Ktoré cca 2 ročné auto

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zojlo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.06.2020 01:02
Zdieľať na Facebook

Ktoré cca 2 ročné auto

Príspevok od používateľa zojlo »

Zdravím, zaujímal by ma váš názor, ktoré auto by bolo pre mňa najvhodnejšie.

O pár mesiacov sa budem sťahovať do Prahy, a chcem si kúpiť nejaké novšie auto. Do práce z Prahy to budem mať asi 20km, vačšinou asi po dialnici, alebo okresky. Občas nejaký výletík cez víkend po okolí. Domov na (východné)Slovensko budem cestovať možno raz za dva mesiace na pár dní.
Naftu nechcem.

Mám vybraté tieto autá:

1- Mazda 6, benzin 2,5L wagon od 2018
- páči sa mi dizajn a že vraj sú aj spoľahlivé, bol som si aj vyskúšať skúšobnú jazdu a veľmi sa mi páči. Bojím sa ale toho že, vraj od 2018 to má systém vypínania valcov a neviem či tam nieje vačšia pravdepodobnosť, že sa mi poškodí niečo na motore. + že vraj to je cítiť aj počas jazdy


2- Toyota Corolla 2,0L Hybrid Combi od 2018
- to auto vyzerá celkom dobre(ešte som ho neskúšal), rád by som vyskúšal hybridný pohon, ale bojím sa že ho na tej dialnici do práce a naspať dostatočne nevyužijem

3- Kia Proceed 1,6 GT od 2018
-ten zadok vyzerá neskutočne a aj zvnútra sa mi páči. Bol som si vyskúšať Ceed 1.4 a bol som prekvapený, že to autíčko išlo celkom dobre, len sa mi zdal trochu slabý ten motor. Na druhej strane Proceed má 150kw ale objem len 1,6 L . Mám trochu strach, že ten motor tam dlho nevydrží. A ani tou spotrebou si tuto niesom nejako istý.

4- Volkswagen Arteon 2,0 TSI 140kW
-vyzerá úžasne
:3035:

Zoradil som to podľa pravdepodobnosti ako to zatiaľ vidím ja, že by som to mohol kúpiť.

Píšem to sem preto, že možno niektorí z vás by ste mi vedeli poradiť, ktoré by bolo pre mňa najvhodnejšie, príapdne máte priamo skúsenosti s týmito modelmi, alebo mi viete poradiť nejaké iné auto, ktoré uniklo mojej pozornosti.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Tu nie je o čom debatovať, jednoznačne Mazda :3035:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ani jeden z tychto, ale keby zostanes pri colore hybrid, iba by som isiel miesto 2.0 do 1.8...poviem preco:

- 2.0 ma priamy aj nepriamy vstrek
- 2.0 ma filter pevnych castic
- 1.8 je nepriamy vstrek bez filtra

:41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ja by šiel do toyoty.

Sto ľudí, sto chutí.

Keďže sú to Tvoje peniaze, sadni si do každého, povoz sa.

Hybrid od toyoty sa bude dobre opätovne predávať. 2.0 tsi ťažšie.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

Keďže sú to Tvoje peniaze, sadni si do každého, povoz sa.
vytesat do kamena
iba hlupak kupuje na blind
zojlo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.06.2020 01:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zojlo »

Zatiaľ diky za odpovede. To je jasné že nebudem kupovať skoro nové auto za tie peniaze bez toho aby som si ich najprv vyskúšal, taký blbý niesom :3020: .

Len teraz som stále v zahraničí a chcel som vedieť názor nejakých (možno)skúsenejších ľudí, čo si myslia o týchto autách.

Prípadne bajo777 písal, že ani jeden z týchto, tak možno keby mohol poradiť nejaké iné rozumnejšie auto v tejto cenovej hladine. To s tou 1.8 corollou je zaujímavé, budem musieť vyskúšať obe, ale bojím sa že 1.8 bude slabá.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

,ale bojim sa že 1,8 bude slabá/; Čo s ňou budeš robiť hlbokú orbu?! Úplne stačí, daj na rady rozumných, hlavne martincichý Ti radí dobre.
zojlo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.06.2020 01:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zojlo »

trucker694
nebudem s ňou robiť hlbokú orbu, ale momentálne mám benzínovú Fabiu RS a zvykol som si na určitý výkon.

Hlavne u nás na východe, kde niesu dialnice a občas potrebuješ obehnúť nejaký kamión na okreske, tak sa nechcem modliť aby ešte 5 minút nešlo nič oproti mne. Niesom žiadny pirát, ale je to proste rozdiel.

Určite však vyskúšam obidve a potom sa rozhodnem.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

bol som osloveny, takze mimo tychto 4 roch...avensis s benzinom a manualom bez hybridu mas jeden tip za Dsegment a tipo turbobenzin za Csegment, ale kup si co chces v konecnom dosledku su to tvoje peniaze a aj buduce radosti/problemy, len pamataj taku drobnost o motoroch, auto co nejazdi ma najnizsiu spotrebu litrov za hodinu a 0-100 nekonecno nech uz ma pod kapotou cokolvek ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Mitsubishi ASX 2.0
zojlo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.06.2020 01:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zojlo »

Borci díky za názory :hero: . Pozerám sa na tie autá už viac ako 2 mesiace a zistil som, že som asi naozaj rozhodnutý na tu Mazdu, Toyotu, prípadne Kiu (menšia pravdepodobnosť).

Zatiaľ mám vyskúšanú len Mazdu a Kiu Ceed, takže budem musieť počkať ešte pár týždňov, kým sa vrátim na Slovensko a vyskúšam to všetko poriadne. Bolo by fajn, keby mal niekto praktické skúsenosti s tými autami, a napísal sem či mal nejaké problémy, alebo či je spokojný.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Za mna z toho co si napisal pozri Mazdu 6 ale pozeraj 2.5 benzin bez vypinania valcov,cize do roku 2018, hoci to nema turbo je tam objem a ked to vytocis ide to... precitaj si forum japonec.eu ,hladali sme auto pre otca ale cx5tku s tymto motorom... Ja osobne mam tucson 1.6tgdi so 130kw a pod 10L sa v priemete nedostanem,s proceedom som ho mal na vikend, 150kw je to zivsie ako tucson ale neskutocne tvrde, vyskusaj ho na nejakej rozbitej ceste na predvadzacke, zvuk z vyfuku mi osobne vadil uz nemam 20 rokov... tiez som z vych. SVK a tie nase slavne cesty s mnozstvom nakladnych aut je potreva zivsieho auta pri obiehani... Tsi by som nebral su o tom pisane biblie po forach, toyota s hybridmi co ja viem na dialniciach to nevyuzijes, po meste urcite ano, skus pozriet rav4 s 2.5 hybridom rok 2017 idu po cca 23000eur,ak si dotycny priplatil 400eur od nova je tam zaruka od vyrobcu na baterku 10rokov...
zojlo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 11.06.2020 01:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zojlo »

cobo77

Ja to tiež zatiaľ vidím najskôr na tú Mazdu, kedže Toyotu som ešte neskúšal, pri nej hlavne neviem či fakt využijem ten hybridný systém a kvôli hybridnému systému sa to pri poruche môže asi trochu predražiť.

Diky za tú stránku japonec.eu ... mám čo čítať :2f93:

Máš nejaké bližšie info ohľadom toho vypínania valcov pri Mazde od 2018?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

uvaha cele zle :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: avelmak a 18 neregistrovaných