre vozy mladsie nez 2017 mas samozrejme este stale platnu zaruku od automobilky POKIAL nemaju najazdene viac kilometrov ako je povolene.

Ak budes mat zaujem o konkretny kus, nevahal by som ani minutu a pred kupou vyzadoval prehliadku v autorizovanom servise, kde by ti navyse mali povedat aj ake zvolavacie akcie sa na KONKRETNE auto viazu (podla jeho VIN), ci boli alebo neboli prevedene, aka bola udrzba na voze (predpisana, napr. vymena rozvodov na co este nemohlo prist v tomto veku a nepredpisana napr. ci boli riesenie nejake veci v ramci zaruky napr. pokazena prevodovka vymenena za novy kus atd).

Pozriet nieco ine je velmi ošemetna tema : autiakov je ako mravcov a da sa "radiť" doaleluja. Nepises ani kolko penazi si ochotna do toho pustit, ani ake jazdis jazdy (skoro vsetko mesto, len semtam mimomesto rocne dohromady 12.000km alebo skoro vsetko dialnice pretoze robis obchodaka a navalas 65.000km rocne) atd, atd. V kazdom pripade ak sa ti paci 3ka - cize vonkajsi design, vnutorne prevedenie, farba tvar sedadiel, pristrojova doska, priestor na odkladanie telefonu, kabelky a ja neviem ake veci su dolezite pre baby, tak jediny problem ktory budes musiet vyriesit pri jazdenom aute bude vyber farby. Pretoze ked chces krvavo cervenu a v inzeratoch su same cierne, to bude problem - alebo naopak.

Vyber medzi CX3 a 3 je vlastne o tom, do ktoreho sa ti bude lepsie naskakovat a vyskakovat. Technika je samozrejme ta ista.

Sumar : Mazda3 je uplne v poriadku auticko, v ziadnom pripade sa neda klasifikovat ako problemove takze nakup - specialne takehoto mladeho kusu ktory nabeton bude vo fabrickej zaruke - sa da absolutne jednoducho odporucit.

Chceli sme kúpiť " funglovku " takže rok 2020, viac sa mi páči CX3 ako 3. Osobne by som naše auto nemenila ( audi A3 1.8 turbo benzín , má 20 rokov a čo to najazdené ,ale šlape ako hodinky ) ale je 3-dv , kedže očakávame prírastky , musí isť preč :zga27: Auto by bolo zväčša pre mňa , takže okresné cesty , mesto a sem tam diaľnica. Hľadala som niečo šikovné a živé s priestranným kufrom :D (asi chcem toho veľa ) :D , ale ako spomínal aj kolega nižšie je malé , ak tam človek nedá ani kočík , tak to asi nebude najvhodnejšia kúpa. Každopádne si ju chcem ísť pozrieť a aspoň si v nej posedieť :40bd: :40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

urcite vyskusaj - s tym kocikom to je bohuzial take ošemetné v kazdom podobnom auticku, zvlast ked to nie je combi. Proste ten kufor je taky aky je a nejedna sa iba o objem, ale o jeho tvar, usporiadanie, zasahovanie kolies z kazdej strany dovnutra, plochost, atd.

S kocikom bude FURT cirkus, odmontovavat kolieska, skladat, to znamena ze zakazdym musis vyladovat vsetko z neho von (nakup, plienky, tasky, utierky, proste vsetko musi z kocika von a az potom ho mozes zacat skladat do auta).

Bohuzial je to tak - na jednoduchu a prijemnu "nemanipulaciu" s kocikom sa kupuju ine auta ako Mazda 3, Fiat Tipo, Audi A3 a podobne. Da sa to prezit, "ked musis tak musis" ale proste komfort s kocikom vyzera inak. Na "živé" vobec nepozeraj, pretekar nie si, 55km/h po meste vie jazdit aj Trabant aj Yugo aj Zastava, na okreske a dialnici ti povolenych 110/130km/h spravi kazde dnesne auto, takze vobec neries motor, vykon, zivost a podobne veci. Budes mat mimino, budes riesit ukotvenie detskych sedaciek do ISOFIXu, bocne airbagy, kolenne airbagy, viditelnost dozadu aby si mala mimino pod kontrolou, atd, atd, proste uplne vsetko ine nez živosť. Dorazit ani seba ani mimino urcite nebudes chciet...

Motor 1.6 alebo 2.0 teda nehra absolutne ziadnu ulohu. Spolahlivost techniky rozhodne ano, tipnem si ze zostat visiet volakde na krajnici s miminom a švihajú okolo kamiony nebude zrovna zhmotneny sen kazdej cerstvej maminky.
qubo
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 16.10.2017 02:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qubo »

...k spolahlivosti..mazda síce je Japonec, no na Hondu a Toyotu to nemá...pozrel by som aj HRV od Honda a CHR od Toyoty..to sú držiaky!
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mozno by stalo zato pozerat dopredu, kym dieta deti vyrastu nejaky rok to potrva...co tak nejake kombi ak nie mpv. corolla v kombiku by nebola od veci volba
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Ford C-max. Už sa nevyrába ale majú ešte predvádzačky za vynikajúce ceny.Kufor v poriadku a dajú sa vyhodiť aj zadné sedačky.Pre mladé rodinky ideálne auto.Motor tiež v pohode.Je to síce trojhrnček ale je živý a nežerie až tak veľa.Ja som zatiaľ nadmieru spokojný.Ale je to len na vás,čo vám vyhovuje.Tak veľa šťastia pri výbere.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Skús pozrieť Mitsubishi asx nový model 2020, je tam tiez 2.0 benzin, cenou podobne mazde aj lacnejsie za 20 kupis aj s automatom a predokolkou, kufor to má dost velký, urcite do neho kocík strcis,skusali sme to auto pre otca nakoniec vybral eclipse cross, takze som sedel v oboch viem porovnat... ja som nakoniec kupil pre seba hyundai tucson, tam sa vojde kociar a par drobností uplne s prehladom... :28b7: idealne sadni vyskusaj za to nedas nic okrem svojho casu...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Mazda nemá oficiálne zastúpenie v SR.

Pokial viem tak mali niekoľko vážnych afér s neuznávanie zaruky.

:zg282: :zg282:

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných