VW Passat 2.0 tdi ´08 - Svieti kontrolka výfukových plynov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

chlapci, poriadne citajte...ma automat..DSG...
mkostal
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 16.04.2009 08:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkostal »

Díky Riki,
skúsim to dnes a dám ti vediť.
Včera som bol vo VW servise na diagnostike a povedali, že to vypisuje iba sporadickú chybu, tak ju odstránili a chvíľu to nesvietilo - nanešťastie to dnes ráno začala znovu :-(
Kamoš mi poradil, aby som skúsil ešte pridať aditívum do nafty...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mna raz asi vykoti z tych pridrbanych servisov.

pan Kostal, skuste rozmyslat nad tym co vlastne spravili - "odstranili" chybu (sporadicku nesporadicku na tom nezalezi) tym ze vymazali zaznam o chybe v pamati riadiacej jednotky. Cuduj sa svete, ta kontrolka sa rozsvietila znovu a chyba sa objavila znovu...

sporadicka chyba znamena ze ta chyba resp. chybovy stav sa nevyskytuje vzdy a stale ale len obcas. Proste "ked ta chyba nastane tak sa vyskytne". Priklad sporadickej chyby : tieto vyfukove plyny alebo napriklad typicky pripad VW motorov, zanesene turboduchadla ktore tlacia viac tlaku ako by mali. Auto jazdi normalne az do momentu kedy vodic pritlaci plyn na podlahu a chce od turba maximalny vykon - turbo ho prekroci pretoze sa nereguluje spravne, riadiaca jednotka tieto zle prevadzkove podmienky zaznamena a kvoli ochrane motoru a turba prejde do ludovo nazyvaneho "nudzoveho rezimu" - ano mame to z windowsu - kde davkuje minimalne davky paliva a odstavi regulaciu turba kompletne, proste auto ide s prudko znizenym vykonom len aby doslo do najblizsieho servisu. AVSAK po vypnuti motora a znovunastartovani (kludne aj za jazdy! ale bacha na zamknuty volant) uz v danom momente nedochadza k tomu prekracovaniu tlaku a teda auto ide normalne. Az do momentu kedy vodic zase pritlaci plyn na podlahu a ... turbo znovu prekroci ten tlak. Ja osobne som s autom v takomto stave jazdil skoro dva roky - pokial som hore kopcom nedrbal par sekund cez 3000rpm, auto islo normalne. Avsak ked som tomu stupal na podlahu, okamzite auto preslo do toho znizeneho vykonu...


Prikladom trvalej chyby moze byt napriklad vybraty airbag po havarke : bez ohladu na to co clovek spravi riadiaca jednotka vidi ze elektronika airbagu hlasi chyby (lebo je zablokovana a vyhlasuje crash data) a predovsetkym nevidi elektricky okruh na airbag samotny takze takato chyba vyskoci vzdy a okamzite (aj bez nastartovaneho motoru). Alebo nejake pokazene cidlo, proste nedava udaje tak nedava udaje vzdy a fajront.


no v kazdom pripade sa ani jedna chyba neopravuje tak ze sa vymaze z diagnostiky.
mkostal
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 16.04.2009 08:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkostal »

Ďakujem za reakciu. Vidím, že sa tomu rozumieš. Ja som si kúpil auto, aby som v ňom jazdil a nie som nejako extra technicky zdatný, tým pádom som si myslel, že na tieto účely slúži origo VW servis - ale vyzerá, že páni vedia iba meniť diely za nové a vymazávať záznamy!
kraslanm
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 10.09.2006 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kraslanm »

Prosím ťa, nelej žiadne pi...ny do nafty a choď do normálneho servisu.
Chybu pokiaľ vymaže a opäť sa zapíše do rj tak to iste nie je sporadická chyba.
Dnes už poriadneho odborníka v značkovom servise pomaly nenájdeš, lebo schopný majú svoje malé servisi.
mkostal
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 16.04.2009 08:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mkostal »

No chlapi, vyzerá to tak, že sa na to nakoniec prišlo.
Odišiel snímač teploty, ktorý dáva signály do RJ. V pondelok ho idú meniť, tak som zvedavý :2f93:
Jano1234567
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.06.2020 03:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jano1234567 »

Zdravím vás viete my,poradiť mám passat b6 rv 2006 auto my niekedy dobre štartuje a niekedy zle ale zdochne,vyskočila my kontrolka motor v diline auto ide max na 2 tisíc otačok nevyznám sa do toho preto sa chcem vás opýtať kym to odnesiem do servisu
Naposledy upravil/-a Jano1234567 v 18.06.2020 03:38, upravené celkom 1 krát.
Jano1234567
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.06.2020 03:31
Zdieľať na Facebook

Passat b6

Príspevok od používateľa Jano1234567 »

Zdravím vás viete my,poradiť mám passat b6 rv 2006 auto my niekedy dobre štartuje a niekedy tažko ale zdochne,vyskočila my kontrolka motor v diline auto ide max na 2 tisíc otačok nevyznám sa do toho preto sa chcem vás opýtať kym to odnesiem do servisu

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných