Skoda Octavia II 1.6 mpi, BSE ,2011

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

PeterKMY661
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 10.04.2017 12:34
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II 1.6 mpi, BSE ,2011

Príspevok od používateľa PeterKMY661 »

Ahojte mam asi 3 mesiace nove auto, Skoda Octavia 2 1.6 mpi, BSE ,2011, doposial vsetko islo ako malo. Pred dvoma tyzdnami sa mi stalo po kratkej jazde a nasledne 2 hodinovej prestavke ze auto nechcelo nastartovat, starter tocil a nic , po asi 5x som nechal tak , po minule opat skuska auto chytilo na prvy krat ako keby sa nic nedialo a nic sa nedialo nasledujuce dva tyzdne. Vcera auto po odstavke 5 hodin opat nechcelo nastartovat , po asi 15x auto chytilo, len ja som hned vystartoval a uz pri zaradeni rychlosti 2 auto zhaslo , opat nechcelo nastartovat, nechal som auto odparkovane, po asi 20 minutach auto chytilo ako keby sa nic nedialo, a opat ide bezproblemov... Bolo vzdy na diagnostike, auto nevypisalo ziadnu chybu ani prvy krat ani druhy krat pri nestartovani, cize mechanici si nevedia radi,lebo vraj to moze byt viacej veci, snimace otacok, cievka, snimac teploty, mozno palivove cerpadlo, palivovy filter bol meneni... aj ked som auto potom nastartoval , tak ziadne trhanie , skakanie sa nic nedialo...proste ako keby sa nic nedialo predtym.., moje divne tusenie je to , ze mi to vzdy urobilo v praci ked bolo auto na slnku, ale to su len domienky, kedze slnko bolo aj ine dni....ale uz som cital ze pri diesli to robilo galibu, ale to mal vytopee poistky... Viem ze su temy o tom , ale ak mal niekto konkretny pripad, bol by som za rady vdacny , lebo nechcem menit vsetky snimace , cidla, pripadne palivove cerpadlo , ked ani mechanici nevedia co to moze robit, kedze je variant viacej. Najhoris je ze to urobilo 2x pocas asi 100 startovani...cize sa tazko natrafi ze by auto slo na do servisu a by tam nestartovalo,ked nemalo problem po par minutach auto naskocit. Dakujem za rady
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kolko si najazdil za 3 mesiace ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
PeterKMY661
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 10.04.2017 12:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY661 »

Zhruba 3000km
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

od stola sa Ti poradit neda. Kazdy mechanik bude chciet auto v case, ked sa prejavuje zavada. Inac je to len hadanie.
PeterKMY661
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 10.04.2017 12:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY661 »

To je pravda len ked chyba sa objavi 2x zo 100startovani zatial je viac menej nerealne na opravu pocas nefukncnosti. Ked auto dokazalo pri prvej poruche chytit na cca 5x .Aj ked chapem co mi vravis.
italo80
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 05.09.2008 11:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa italo80 »

Ahoj treba odmerat tlak paliva čerpadla v nádrži priamo na čerpadle, a ide aj o to akú majú tvoji mechanici diagnostiku
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Cerpadlo a snimace by som vylucil kedze po zlom starte ide ok.Mal som podobny problem ale na BGU a po merani som zistil ze spoj n skrinke s relatkami bol zly.Rozobral som tie vrstvy plosnych spojov a pozamienal poistky a odvtedy ok.
PeterKMY661
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 10.04.2017 12:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY661 »

italo80 napísal:Ahoj treba odmerat tlak paliva čerpadla v nádrži priamo na čerpadle, a ide aj o to akú majú tvoji mechanici diagnostiku
Maju super vag,merak na tlak maju ale myslim ze to budu merst v motorovom priestore z hadice nie priamo na cerpadle
PeterKMY661
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 10.04.2017 12:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY661 »

pacok napísal:Cerpadlo a snimace by som vylucil kedze po zlom starte ide ok.Mal som podobny problem ale na BGU a po merani som zistil ze spoj n skrinke s relatkami bol zly.Rozobral som tie vrstvy plosnych spojov a pozamienal poistky a odvtedy ok.
Dakujem za radu co treba vlastne odmerat? Tak aby som im vedel polopate povedat o co sa jedna.

Cital som ze moze byt aj chyba v imobilizeri ze nereaguje ked sveti na palubovku slnko ale mne chybu nevyhadzuje s imo ani ikonku nedava.

Cerpadlu davam vinu ze presne tak isto ale castejsie to robilo na felici otvovi, ale zas tomzhaslo vzdy pocas jazdy a nechcelo natocit,mne to aj pred jazdou urobilo vzdy.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

mal som podobný problém na benzínovej Ibize z 2003 roku 1,4 55 kw ,podobné príznaky odchádzalo čidlo teploty vody postupne,po vymene nového -FEBI za cca 14 eur už bez problémov...je to zákerná chyba ,lebo na budíku ukazovalo teplotu dobre ,ale pre RJ motora nie...
PeterKMY661
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 10.04.2017 12:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY661 »

Mne ho aj vymenili tiez, ale preco by to nemalo startovat aj ked auto bolo realne studene ? Chapem princip co spominas, ale aku teplotu to mohlo vysielat pre RJ ked auto nechce nastartovat ? Aka je to teplota ktora nedovoli nastartovat ?
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Cidlo kvapaliny a ani lambda sonda nedokazu ovplyvnit chod motora az do takej miery,ze nenastartuje.Bud ti vypadava cerpadlo alebo jeho obvod(relatko,poistka,vedenie).To sa da prekontrolovat v akcnych clenoch.
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Mam totozne auto od nova. Jedine co blblo ked bolo teplo ze mi vypinalo radio, bola vadna el. cast spinacky, oprava cca 80€ v skodovke. Nemusi to vsak byt tvoj pripad. Kolko ma auto km?
PeterKMY661
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 10.04.2017 12:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PeterKMY661 »

117 000 km mam
Tazko riesit ked ajto dokaze po minute naskocit,to by chcelo ked nepojde odtiahnut,lenze kym sa odtiahne tak uz moze nastartovat a zas nic nezistia lebo diagnostika nic neukaze
PP298MPI
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 05.06.2011 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PP298MPI »

Daj si skontrolovať poistkovú skrinku a všetky relátka v nej treba skontrolovať kontakty. Pred rokmi som mal taký istý problém ako Ty, len to bola felícia. Auto štartovalo bez problémov, no ako píšeš niekedy na slnku keď stálo dlhšiu dobu nechcelo naštartovať, štartér točil ale auto nie a nie naskočiť. Stávalo sa to úplne sporadicky a nepredvídatelne ako u Teba. Po dlhom pátraní som dostal radu od známeho a všetky poistky a relátka v skrinke som povyberal a prestriekal sprejom na kontakty, a bol pokoj na aute som jazdil ešte 3 roky, predal som ho známemu kde auto slúžilo ďalšie 3 roky až kým nešlo do šrotu bez problémov.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Groopi a 40 neregistrovaných