Škoda Octavia 1.2 TSI , 77 kW - trha motorom pri starte

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

wole mio, to sa uz dokazu zanasat BENZINOVE vstreky ktore pracuju so sialenymi tlakmi ?!?! Pri takych kilometroch ????

Svätý Jozef nas vsetkych motoristov ochranuj...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale ano,sú aj šialenejšie tlaky a deje sa to,a zbytočne by si vypisoval že ak už je raz vstrekovač vytiahnutý je povinnosť čistiť
[img]https://i.postimg.cc/2Lvxh1RR/a.jpg[/img]

trochu sme odbočili,ale možno to prospeje.A že to teda sakra mení rozprach čo je životne dôležitá vec je veký problém,rieši to málokto.Presne tak ako sa neberie ohlad na niektoré vlastnosti elektrické ktoré sú prirodzené a je ľahké ich odstrániť,ono sa menia diely.No ale čo máš robiť školenia ?!
lubena1987
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.05.2020 08:30
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Octavia 1.2 TSI , 77 kW - trha motorom pri starte

Príspevok od používateľa lubena1987 »

drevux napísal:Zdravím, vie mi niekto poradiť, mam octaviu 2,1. 2 Tsi, 77kw,kod motora cbzb, nechám naštartovane 3aj 5 minút, ale skube mi motorom pri studenom štarte, aj počas jazdy až kým sa nezohreje, je tam namontované aj Lpg. Stáva sa aj to, že pri studenom štarte mi par sekúnd držia otáčky, potom klesnú a zhasne motor, až na 3-4 naštartovanie držia. Co to môže spôsobovať? Za info vopred dakujem
Toto isté mám aj ja.
Ale mám Fabiu 1,2
Menené bolo už skoro všetko a stále ten istý problém
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ak ide plyn v kvapalnej fáze priamo cez tie vstrekovače tak by mali byť zásadne "čistejšie" ako pri benzínovej variante?
drevux
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 16.05.2008 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drevux »

Auto ma najazdené 166 000km,ja už som ho kúpil s lpg, lpg bolo namontované 2017,filtre plynu som dal meniť 2 týždne dozadu
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

cobo77 napísal:Namontovat do tak hnusne zloziteho a nespolahliveho motora s oznacením tsi a dat tam lpg,
nuz v novinach toho bolo ze novy 1,5 tsi cukanie od novoty, si knedlo-zelo-inzenyri nevedeli s tym dat rady.
asi to maju ako nakazlivu chorobu v ramci koncernu :d :D
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

hjundai napísal:ak ide plyn v kvapalnej fáze priamo cez tie vstrekovače tak by mali byť zásadne "čistejšie" ako pri benzínovej variante?
otazka za milion, robi to pri oboch palivach ? :4012:
drevux
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 16.05.2008 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drevux »

Nie, štartovanie za studena je iba na benzín ci?Keď sa motor zohreje, už ide dobre aj keď sa prepne na lpg. Dal som aj vymeniť sviečky a káble, ale nepomohlo.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

ak je tam stary zimny benzin.... :300f:
drevux
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 16.05.2008 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drevux »

Už som minul benzín na rezervu viac krát, natankoval na viac značkách cerpackach a nič nepomáha, stále rovnako
drevux
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 16.05.2008 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drevux »

Sviečky a káble sú vymenené, káble ku cievke, snímač teploty, snímač váhy vzduchu, palivový filter, vyčistena skrtiaca klapka a stále nič, keď je motor už zohriaty a ide na lpg ide dobre, keď vypnem lpg a idem na benzín dá ma to do núdzového režimu, keď znovu zapnem lpg zas ide dobre, čo to môže robiť?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tipol by som si zalepene benzinove vstrekovace, lebo prilis jazdis na LPG a nikdy tomu poriadne nevybombujes na benzin. Velakrat som to uz videl aj na vacsich motoroch ktore jazdia na LPG prakticky vzdy (BMW 540i E39 ; Chrysler Voyager 3.6i ; Dodge RAM 5.7i / 6.1i Hemi ; Jeep Cherokee 6.4i Hemi) ; benzinove vstreky za to nemozu, je tam proste prilis vysoka teplota v tej komore a nic nerobia, benzin cez ne netecie takze sa necistia.

Mna pred emisnou (dieslik) poslal mechanik ze chod ho trochu prevetrat. Treti prevod, 90km/h, Podunajske Biskupice -> Ivanka pri Dunaji -> Pristavny Most -> Lafranconi -> Stupava a naspat, druhe kolecko take iste, potom Ivanka -> Petrzalka, hajde do dielne. Velke oci ze kde si bol tak dlho kikot, pozrem na stopovaci tachometer, prebehol som 89km.

Auto islo cely cas na 3500rpm (diesel), cervene pole zacina 4200rpm. Do noise-cancelling sluchadiel (Sony XM3) som nabil AC/DC Greatest Hits a fakt funguju, motor som nepocul ani sekundu. Zato policajti co merali pod tunelom Sitina ma poculi o dve minuty skor nez videli :)

Kedy si naposledny videl aspon na dve minuty aspon 5000 rpm PRI JAZDE NA BENZIN ? Myslis ze by mu zaskodilo ? Uz teraz moze byt neskoro, uz mu to nemoze pomoct, ale vzdy pri prijazde domov proste prepni rucne na benzin a poslednych par stoviek metrov chod na benzine.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tsi ma najpravpodobnejsie nastaveny privstrek :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

alebo tam ziadny nema.
drevux
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 16.05.2008 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drevux »

Mechanik mi povedal, že vstrekovače sú v poriadku

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných