Mercedes W202 - olej v chladiacej vode

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Čo som pozeral vĺavo od toho olejoveho filtra tak vyzera to že asi tam nie je ten chladič. Ale pozriem to zajtra dôkladnejšie.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

mhlavaty napísal:Prasklina hlavy to je taká chiméra..skôr úplne nereálna myšlienka z hláv mechošov z radu aktívnych šuflikantov..Musela by totiž smerovať od kanálika oleja ku kanáliku vody...to je doslova nepredstaviteľné.Praskliny komôrky alebo medzi ventilmi majú zdôvodnenie.Výmenník tam nie je,pozrel som si manuál.Je ešte jedna možnosť u dlhoročného stroja,to je korózia,vyžratý kus hliníka hlavy.Trochu prekvapivé by bolo na takom mieste,oni skoro vždy sú na hraniciach kompresného priestoru alebo už potom komplet kam sa pozrieš kde tečie kanálikom voda.
Tú chiméru z radov šuflikantov by som si veľmi rád odpustil, keby sa mi to nestalo na mojom aute. Zato, že sa niečo nestalo tebe, neznamená to, že sa to nemohlo stať nikde na svete.
Alebo že je to málo pravdepodobné...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi sa presne nerozumieme.Akonáhle je reč o prienikoch,väčšina dielní maluje...môže byť prasknutá hlava a pod.Pritom prasklá hlava má na 99.99% svoje miesto ktoré trpí na tento fenomén,to medzi olejovým a vodným kanálikom asi bude asi taká náhoda ako že ma do hlavy trafí meteorit.Samozrejme aj to sa môže stať.To sú veci ktorým jednoducho nie je dôvod sa venovať.Ale čo je úplne reálne je že iba v mizivom % dielní ti povedia...počkajte,urobíme test,je to 5 minút.Ja pomery v opravárenstve poznám set sakra dobre čo sa ako robí,tu si treba ružové okuliare nie iba dať dole ale hneď aj rozšlapať
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Takže ešte by som mal takú zaujimavu otázku že aká cena je fér za výmenu tesnenia pod hlavou príp. vodítok a ventilov?
Lebo mal som telefonat s jednym servisom a ze to bude treba repas hlavy, rovnat hlavu, tlakovy test a ze okolo 1000 eur až 1500.
Mns sa to zda premrštená suma. Material tipujem do 100eur. 1000 za prácu?

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní