VW Golf V - vybíjanie batérie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jan246
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 23.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

VW Golf V - vybíjanie batérie

Príspevok od používateľa Jan246 »

Zdravím, dnes som k batérii pripojil ampérmeter a zistil som že mi golf 5 1.6 2006 bere 0.078 A prúd z batérie, postupne som poodpajal všetky poistky v aute +alternátor avšak bez žiadnej zmeny... Po každom odpojení som zamkol a počkal kým sa auto uspí...kde ešte hľadať chybu. V aute som mal 1 deň autorádio z Číny ktoré mi baterku vyslahalo lebo asi nekomunikovalo s GATEWAY jednotkou. tak som tam dal staré. Nemá niekto skúsenosť?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neviem vysvetlit preco po vymontovani VSETKYCH poistiek (naozaj vsetkych ?) pokracoval odber prudu bez zmeny ; okrem veci a'la odhnite ukostrenie a podobne. Neobstoji ani pretaty drot v nejakej dverovej prechodke, typicky piatych dverach ak mas kombi, pretoze to vsetko zhasne s poistkami (zadne svetla, vyhrievanie okna, osvetlenie SPZ atd).

Moznostou by bol nejaky dorabany alarm. Skusim potichu odporucit aj odpojenie silovych poistiek v motorovom priestore, i ked tie by nemali hrat najmensiu ulohu - je ich tam len zopar, takze sa daju odkrutit (a zaroven skontrolovat cistota ich pripojenia). Ked ich budes srobovat naspat, daj tam druhu maticu ako kontru, nech ta necaka nejake divne prekvapenie ako 95% majitelov tychto vozov ; v priebehu casu sa tie kontakty uvolnia a kedze niektore z tych poistiek su 110A, tecie tade naozaj slusne.

V neposlednom rade, 0.08A je za 24 hodin 1.92Ah, co je radovo v akceptovatelnom pasme. 70Ah bateria by teda bola mrtva priblizne za 35 dni co je sice trosku skoro, ale nie je to vobec nejaka strasna zavada. Navyse, je mozne ze keby si pockal hodinu-dve bez otvarania auta a postupneho vyberania poistiek, ze by odber este klesol.

Bohuzial neviem priamo poradit :(
Jan246
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 23.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jan246 »

Ďakujem za odpoveď, presne ako píšeš ako je možné že po vybratí všetkých poistiek to stále ,,žere,, vybral som komplet poistky vedľa volantu ( robil som to systémom 5 poistiek von, zamknúť počkať a merať ...ďalej všetky pri motore , aj tie veľké , dokonca aj relé pri motore...budenie a +kábel do alternátora...mám krátky golf zadná prechodka je v poriadku skontrolovana. Môže mať niečo spoločné zámok dverí? Nefunguje tak zamykam dvere manuálne...batériu mám 55Ah.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

keďže poistiek nikdy nie je dosť, tak v motorovom priestore nájdeš ďalšie :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

samozrejme ze moze zamok dveri nieco sposobovat, ale ten sakra ide cez nejake poistky. Zrovna Martin ktory odpovedal nadomnou sa dostal k jednemu fantastickemu vozu presne tak, ze zamok dveri vyplieskaval bateriu... a autorizovany servis tyzdne a tyzdne krcil ramenami, rozhadzoval rukami...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Celkove odstaviť auto od veškerej elektriky musia von aj základné poistky od prvého vetvenia.Ale to nevedie v podstate k ničomu lebo odstavenie istenia za ktorým sa x krát vetví všetko a rozbieha po celom aute nedáva potrebnú informáciu.
Tu je jasná jedna vec a z tej by som radil vychádzať.Odber na úrovni osem stotín amp je na hrane toho že problém nie je,presnejšie ak by aj bol tak minimálny a zanedbatelný.Takýto odber môže spôsobovať jedine kľudový odber vecí po uspatí ale nevidím ho na nutnosť riešenia.Ak aj najdete konkretneho pachatela čo by mal mať (povedzme) odber menší o 0,02 amp budete to riešiť ? No to určite nie
Jan246
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 23.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jan246 »

Rozumiem, preverím ešte jednu vec. Stále nad tým rozmýšľam a prakticky 1 poistku som tam mal vždy zapnutú ...alarm...žeby toľko ,,žral,, stále len som si to nevšimol? Nieje dorabany Origo a pokazeny zámok si manuálne zamknem s tým že auto po zamknuti normálne blikne...skúsim vytiahnuť alarm len neviem ako sa auto uspi keď nebude zamknuté
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vždy keď sa objaví takáto téma tak chodím po dvore s ampermetrom a meriam odbery všetkého čo vidím - takže traja francúzi majú odber 0.10 - 0.15 (viac ako ty) a traktory dokonca až 0.2A. Nezbadal som doteraz žiadny problém so štartami a tak si myslím ,že 0.08A je v poriadku a pozrel by som sa na baterku, či to už nemá za sebou.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Stále nad tým rozmýšľam a prakticky 1 poistku som tam mal vždy zapnutú ...alarm...žeby toľko ,,žral,,

panečku jánečku dobrotivá svatoto... či vlastne svatá dobroto ????
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

alarm si vylúčil, lebo je asi jediný "činný" prvok po zamknutí auta...však?
Jan246
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 23.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jan246 »

Na alarm ale veľa či nie? Nemá to byť pri osobnom aute okolo 15-20mA?
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Odber 0,02 a menej je ok. Teda menej ako 20mA.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 26 neregistrovaných