VW Touran 1.9TDI , 77kw , BKC , 2005 - akceleracia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

TDIdieselpower napísal:Na tolko malo km (na TDI PD 77kw je 240tis nic) tam bolo robene uz kopec veci. Ale ako zvykne hovorit p. Hlavaty, vediet skutocne km pri PD motoroch je zaklad.
Prajem vela zdaru nech tu opravu dotiahnes do uspesneho konca, ten motor musi dat 500tis ako nic.
Ja poznám o slove "NIČ" perfektný vtip, akurát že je dosť sprostý tak ho radšej písať nejdem :d :D :d :D :d :D A ako hovorí veľa ľudí, možno aj p.Hlavatý:"MUSÍ je veľký pán, ale NEMUSÍ je ešte väčší.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

nie lyncovanie,ze som investoval do opravy
Sú to tvoje peniaze, rodinu určite teší, že si ich neprepil,alebo neprehral v automatoch. K tomu šklbaniu - nebolo by jednoduchšie a lacnejšie si proste na to zvyknúť?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
miro207
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 21.06.2020 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miro207 »

Urcite by sa na to dalo zvyknut,ale mam rad veci dotiahnute do uplneho konca,som tak trochu detailista.A najviac ma irituje to,ze na inych BKC motoroch ci uz v inych Touranoch alebo Octavii co som skusal to nerobilo.Stale mi to vrta v hlave :d :D Musi to byt predsa niecim sposobene.
miro207
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 21.06.2020 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miro207 »

Myslite,ze to moze byt nakoniec software RJ motora?Sprava sa to presne tak ako na danej Octavii.Tu je link:
https://www.tipcars.com/magazin/technic ... -tahu.html
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie, lebo doteraz to nerobilo 15 rokov, tak teraz to zrazu nezacne robit samo od seba.
miro207
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 21.06.2020 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miro207 »

No mne to robi od kupy auta,cize neviem vylucit ci to robilo aj byvalym majitelom.Dival sa uz niekto na ten log?
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

dajte tomu miernu taliansku udrzbu :D tocte vsade o 500 ot viac...a nejazdite pod 2000 ot/min ....
miro207
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 21.06.2020 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miro207 »

Dobry napad :d :D Ale nie som z tych co to dusi :d :D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

oco13 napísal:
Ked mate dost opotrebovane zdvihatka,netesniace gufera na stopke ventilu,vybite sedla vstrekov,nizsie tlaky na valcoch a poskodene tesnenie pod hlavou atd.,nemavnete nad tym rukou ale riesite
Ale rieši sa to ekolikvidáciou - volá sa to rentabilita opravy. Tiež sa to môže riešiť výmenou motora z búračky, alebo prostým dojazdením.
Aj na televízore prepájkovávaš jednotlivé súčiastky. :40bd:
mozno tolko zaplatil, ze sa mu to oplati robit :zga28:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

nemenil uz len kasnu, tapacirung a kresla. s tym co pomenil je to takmer nove auto na dalsich 200tisic km, minimalne.
miro207
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 21.06.2020 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miro207 »

Ako male deti,ak si chcete pokecat s vtipnymi narazkami,chodte na pokec alebo messenger.Myslel som ze som prisiel na slusne forum,kde poradia a nie ze 99 % odpovedi je len vysmievanie sa z toho ze niekto investuje do opravy.Respektujte to a nechovajte sa ako male deti,dakujem.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja som na ten log pozeral ale uprimne priznam ze som nic nevypozeral :( na studenom motore sa mi zda velka davka vstreku a velmi velke korekcne davky vstrekovacov ktore preskakuju 0.8 na jednom a 0.5 na druhom valci. Tieto cisla podla mojho nazoru VOBEC nezodpovedaju natotalku zgeneralkovanemu motoru ; pri teplom motore sa nadherne ukludnia na hodnoty ktore ocakavam pri najazde stvrt miliona kilometrov.

Bohuzial neviem povedat co to znamena a akym smerom sa dalej uberat. Mozno by nieco napovedal kanal 018 pri jazde, pri pridavani plynu a pri plachteni so zaradenym prevodom - samozrejme hlavne ked autom trha. Pokial by v kolonkach boli ine hodnoty nez 0 alebo pri pustenom plynovom pedali a brzdeni motorom tusim 128, tak by sa jednalo o zavadu v dodavke paliva. Mirec, ak mas moznost, skus nalogovat tento kanal prosim ale pockaj na daleko skusenejsich nez som ja aby povedali co este treba logovat aby si to robil na jeden krat.
miro207
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 21.06.2020 21:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miro207 »

mp3turbo,aj tak dakujem za radu.Log za studena som robil,ked este bezal elektronicky sytic,cize pri 903 ot/min.Ale ked sa divam na korekcne davky tak su -0.56, 0.28, -0.28, 0.54.Kdeze si videl 0.8, nemozem to najst.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ano,moze to robit aj softver.Ak by si chcel vylucit ci je to naiozaj so softverom,tak treba preflashnut na oe soft,alebo vycitat obsah a porovnat s oe softom.Nie je to problem.Napriek tomu si myslim,ze je pes inde zakopany.Ak chces napis mi ss.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

miro207 napísal:Pan mhlavaty,myslim si ze nemate celkom pravdu.Ked mate dost opotrebovane zdvihatka,netesniace gufera na stopke ventilu,vybite sedla vstrekov,nizsie tlaky na valcoch a poskodene tesnenie pod hlavou atd.,nemavnete nad tym rukou ale riesite to vymenou alebo repasom a necakate kym motor odide nadobro.A vela raz ide vymena jednej veci ruka v ruke s vymenou aj dalsej veci.

Naozaj nemávnem.Nechcel som sa vyjadrovať podrobnejšie z jednoduchého dôvodu,jednak niekto to riešil,a pokiaľ do tak velkých výdajov išiel ako dielmi tak prácou mal byť motor dobrý,a nemal by už mať nejaké ale.Nerád riešim čo riešili iný,či dobre či zle,riešili a boli za to zaplatený.
Ale vyjadrím sa k logu,tu je graf
Obrázok

žltá čiara požiadavka tlaku
modrá čiara skutočný tlak
sivá čiara otáčky

asi veľa k tomu rozporu netreba písať

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných