Testovacia jazda u dílera

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Mateq
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.09.2009 15:35
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Testovacia jazda u dílera

Príspevok od používateľa Mateq »

Dobrý deň,
viem že rôzny predajcovia usporadúvajú promo akcie, respektíve na ich webových stránkach je možnosť dohodnúť si testovaciu jazdu...

Zaujímalo by ma, ako to prebieha, respektíve ako sa na to tvári díler, ak by som tam prišiel, aj ak by som napríklad nemal záujem o kúpu, len čisto zo zvedavosti kam sa značka pobrala a aké je to zvezenie. Či v momente keď zistí, že sa chcem len zviesť ma nepošle preč?
lotus
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 16.01.2005 02:26
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lotus »

Treba si uvedomiť, že predajcovia sú perfektne vyškolení a už keď prichádza niekto cez dvere do show-roomu, tak vedia z prvého pohľadu určiť, či ide o seriózneho zákazníka alebo iba o "obkukávača". Percento úspešnosti tohto "prvého pohľadu" sa blíži k 100!!!

Testovacej jazde predchádza rozhovor, ktorým sa predajca snaží zistiť, o čo máš záujem a či vlastne máš záujem. Ver mi, ak zlyhá "prvý pohľad", tak po dvoch vetách v podaní zákazníka predajca vie, či je záujem seriózny... :zg282:
Peugeot 308 SW 1.6THP 110kW/150PS
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Prideš tam, povieš že máš záujem o skúšobnú jazdu konkrétneho auta, napr. Octaviu diesel, či majú také auto ako predvádzačku a zoberie kľúče a ideš sa povoziť.

Teda najprv ti ho niekde vytiahne vonku, aby sa trošku zahrial motor a potom ideš na ńom ako ďas.

Snažia sa predať, tak skúšobnú jazdu daju v pohode a hlavne ak predajca je mladý, tak si tiež chce trošku pojazdiť a vypadnúť z predajne.

Žiadny problém, tváriš sa že máš o to vážny záujem a nie je problém.

Ak by bol problém, tak ideš k inému predajcovi, čo bude ochotnejší.

Ale ak sa objednáš cez net, tak si ťa pekne zavolajú a dohodnú presný termín.

Skrátka, prídeš že chceš skúšobnú jazdu s takým a takým autom a ideš, ak také ako predvádzačku majú. Neviem ako mercedes a podobné autá, teda cez melko, ale honda accord 2,2 diesel bez problémov aj CR-V aj Mitsubishi Lancer v plnej paľbe bez problémov.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

LOTUS
dovolím si s tebou nesúhlasiť

napr. JA som bol v predajni XXX -asi rok dozadu
mal som záujem o XXX . . . . .
a pýtal som sa na záruku , motorizáciu , čakaciu lehotu , cenu - akontácia + leasing , a ešte veľa iných vecí............
nakolko som bol majiteľom 2 ks XXX . . . . tak som niečo o tých autách vedel
a vieš čo mi ten zaškolený profesionál povedal ???
dal mi katalóg do ruky , povedal že aby som prišiel o týždeň - že jeho kolega je na školení , a že cenovú ponuku mi pošle mailom do dvoch dní ................

Nezaleží na tom ako človek vyzerá , ako sa oblieka alebo aku ma slovnú zasobu ..............
Tiež robím v obchode tak niečo o tých veciach viem ---- a nikto nikdy nikoho na 100% neodhadne
< ZDANIE KLAME >

a ešte ti napíšem niečo - - bol som v obchode kúpiť si nohavice < lebo furt chodím v šuštákoch > a dojdem do predajne a hovorím predavačke - tento model by som poprosil veľkosť 36 / 34 -
a ona namiesto toho aby išla pre ne do skladu
povedala <MLADÝ MUŽ ALE TIETO NOHAVICE STOJA 100 € >
a pozerala na mna že čo ja od nej chcem :41c2:

ja v šuštakoch? :40bd:
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

lochnes a kupil by si si gate za 100 eciek? ich mozem okaslat aj keby ich nebolo treba prat :40bd: takze v podstate spravila dobre, ze ta odradila, urcite si si te gate kupil dakde lacnejsie nie? :4090:
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných