Ďalší nedeľný zákaz na obzore

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ked deti vypadnu z domu a zdochne pes...vtedy zacina zivot :d :D , aspon tak som pocul lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

xentry napísal:Pani co cakate od niecoho alebo typu motora co vytoci dajme tomu 15tis otacok, tomu hluk nevezmete.
Skor co cakate od "niekoho" kto potrebuje 15tis otacok na prejazd obcou s "patdesiatkou"?

Pre niekolko arogantov ma trpiet cela motorkarska komunita. Neschvalujem podobne zakazy co nic neriesia a naopak veci len zhorsuju... Opatrenie ma byt systemove, aby platilo na konkretnu cielovu skupinu a ostatnych nijako neobmedzovala.
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

"na rejazd obcou s patdesiatkou" To uz si si z toho vymyslel sam. Co cakas od niekoho kto drnci rano o 4tej po meste s nakladakom lebo ludom treba chleba, mozme pokracovat do nekonecna, najde sa aj taky, ktory pride na miesto a vypne motor a a auto v poriadku ale najde sa aj taky, co urcite ich nie je malo po ktorom ostane mlaka oleja, huci tam desat minut a podobne. Mne vadi ze po kope aut ostava flak od oleja a kadecoho, vadi mi, ze ludia z ineho mesta parkuju tam kde byvam ja, vadi mi ze prsi a fuka vietor, vadi mi ze ludia po sebe rozhadzuju odpadky daleko viac ako zopar motoriek, vadi mi mozno vsetko co robia ostatny ludia, keby si byval blizko mna pravdepodobne mi vadis aj ty, vadi mi renault na ceste lebo sa na to nemozem pozerat a teraz ako co? Treba to vsetko zakazat? Neda sa to prezit? Vsak o chvilu si sami zakazete dychat.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

autolaik napísal:Xentry honda deauville 700 , na pomale kochacky s proviantom v kufroch pokial zdravie vydrzi
... vyvetrat hlavu od starosti . Druha puberta? Ked ti deti odrastu a pre zenu si vzduch
Ale ako pomenovať čas ak sú deti desaťročia preč a keď skončíš na operačnom stole zistuješ,že po 50 rokoch spolu máš najlepšiu ženu sveta a vlastne aj najlepšie deti ?!
Už sťahujem z povale moped Stadion S12 a idem ho zreštaurovať,a dúfam že sa ešte preveziem.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Chlapi to je to pre nás VZOR N E M E C K O precíznosť, dokonalosť, na všetko majú normy,predpisy a idu sa z toho po s rať, aj sudy na ležato v košoch treba gurtnovať do kríža, lebo zicher, aj dosku na hajzli Ti nemec dvakrát umyje za jedno euro, preto som Nemecko vylúčil z môjho profesionálneho jazdenia. Buzeroval by ťa každý tupý vnuk fašistického vojaka. Prejdeš Rozvadov coll kontrol, následne policia kontrole,a pri Frankfurte BAG kontrole. Za dvesto kilometrov ma tri krat buzeroval fašistov vnuk. V poľsku, švédsku za desať rokov päť kontrol. Nie buzerovanie, a tento zákaz to ne iba bohapusta fašistická buzeracia.
Áno treba kontrolovať hlučnosť, ale prečo iba motorky? Lietadlá, pracovné stroje,električky,smetiarske auto ráno o šiestej píska pri cúvaní, následne rachot bubna a buchot vysypanych nádob, vlakové súpravy vydávajú oveľa väčší hluk ako nejaká jedna dve motorky čo raz za čas prebehnú okolo nás a zmiznú v diaľke. :4012:
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Xentry pekny kotrmelec od temy... Porovnavat vodica pekarne co robi sluzbu ludom (aj tebe!) s narcisom na motorke co potrebuje uputat okolie. Aj na motorke sa da prejst obcou ohladuplne a obaja vieme ze nieje vobec potrebne vytacat to do nebies... Vidim ze tebe vadi vsetko, taky typicky frflos jak oco, budes nadavat aj na hasicov co ti hasia horiaci dom, lebo maju hlucne sireny... Niekedy je hluk nevyhnutna dan za vymozenosti modernej doby, su ludia co zemnili zivot a isli zit daleko od civilizacie a bez tychto vemozenosti, co nejdes za nimi?

Treba rozlisovat co je nevyhnutne a pre verejny zaujem a co nie, preto naozaj nadavat na zasobovanie, vlaky, elektricky, lietadla, smetiarov a neviem co este... ak by tu neboli, nieste ani vy... ale ak Reno Raines nebude moct predrncat deinou na rachotajucej masine, stane sa co? A ak prejde obcou pokojne a za dedinou to "rozjede" stane sa co?

A ze xentrofobnym ludom vadia cudzinci co prakuju tam kde nebyvaju? No lebo oni sami parkuju vylucne len doma kde byvaju...

A ze ti vadi moj renault? A kto ti kazal topit prachy do medveda? Ale ostanme radsej pri teme.
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Nie je hluk ako hluk. Aj kamion na parkovisku pre kamióny vytvára každý vodič inú hlukovú hladinu. Príde, nechá vyklepať ,ochladí turbo a zhasne motor. Potom sú klímači, nechá motor vrčať celú dobu odpočinku, lebo nemá nezávislú klímu, ďalší pozera tv tak vrčí aby mu nevytĺklo baterky. Ráno vrčí pol hodinu aby dosiahol 90°C teplotu motora,ďalší turuje na čo najvyššie otáčky každý rýchlostný stupeň. Všetko závisí akoby oco13 povedal od kusa za volantom. Aj na ten motobike to platí. Bývam kúsok od stanice HaZZ z ľavej strany ulice, a stanica RLP je na pravo od nášho domu, a ver tomu, že aj s VRZom vie ísť rozumne. Hlavne vodič sanitky z Vinodolu sa vyžíva člen DHZ keď v nedeľu nadránom o pol siedmej nikde nikoho a on s vrzom a sirenou zobudí polovicu sidliska, a to ide po hlavnej ceste LV -NR, a hasiči na Tatre vchádzali na cestu LV NR z vedľajšej ulice o dve minúty po sanitke s vrzom a bez sirény. Takže zas a znovu kus od kusa.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Scendo kazde rano mam dodavky a male nakladaky pod oknom od 3tej rana. Mozno budem taky laskyplny a po kupe motorky sa pojdem vecer zabavat na motorke tam kde byvaju ty soferi co nechavaju tie smetiaky klepat mne pod oknom kym cumi do telefonu 10 minut. Co ty na to budu radi? Ja rano chleba ani cerstvy jogurt nepotrebujem. Preco ja mam nieco tolerovat a iny nie. Tebe nevyhovuje mne ano takze ja som zly akonahle by vyhovovalo aj tebe uz bude zly niekto iny co mu vyhovuje to co tebe nie.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

ano, pochopili sme, ze ti tema zapichla spendlik pod necht, lebo si ides kupit masinu.
Na to mame zakony, aby sme sa nemuseli dotahovat, ze co mi este moze vadit a co uz nie. Je obtazovanie hlukom zakazane v zakone? Ano, je a je uplne jedno, ci ty osobne s tym suhlasis. Je zakazane jazdit na renolte? Jasne, ze nie. Takze nemozes porovnavat, ze niekomu vadi porusovanie zakona s tym, ze mu vadi farba tvojho auta a podobne.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ludia sú tupé, zlomyselné stádo, takže za mňa ano , všetko čo sa dá im zakázať a ešte ich aj biť mokrou handrou po ušiach. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

:2f93:
kazde sprisnenie pravidiel, noriem, kruhace, ftakoviny atd; bolo kvoli tomu ze sa ludia nevedeli zmestit do koze, nemali sebakontrolu.
potom niekomu rupnu nervy, a trpia vsetci...motorkari podakujte sami sebe :4090:
jednoducho, neda sa to nijak ospravedlnit, ak motka ma namiesto tlmica, "holu ruru" lol lol

cakam a mozno sa skoro dockam ked zacnu behat s prenosnou emiskou.... :2f93:
pretoze to obrovske kvantum naftovych rakovin dymovnic, a na hrane "sposobileho" srotu je neunosne.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

oco13 napísal:Ludia sú tupé, zlomyselné stádo, takže za mňa ano , všetko čo sa dá im zakázať a ešte ich aj biť mokrou handrou po ušiach. lol
Vytykas ludom tupost a zlomyselnost a sam napises toto? Len aby sa ti to nevypomstilo a nejaky tupec ta raz nebil po usich za tvoje setrne jazdy 50kou mimo obce na trafoolej, lebo ty setris a po tebe potopa... Ty ides ludom nastavovat zrkadlo ale tvoje prispevky len dokazuju ako kratko si dovidis od nosa...

Xentry ak vezmes motorku a pojdes vrcat pod okno vodicom dodavok co vrcia pod oknom tebe, ako ti to pomoze? Co tym vyriesis?. Ak ta kazde rano o 3h zobudi dodavka, mozno treba skusit ine riesenia, popytat sa na samosprave co sa s tym da robit, nejaka dopravna znacka, zakaz statia, obytna zona atd... Poradit sa s pravnikom, pokusit sa o riesenie s majitelom firmy, prelozit parkovisko, vykladisko, rampu, neviemco... Mozno v ramci bytu prehodit spalnu na opacnu stranu, mozno zvazit zmenu bydliska, sice krajne riesenie, ale ak je to az tak neznesitelne... Nepoznam tvoju situaciu, ani ake mas moznosti, ale nebol by si prvy co musel riesit dlhotrvajuce problemy aj razantnejsim sposobom. Ty vies co ti za to stoji, co si ochotny tolerovat a co nie, co si pre to ochotny urobit alebo to dalej trpiet... Ale uznaj ze napriek tvojmu problemu s hlukom obhajovat kohokolvek kto robi dalsi hluk, hoci aj zamerne a len pre svoje potesenie je scestne...
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Scendo potraviny mam pod oknom :) Byvam vedla steel areny v KE ale to nie je o tom, co ja teraz celym som chcel povedat len to, ze kazdy by mal nieco trosku respektovat. Mne pravnika ani miestny urad netreba aj ked pride motorkar a bude maz nastartovane mne pod oknom motorku 10 minut ja si to vyriesim sam :) Tiez nebudem mat motorku ak budem parkovanu medzi blokmi aby ludi rano porazilo ak sa to nastartuje, ani sa s tym nebudem premavat po meste vsak to je dnes uz aj problem. Je tu nedaleko umyvarka kde sa motorkari stretavaju a musia odniekal tu vsetci prist prezijem to ked prejdu aj okolo mna a nie zrovna tichym rezimom. Bola tu rec o vyfukoch a kontrolach lenze komu to vadi tak seriovy vyfuk tomu nepomoze je hlucny tiez, uz len z povahy stroja je priam nemozne aby to bolo ticho. Hluk auta aj mojho mi vadi a musi byt ticho a hlavne vo vnutri pri jazde nechcem pocut motor ale motorky mi jednoducho nevadia skor potesia ucho.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

...mne tuzing trh leze na nervy. ludia davaju peniaze do niecoho co je nesposobile a ohrozuje ostatnych.
dokonca su taky borci ze pred stk vsetko davaju dolu, lebo inak by nepresli, a potom zase vsetko naspat... ! lol
krasny priklad "nahrady" led za halogeny !! svieti to do neba, uzasne ist oproti..
paraboly vyrobcom naladene na konkretny zdroj svetla, hocico ine tam nefunguje.

tiez ma pobavil inzerat na otuzenu ochcafku, kde clovek divnym sposobom vrazil kopu €€€ do ciskych vychytavok.. nechybalo kridlo na predokolke....a rs nalepka na 66kw tdi dymo-cip.. lol
a cele to zabil nizkoprofil nankang gumami, ktore maju v mnohych testoch biedne vysvedcenie.. lol kostitras
keby radsej investoval namahu a peniaze do cistoty, bolo by to lepsie...
99 % tuning-tuzing sceny je zhorsenie vzhladu, hluku, a jazdnych vlastnosti.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

scendo napísal: Vytykas ludom tupost a zlomyselnost a sam napises toto? Len aby sa ti to nevypomstilo a nejaky tupec ta raz nebil po usich za tvoje setrne jazdy 50kou mimo obce na trafoolej, lebo ty setris a po tebe potopa... Ty ides ludom nastavovat zrkadlo ale tvoje prispevky len dokazuju ako kratko si dovidis od nosa... .
Scendo ano ludia sú..... A ja som najhorší z najhorších - ten naj-zlý príklad, a ešte sa rozkrikujem akí majú byť ostatní pritom ja taký nie som. No to je jasné - lebo potom by som nemohol byť zlým príkladom. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní