Audi A6 Allroad - tečie olej prevodovka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

adam80
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.06.2020 17:02
Zdieľať na Facebook

Audi A6 Allroad - tečie olej prevodovka

Príspevok od používateľa adam80 »

Ahojte,

mal by som otázku ku Audi A6 Allroad rok 2016, 3.0 TDi 160kw, automat, 145.000 km. Bol som v piatok na STK a ako bolo vozidlo na zdviháku mi technik ukazoval, že podľa neho tečie olej z prevodovky. Farba bola do žlta.

Na stredu som sa objednal do servisu, ale rád by som sa spýtal, ak by ste mali niekto skúsenosť ako je dobré niečo takéto riešiť. Čo som pozeral internet, tak môže to byť nejaké tesnenie v prevodovke, čo treba rozobrať a vymeniť.

Viem, že tie prevodovky majú svoje problémy, takže neviem, či je najlepší nápad to rozoberať a skladať späť. Nesvieti žiadna kontrolka na doske. Auto preraďuje bez problémov či už v D/S/manuál. Jediné čo som si všimol pár mesiacov dozadu je, že niekedy keď prevodovka preraďuje (skôr nižšie rýchlosti, jemnejšie pridávanie plynu, za 10 minútovú jazdu to spraví v priemere raz) tak je citeľné také štuchnutie v plynovom pedáli, ktoré štandardne tam nie je, neviem či to môže mať nejaký súvis. Olej v prevodovke bol menený pri 60.000 km a 120.000 km.

Máte niekto prosím s niečím takýmto skúsenosti, čo by to mohlo byť a ako to riešiť, nech som v servise trochu múdrejší. Vďaka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Radím nepreskočiť prvé kolo.Prevodovka sa vyčistí napr čističom na brzdy,ten okamžite obschne.Najazdí sa cca 20-30 km a ide sa po prvom stekanci oleja.
Jednak sa ukáže rozsah úniku,jednak sa identifikuje presné miesto...potom je čas uvažovať.
adam80
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.06.2020 17:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam80 »

ďakujem za radu, len doplním ešte, že auto je garážované a nie je z neho nič vytečené na podlahe, takže to tečenie je zjavne celkom malé a tečie to vpredu približne na úrovni kolies v strede
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Silne pravdepodobné je že slzí semering,tesniaci krúžok na výstupe poloosy,čo je (odstránenie) bezproblémová záležitosť z min materiálovými nákladmi.
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Presne tak, neviem ci to uz mas lift, a ci tam mas DSG7 alebo 8HP od ZF, ale princip je ten isty - su tam dva unasace na predne poloosi, jeden vystup do zadu na kardan, a dalsi simering vnutri pod hydromenicom, v pripade dsg obrovske tesnenie pod deklom pod zotrvakom. Potom uz len privod oleja a olejova vana s filtrom. Krajny pripad je steker/prechodka elektriky. Mhlavaty radi spravi, poriadne vystriekat, bez deklov pobehat a pokukat. Bude to minimalny unik, ale ked sa najde odkial to ide, odporuca to spojit s vymenou oleja a filtra a mas to jednym vrzom.
evi393
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 28.03.2010 14:46
Bydlisko: okr.Sala
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa evi393 »

Pozdravujem ja iba otázka:záruka sa nevstahuje už na toto vozitko??predsa má iba 4 roky prevádzky..vhodne preverit :4012:
adam80
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.06.2020 17:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam80 »

ďakujem za odpovede, ešte som to raz pozrel na lepšom svetle, na podlahe je teda pár kvapiek ale málo

je to DSG7 prevodovka, záruka je myslím len 3 roky, ale pozriem

posielam ešte aj fotku ako to vyzerá zospodu, je to žltej farby, a čo som čítal olej v prevodovke býva väčšinou do červena

ďakujem za prípadne ďalšie rady, ak vás ešte niečo napadne podľa tej fotky

[img]https://i.ibb.co/K6DQ0VX/IMG-0725.png[/img]
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

co je mastne, neni hrdzave
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

adam80 napísal:ďakujem za odpovede, ešte som to raz pozrel na lepšom svetle, na podlahe je teda pár kvapiek ale málo

je to DSG7 prevodovka, záruka je myslím len 3 roky, ale pozriem

posielam ešte aj fotku ako to vyzerá zospodu, je to žltej farby, a čo som čítal olej v prevodovke býva väčšinou do červena

ďakujem za prípadne ďalšie rady, ak vás ešte niečo napadne podľa tej fotky

Obrázok
ak to chodilo do značkového servisu, tak možno ti s tým niečo spravia aj po záruke... veľa krát riešia na kulanciu... informuj sa v audi
adam80
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 14.06.2020 17:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam80 »

Dnes ráno som dal auto do autorizovaného servisu. Súvis s tým štuchnutím v plynovom pedáli (v prvom príspevku tejto témy) neobjavili, to s tým nie je podľa nich spojené a na skúšobnej jazde to nenastalo (ako som písal nie je to vždy). To nebudem riešiť, ak sa to nebude zhoršovať.

Čo sa týka toho tečenia oleja. Nie je to z prevodovky, je to z rozvodovky, ktorá je nad tým - treba tam vymeniť olej, vymeniť tesnenia + práca za demontáž/montáž = vraj to bude okolo 600-700€, zatra by to malo byť hotové.

Následne to budem sledovať, či to nezačne znova. Auto pôjde potom aj tak na štandardný servis relatívne skoro, takže uvidím, či to bude dovtedy v poriadku, alebo sa to znova objaví. Vďaka všetkým za rady a možno téma pomôže niekomu s podobným problémom v budúcnosti.
evi393
Príspevky: 318
Dátum registrácie: 28.03.2010 14:46
Bydlisko: okr.Sala
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa evi393 »

Mne sa to vidi premrstena cifra keď si predstavim tesnenie a olej to max do 100e do kopy..(az som neprehnal????) co zvyšok..zeby za zhodenie a následne poskladanie???co tak osloviť klubakov audiforum popitat sa tam..da sa najst borec co ta uchyli vo svojej garage..je to na tebe vela šťastia prajem :2f93:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vies kolko mas oleja za 600-700e ? :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak zrejme majiteľ patrí k tým, ktorým nejakých 700 evro prdel nenatrhne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných