VW Sharan 1.9 tdi - Vaše skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vidiecan
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 01.05.2009 19:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vidiecan »

Chalani - všetkým trom Vám srdečne ďakujem. Som spokojný s týmto fórom. A prajem Vám veľa bezpečných kilometrov.
A spoľahlivé vozy.
:3906: :3906: :3906:
michalseliga
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 17.05.2007 11:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalseliga »

VW SHARAN 2.0 BENZIN JE OD VW KONCERNU A FORD GALAXY 2.0 JE ORIGINAL FORD A POUZIVA SVOJE PREVODOVKY KTORE SA KONBINUJU S NAFTOVYM MOTOROM OD VW A PREPOCET JE JEDEN MOTOR DVE PREVODOVKY TAKZE NENI PRAVDA ZE SU TO IDENTICKE AUTA.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

benzinove verzie su absolutne okrajove a nie je o ne zaujem. Preto som s nimi neuvazoval...
vidiecan
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 01.05.2009 19:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vidiecan »

Sú okrajové kvôli čomu?
Poruchovosť, servis, nespoľahlivosť alebo len jednoducho nesympatia spotrebiteľov?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

iba to posledne - nesympatie. Dovolim si tvrdit ze z dovodu daleko mensej technickej zlozitosti benzinovych motorov (absencia turba a vsetkeho okolo toho) su benziny DALEKO SPOLAHLIVEJSIE a DALEKO MENEJ NACHYLNE NA PROBLEMY ako diesle.

avsak... skus predat dieslovy sharan a benzinovy a hned uvidis ten rozdiel.

cize vyhradne nesympatie spotrebitelov.
vidiecan
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 01.05.2009 19:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vidiecan »

Prepáč, mp3, ale nedokážem ukryť veľkú pochybnosť, ktorú vo mne vzbudili Tvoje slová. Ak teda sú menej poruchové (jednoduchšie prevedenie, absencia turba ap.), ako je možné, že spotrebiteľ - vodič, sa rozhoduje väčšinovo pre drahšie a rizikovejšie diesele? Je to nelogické, nedokážem odolať myšlienke, že to bude v niečom inom. Možno v životnosti?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nie, len a vyhradne nesympatie ludi. Ja som moju nadhernu spickovo zachovanu a spickovo udrzovanu oktaviu 1.6 predaval strasne dlho a predal som ju o 70.000SKK pod cenu najlacnejsej rozbitej vyjazdenej hnusnej pozliepanej dieslovej - a to len preto lebo benzin proste nikto nechcel. Nebolo toho boha co by to kupil... a pritom to tej "dyzlovej" musis natlacit strasne prachy, zhruba tak 40.000,- aby bola v pohode a pokial sa ti vrati len ten cenovy rozdiel v obstaravacej cene na palive nehovoriac o nakladoch na servis, budu mat tvoje vnucata fuzy.

ale nikto ten benzin nechcel... a sharany? zober si ze 99% je ich dieslovych, takze... ved chod do najblizsieho autobazaru kde maju benzin a skus predstierat ze mas prudky zaujem. A nenapadne sa pocas rozhovoru vyzvedaj kolko ludi im volalo a garantujem ti ze vela nie.

Zapamataj si, ze ludia sa nespravaju racionalne. Benzinovy sharan prerobeny na plyn jazdi daleko lacnejsie ako diesel, a napriek tomu to ma iba par ludi v republike. Ostatnych 50.000 majitelov sharanov ma diesle... preco? Lebo je benzin jednoduchsi, spolahlivejsi a lepsi? Lebo netrpi na pokazene turboduchadla, vstrekovace, nekvalitnu naftu, vahy vzduchu, nudzove rezimy o ktorych je tu kazdy tyzden pat tem od nestastnych majitelov ci uz skodoviek, alebo vwciek alebo audin?

Neviem cim to je ale proste je to tak. Ludia sa nespravaju racionalne, kazdy chce diesel a vidi len tych vysnivanych pat litrov spotrebu.
vidiecan
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 01.05.2009 19:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vidiecan »

Tak teda idem sa pozriet na tie benziny, či vôbec nejaké tu nájdem, a či ich cena bude zodpovedať Tvojej skúsenosti. Dedukujem, že pri podobnych parametroch by mali byt diesle od benzínov drahšie 15 - 20 %.
Pochopil som to správne?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tazko povedat, zavisi to od toho kto si ako svoje auto ceni a ako sa ponahla s predajom. Ale v principe ano...



priamo teraz som na tejto stranke nasiel:

5x benzinovy ford galaxy od roku 2000 vyssie
0x benzin/plyn ford galaxy od roku 2000 vyssie
156x dieslovy ford galaxy od roku 2000 vyssie

7x benzinovy seat alhambra od roku 2000 vyssie
0x benzin/plyn seat alhambra od roku 2000 vyssie
149x dieslovy seat alhambra od roku 2000 vyssie

13x benzinovy vw sharan od roku 2000 vyssie
1x benzin/plyn vw sharan od roku 2000 vyssie
182x dieslovy vw sharan od roku 2000 vyssie

sucet : 5+7+13 = 25x benzinove auto (neratam jedno benzin+plyn VW, takze 26 grandtotal)

avsak 156 + 149 + 182 = 487x dieslove auto
pomer benzinovych aut = 25/512 = 4.88%

... co ti mam povedat, vies ako dobre sa bude benzinove auto predavat o styri roky ked budes kupovat ine?

vyprdni sa na benzin a plavaj s ostatnymi :)
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

5% ponuka benzinov vsak moze znamenat aj to, ze benziny nikto nechce predat, lebo su ovela spolahlivejsie. Resp. je ich na predaj preto tak malo, lebo hned do tyzdna je benzinovy autak predany. Diesel nikto nechce preto je ich tam tak vela v ponuke.
Je to len uhol pohladu na rovnaku statistiku. :rouler:
*
Osobne by som isiel do benzinu, ak ti nevadi spotreba okolo 10 litrov.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

:)


> Diesel nikto nechce preto je ich tam tak vela v ponuke.

to bolo vtipnejsie ako nas pan priemer. Premier.


Myslim ze je velmi jednoduche spravit si tri screenshoty tych troch modelov - kazdeho z nich mas maximalne na jednu obrazovku. Potom si tie inzeraty otvor o mesiac a porovnaj si, ktore inzeraty zmizli a ktore nie. Je to velmi jednoduche...
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

mp3turbo napísal::)


> Diesel nikto nechce preto je ich tam tak vela v ponuke.

to bolo vtipnejsie ako nas pan priemer. Premier.


Myslim ze je velmi jednoduche spravit si tri screenshoty tych troch modelov - kazdeho z nich mas maximalne na jednu obrazovku. Potom si tie inzeraty otvor o mesiac a porovnaj si, ktore inzeraty zmizli a ktore nie. Je to velmi jednoduche...
No funguje to tak pri inych autach, preco by to nemalo fungovat aj pri SAG?
Napr. ja som zhanal Zafiru s najspolahlivejsim benzinovym motorom Z18XE a bol to dost problem. Same DTI, resp. benzinove 1,6.
asimakopulos
Príspevky: 331
Dátum registrácie: 07.02.2009 23:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa asimakopulos »

mp3turbo napísal:nie, len a vyhradne nesympatie ludi. Ja som moju nadhernu spickovo zachovanu a spickovo udrzovanu oktaviu 1.6 predaval strasne dlho a predal som ju o 70.000SKK pod cenu najlacnejsej rozbitej vyjazdenej hnusnej pozliepanej dieslovej - a to len preto lebo benzin proste nikto nechcel. Nebolo toho boha co by to kupil... a pritom to tej "dyzlovej" musis natlacit strasne prachy, zhruba tak 40.000,- aby bola v pohode a pokial sa ti vrati len ten cenovy rozdiel v obstaravacej cene na palive nehovoriac o nakladoch na servis, budu mat tvoje vnucata fuzy.

ale nikto ten benzin nechcel... a sharany? zober si ze 99% je ich dieslovych, takze... ved chod do najblizsieho autobazaru kde maju benzin a skus predstierat ze mas prudky zaujem. A nenapadne sa pocas rozhovoru vyzvedaj kolko ludi im volalo a garantujem ti ze vela nie.

Zapamataj si, ze ludia sa nespravaju racionalne. Benzinovy sharan prerobeny na plyn jazdi daleko lacnejsie ako diesel, a napriek tomu to ma iba par ludi v republike. Ostatnych 50.000 majitelov sharanov ma diesle... preco? Lebo je benzin jednoduchsi, spolahlivejsi a lepsi? Lebo netrpi na pokazene turboduchadla, vstrekovace, nekvalitnu naftu, vahy vzduchu, nudzove rezimy o ktorych je tu kazdy tyzden pat tem od nestastnych majitelov ci uz skodoviek, alebo vwciek alebo audin?

Neviem cim to je ale proste je to tak. Ludia sa nespravaju racionalne, kazdy chce diesel a vidi len tych vysnivanych pat litrov spotrebu.

máš uplnu pravdu, mám podobný problém s predajom mojej octavky a pritom je v perfektnom stave. ten motor počas celej doby nevyžadoval okrem výmeny náplní, sviečok, rozvodov absolutne nič! žiadne snímače otáčok kluk.hriadela, váhy vzduchu a pod...ako každý druhý diesel.žiadne problémy so štartami, s turbom s dvojhmotovým zotrvákom vstrekovačmi atd. auto nežerie vela aj ked trochu viac ako diesel, ale na udržbe a servise si myslím že tento moj benzinák v nákladoch je nižší ako diesel! mal som plno dieslov, ale každý vyžadoval nejaké investície. tento motor je takmer "bezudržbový". Jediné čo sa tam muselo raz robiť bolo prečistenie škrtiacej klapky. aj to mi urobili zadarmo...samozrejme, pravidelne som menil všetky filtre, olej remene, sviečky a káble k nim. ale to niesu opravy, to je udržba, ktorá vyjde podstatne menej ako na diesli. A hlavne na ojazdenom diesli!
http://www.autobazar.eu/sk/card.php?id=939086
sused predal o rok staršie kombi v omnoho horšej výbave 1,9tdi-66kw, bez klímy, s 1 abg, žiadny pal. počítač, žiadne el. okná... za vyššiu cenu. A zadymil celé sídlisko ked štartoval ráno... :342a:
Pekný den.
stanosevcik734
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 09.06.2020 19:04
Zdieľať na Facebook

VW sharan 1.9 tdi 85kw Auy 2000

Príspevok od používateľa stanosevcik734 »

Zdravím mam otazku zajazdy sa mi rozblika kontrolka rucnej brzdy a začne pipat ako ked mate zapnurw svetla a otvorene dvere pritom je rucna dole neviete poradiť co stym je? :4012:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ahoj Stano, treba to napojit na diagnostiku, ta povie presne.

Tato kontrolka nie je rucna brzda, je to zdruzena signalizacia vsetkych ostatnych veci ktore nemaju samostatne svetielko - cize samostatne je napr. ABS, airbag, slabe mazanie oleja atd. Bohuzial nie je mozne na dialku povedat co by to mohlo byt.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných