Skoda Fabia 1,2 htp - nestartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Nekupuj hned spinacku, ved ak otocis klucik a rozsvietia sa kontrolky, a v dalsiej polohe rozbehne starter, tak predsa funguje ako ma, ci? Navyse prepojenim kontaktov vies hned zistit ci chyti alebo nie. Ma to auto imobilizer alebo nie, nanapisal si, ma to viac klucov, skusal si druhy? Za dalsie, jedna sa vyslovene len o start? cize ked motor raz nastartujes a prejdes pol zemegule, nikdy sam nezhasne ani nevynecha az kym ho opat nevypnes? Vies diagnostikou overit spravnost vstupnych hodnot, cidiel teploty, signalu kluky, ked startujes a nechyta, smrdi z vyfuku benzin? Zavada sa zacala prejavovat ako, alebo si ju s tym uz kupil?

Kontox som sice uz nevidel od strednej, ale dnes je tych "kontakt" sprejov na tucty. Vzdy lepsie aplikovat a ochranit kontakt od oxidacie, korozie, vlhkosti ako nechat "na sucho" a potom hladat prechodove odpory a vytrasene opalene kontakty. Ten sprej je na to urceny.
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
martin31
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 21.02.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin31 »

no imobilizer ma... veru druhy kluc ma nenapadlo skusit.... auto som uz kupil stou zavadou...len zo zaciatku to spravilo velmi sporadicky... predchadzajuci majitel tvrdil ze kable k cerpadlu niekde. ono sa to tak prejavovalo ze nezoplo ani cerpadlo ale to ked som vyriesil napriamo tak problem pretrvava.... a auto ked nastartuje ide stale bez problemov jedine niekedy na volnobeznych otackach jemne trasenie motorom...ale chod pravidelny na vsetky valce.... a pri tom startovani som neskusal ci smrdi benzin zajtra odskusam a dam vediet. ano mam vag a mozem to prekontrolovat ...este taky postreh ze teraz ako tak dost prsi to robi castejsie... ale spravi to aj ked je sucho .... ked som ho kupil bol trocha nekultivovany.... ale vymenil som pletenec, lambda sondy vycistil klapku... a od skrtiacej klapky co ide hadicka pod krytom motora k ventilu tak ta bola prasknuta tu som vymenil spravil zakladne nadstavenie klapky, vymenil olej a chod bol kultivovny potom.... to auto stalo rok ho uz nepouzivali...
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

no imobilizer ma...
ja len ze takto sa prejavuje casta zavada snimaciej cievky imobilizera, auto nerozpozna kluc (cip) a pocas startu ostava blokovane zapalovanie alebo prisun paliva. Zavada sa objavuje ako pises najprv len sporadicky a postupne sa to zhorsuje az byva problem vobec nastartovat. Skus jednym klucom startovat a druhy prikladat na miesto v blizkosti spinacky, pocas pokusov vzdy klucik vypni uplne, znova zapni a skus start... V tvojom pripade by som zacal prave tam, kym nevylucim poruchu immo, ani dalej nehladam.
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Immobilizer je vyluceny.jednak ma kontrolku na pristrojovkje,a po druhe skoda nastartuje aj s vadnym immom na 1sec!!!Skontrolovat s oscilloskopom snimacod klukovky,ta zavada sa nezapise do pamat zavad.Prave od toho snimaca riadi riadiaca jednotka motora aj zapalovanie a aj cerpadlo paliva.
martin31
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 21.02.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin31 »

No vyskúšam ... Rada veľmi dobrá ani ma to netrklo...a môže byť že blbne IMO a nehlási cez vag štart neprispôsobenym kľúčom ?.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

martin-napisal som ti ze immo s tym nema nic spolocne.
martin31
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 21.02.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin31 »

No tu správu som si nevšimol :) osciloskop nemám a nepoznám ani nikoho čo má... Ale taký dotaz keď nebolo čerpadlo na priamo tak keď auto nešlo čerpadlo prvý krát zoplo pri otočenie klucika na 1 s a hneď vyplo a potom už nešlo ...normálne zopinalo cca na 5 s....
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

To si nevsimaj.Cerpadlo zapijhit napriamo je blbost.
martin31
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 21.02.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin31 »

No ja som bol vtom že je to v kabelazi keď nešlo cerpadlo... Tak som to spravil tak ale nebolo to vtom a chybu odstránime čerpadlo dám do pôvodného stavu :) ale tak čo sa neminie vráti sa nas5 do nádrže cez prepad
martin31
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 21.02.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin31 »

Avelmak písal som ti ss
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Potom ked to vyriesite cez sukromne spravy, dajte vediet aj nam ostatnym, dikes.
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
tibi3009
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 02.01.2014 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tibi3009 »

na 99,9 percent imobilizer skúšl si aj s náhradným kľúčom?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

tibi-kazda skodovka nastartuje aj s vadnym immobilizerom na 1 sec.
martin31
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 21.02.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin31 »

no zatial sa to nevyriesilo niako.... auto si aktualne rozmyslelo ze ide ... tak cakam kedy zase bude mat zlu naladu a nepojde potom budem hladat ihlu v kope sena... :D ale urcite napisem ak to doriesim... ale myslim si ze to bede len neaka hovadina lebo auto slape normalne len ked sa mu nechce tak sa mu nechce :D

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných