Na čo si dať pozor pri odhlásení auta cez splnomocnenie?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Pokiaľ bude zmluva overená tak sa nemáš čoho báť. On je zakonne povinný do 30 dní ho odhlásiť. A ak ho neodhlasi tak ide sám proti sebe, riskuje aj pokuty, musí platiť poistenie,...
Ak by to neurobil tak ci tak by to potom odhlasili oni na Teba
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> A ak ho neodhlasi tak ide sám proti sebe, riskuje aj pokuty, musí platiť poistenie,...

no to je daleko komplikovanejsie ako sa moze zdat na prvy pohlad :

1) kupujuci zaplati peniaze, nema auto, musi stratit vela nervov, casu, namahy, mozno aj penazi aby sa dostal k vysledku ktory ma mat automaticky

2) prepis nemusi byt mozny pretoze exekucia. Predstav si ze predavajuci je zmrd s 12timi exekuciami na krku, daj mu peniaze do ruky a auto nikdy nebude tvojim majetkom

Co v takych pripadoch ?
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

1) nerozumiem, akože nemá auto? Však píše ze mu ho dovezie domov

2) exekúcia, krádež, záložné právo, atď... všetko sa dá pred kúpou overiť
LUKAS0088
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 10.07.2011 17:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LUKAS0088 »

Pisal som aj dovod, preco som nemohol ist na zapadne Slovensko. Jedna sa o stvorkolku, nie o auto. Vozik mam (v rodine), ale ja osobne ho nevyuzivam, pretoze nemam tazne na aute. Preto mi stvorkolku dovezie sem a ja mu dam splnomocnenie na odhlasenie. Pisal som to aj v prvom prispevku, kde som tento isty dovod poznamenal, ze kvoli comu tam ja nemozem ist, ale on pride sem.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: milok a 16 neregistrovaných