Prihlásenie LPG - osobná skúsenosť

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

66QUATTRO napísal:Mám fabrickú montáž a pri preberaní sme riešili aj nálepku, ale v predajni o tom veľa nevedeli skôr som im ja musel povedať že čo a ako(predali prvé aj posledné s LPG v tej predajni) bolo to cca 5 rokov dozadu....odvtedy sa mohlo niečo zmeniť.... čo mám známych s LPG tak som ešte nezažil že by ich kontrolovali kvôli chýbajúcej nálepke... nejako to neriešili max. mi jednu ukradli keď som ich zohnal a neochotne si ich nalepili.... pre hasičov je to asi viac menej jedno (lebo hasí ho aj tak najlepšie a najrýchlejšie ako vie) akurát je možno dobre aby boli informovaní že pozor aj toto tam je a horí prípadne vybuchuje to inak ako benzín/nafta/....v podzemných garážach je problém ho odvetrať keďže po úniku sa drží pri zemi....teda pokiaľ daná garáž je uspôsobená odvetrávaním na LPG tak tam môžu parkovať...ale zrejme je to náročné (všetko protiiskrové zariadenia s certifikátom -všetko násobne drahšie - taká značka zákaz vjazdu LPG stojí isto menej :) ) no a do budúcna sa bude riešiť aj vodík....

MAYOZVOLEN - chcem sa opýtať na prehliadky LPG áut, povinné pokiaľ viem nie sú... kedy je vhodný čas na kontrolu? Mám cca 5 rokov a 50t km, čo sa plynu týka tak len výmena malého filtra po/každých 12,5tkm inak nič... auto 1.6 MPI + Landi Renzo továrenské.... odporúčajú meniť niečo na reduktore alebo veľký filter pri 60t sa mi zdá...
Ahoj.
Ad 1: Co sas tyka nalepiek sam som prekvapeny, ze tovarenske auta ich nemaju. Bolo by popytat sa nejakeho znameho policajta co na to povie. Ked s niektorym mojim znamym budem opytam sa a napisem co som sa dozvedel.
Ad 2: Prehliadky boli sice zo zakona vynate, ostalo tam vsak ze je na prevadzkovatelovi vozidla, ci si ich da spravit alebo nie. Kazdopadne minimalne pri nasich prestavbach nam vyrobcovia LPG systemov doporucuju ich robit aspon 1x rocne. Osobne preto odporucam mat ju vykonanu, ide o to ze ked sa nieco stane (nehoda a pod.) je lepsie mat ju. Vtedy je zodpovednost za pripadne chyby v zariadeni "na pleciach" toho, kto ju vykonal (podpisal), nie na prevadzkovatelovi.
Ad 3: Co sa tyka technickej stranky pri tovarenskych prestavbach predpisane servisne ukony maju k dispozicii v autorizovanych servisoch. Avsak malokedy ich robia. Po 50 tis.km pokial tankujes kvalitny LPG membrany by este mali byt OK, nastavenia v RJ nevieme menit takze sa robi len fyzicka kontrola mechanickeho opotrebenia.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

raz rocne ist plynarovi je minimum spravit, ja to robim aj budem, uz len sam pre seba a familiu co vozim...stoji to dokopy nic !

Mayo budem mat 105 000 zhruba pri najblizsej kontrole/5 rokov namontovane, je tomu treba volaky preventivny zasah ? Problemy s tym nemam ziadne
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Bajo, napis ake auto a znacka splynovaca.
Pokial Ti to jazdi OK a nemas ziadne problemy tak sa kontroluju 2 veci. Tesnost celej sustavy a spravnost nastavenia riadiacej jednotky (pokial to nieje tovarenska prestavba).
No a samozrejme vsetko, co si budes zelat (ak je potreba vymeny filtrov LPG a pod...), co nadiktujes na prijme.
Aspon tak to funguje u nas.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

BRC u vas montovane Fiat bravo2, ja chodim pravidelne kazdy rok prehliadku/protokol davat, len neviem ked sa tu spominaju membrany ci tam neni nejaky interval casovo/kilometricky ? filter/filtre ? ste menili tusim raz az dobre pamatam :-\ , volakedy koncom februara pridem
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kokso170 napísal:
bajo777 napísal:plosny zakaz je/bol nezmysel, ale znacka je znacka, kto si ju dovoli porusit jeho problem, nech znasa potom plny rozsah, tot moj nazor :4012:
Chcem sa spytať Baja, v jednej teme spominaš SKYACTIV od mazdy že má problémy. Čo presne myslíš - ak sa bavíme o benzínových 1.5 alebo skôr 2.0. A ešte - sú vhodné na LPG, keď sme v tejto téme :). Vďaka
plyn urcite nie...skyaktiv je priamovstrek, vysoky kompresny pomer, recirkulacia spalin je tam nejako speci vymyslena, proste je to benzinak na hranici moznosti
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Ale niektore motory SkyActive sa daju spravit...
Zoznam mam na stranke
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

daju, daju ale ci ich robit je ina vec :-)

v zasade

1. kvapalna faza cez benzin vstreky, nebude lacna zalezitost, navratnost bude kolko ?

2. sekvencny plyn + nutny privstrek kvoli chladeniu benzinovych vstrekov, sice cena prestavby nebude dramaticka, ale kvoli spotrebe benzinu sme zase pri navratnosti...

uz stare mazdy ked sa daval plyn sa kontrola ventilov posuvala na tretinu proti benzinu
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

MAYOZVOLEN : podľa mňa by tie nálepky mal mať každý kto má v nádrži plyn - je jedno aká zástavba to je ...vždy tam ten plyn a jeho fyzikálne, biologické a chemické vlastnosti sú....

Čo sa týka kontroly tak sa ku Vám určite chystám, na danom auto veľa km netočím, práve preto som zatiaľ nechodil každý rok.... tankujem len čisto Slovnaft LPG - budete mať výbornú vzorku či to má význam...auto beží bez poruchy...na autorizák by som to určite nenechával ... tam keď dojdem tak pomaly ja im musím hovoriť čo majú robiť - ďakujem -dodrbem/spravím si to sám doma zadarmo ... takže radšej ľuďí ktorý tomu rozumejú...navyše mi vraveli že oni v RS nato nemajú oprávnenie ...ale že musia doniesť auto do BA, do nejakého Škoda autorizáku ktorý nato oprávnenie má..no tak to teda ďakujeme pekne.... čo sa týka servisu tak tam bola len výmena malého filtra každých 15t, výmena veľkého filtra kvapalnej fázy (?) každých 60t, a výmena nádrže po 10 rokoch... inak len klasický servis ako bez plynu.... ako skoro dopredu sa ku Vám treba objednať?
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

bajo777 napísal:BRC u vas montovane Fiat bravo2, ja chodim pravidelne kazdy rok prehliadku/protokol davat, len neviem ked sa tu spominaju membrany ci tam neni nejaky interval casovo/kilometricky ? filter/filtre ? ste menili tusim raz az dobre pamatam :-\ , volakedy koncom februara pridem
Napiste mi do ss SPZ auta, dohladam v nasom systeme a napisem odpoved.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

mam tiez fabricky a bez nalepky... bol som v strese zhanat po pumpach, no bez sance.... 2018
nakoniec cez internet ...

tento rok polisi... pijanko kontrola vseckeho, a isiel aj dozadu...preco asi... :4090:
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Zo skusenosti viem, ze na STK/EK je problem prejst bez nalepky.
Co na to policajti neviem, treba sa spytat znamych cetnikov.
Ale na STK a EK si to odporucam zabezpecit
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Potvrdzujem - bol som začiatkom mája a mám ju ošklbanú. Zažmúril obe oči pri všeličom, ale za blbú nálepku mrnčal jak trojdňové mača. :40bd:
Naposledy upravil/-a oco13 v 01.06.2020 17:42, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Problem je v kamerach. Nalepku musi byt vidno na kamere, ak nie chlapov na STK, EK za to buzeruju.
Preto odporucam predtym nez tam pojdete "čeknúť" si ci ju tam mate...
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných