Vymenené rozvody - dôkaz

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
-happy-
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.05.2020 08:56
Zdieľať na Facebook

Vymenené rozvody - dôkaz

Príspevok od používateľa -happy- »

Zdravím vás, mám na ruke celkom výhodnú ponuku na jedno SuperB, kde predávajúci tvrdí, že nedávno boli menené na tom aute rozvody, avšak nemá k tomu žiadny doklad. Mám šancu si toto nejako overiť?

Ďakujem.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Asi, že sa dá rozoznať nový remeň a remeň po viac ako 100 000 km... :3c90:
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

ja som si nikdy netrúfol hodnotiť stav rozvodového remeňa okrem stavov, keď bol popraskaný, alebo držal na 2 nitkách, alebo neboli čitateľné nápisy...

ročný remeň, síce so 100 tis km km môže vyzerať veľmi dobre. mám takéto skúsenosti.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Martin, hadam sa nejdes zrovnavat s Lackom...

Zadavatelovy: ak je cena dobra, tak kasli na to ci boli alebo nie, rozvody nestoja majetok.. Pokial je to jedina ekonomicka pohnutka ku kupe, tak kasli ma to...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24974
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ je motor čistý,nedá sa na optické posúdenie spoľahnúť.Vyhadzuje sa spústa rozvodov ktoré vyzerajú akoby šli hore pred týždňom a majú svoj cyklus.A ešte...veľmi je to od typu motora,sú remene ktoré sa dajú až do konca čítať aj písmená,sú také že po urobení oblúčka remeňa na ruby majú praskliny pri päte zubu,treba ho teda na posúdenie demontovať,to je nezmysel.Platí...nikdy never čo hovorí predávajúci,takáto vec sa vymení aj tak.Klamať je národný šport,devastácia a nebezpečie veliké.
Mateusz737
Príspevky: 712
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

So skusenosti viem ze malokto vymeni pred predajom rozvody, prave naopak prekracuju intervaly a davaju len "skontrolovat" ale to nestaci ako pisali vyssie, s rozvodmi sa nehazarduje pokial nema overitelnu fakturu tak sa po kupe menia
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Pokiaľ nie je 1000 %-ný doklad tak sa rozvody menia HNEĎ (nie o mesiac, nie o týždeň, HNEĎ) po kúpe! Aj keby mal robotu bez dokladu tak aspoň na materiál by mohol mať nejaký doklad. Ofajče na oblohe...
-happy-
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.05.2020 08:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa -happy- »

Chlapi, máte pravdu. Ak nie je dôkaz, tak po kúpe tie rozvody dám radšej hneď vymeniť. Ďakujem.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Vo svojom vyššie uvedenom príspevku som myslel na zrejmý fakt,že remeň ktorý bežal medzi kolesami a kladkami svoj predpísaný interval životnosti,je rozpoznateľný vizuálne,hlavne tým,že na chrbte remeňa sú otlačené medzery medzi zubami,kým remeň, ktorý bol práve teraz nahodený, nič otlačené na chrbte nemá....
Nemyslel som, že očami sa dá robiť nejaká analýza životnosti,skôr je to len orientačná pravdepodobnosť,že nový remeň vizuálne inak vyzerá ako opotrebovaný,je to to isté ako nosené a nové topánky,neviem,čo na tom komu nie je jasné...
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných