Kupujúci odmieta poslať splnomocnenie

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukes888
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.05.2020 18:19
Zdieľať na Facebook

Kupujúci odmieta poslať splnomocnenie

Príspevok od používateľa lukes888 »

Dobrý deň. Chcem sa spýtať , či je nejaká reálna a legálna možnosť odhlásiť MV ak kupujúci neposlal splnomocnenie na odhlásenie vozidla.( Resp. jednalo by sa o prepis z okresu do okresu). Pri predaji vozidla , sme spísali kúpno-predajnú zmluvu.(Auto som predal tento mesiac).Avšak v nej chýba dodatok o tom, že kupujúci sa zaväzuje zaslať predávajúcemu splnomocnenie. Zostala mi biela kartička od PZP , a veľký technický preukaz.
Ďalšia moja otázka je, či treba nahlásiť poisťovni , že som MV predal.
Tretia moja otázka je, že ak by došlo k nejakej poistnej udalosti, tak či ja by som z toho mal problém a ako je to z pokutami , ak vozidlo nieje odhlásené.
Za prípadné chyby v texte sa ospravedlňujem. Píšem z mobilu
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Písomne oznám predaj motorového vozidla ako i skutočnosť, že nový majiteľ sa odmieta dostaviť na dopravný inšpektorát nasledovným inštitúciam:

- dpravný inšpektorát,
- OU odbor dopravy,
- poisťovňa

Ako prílohu priložíš notársky overenú kópiu kúpno-predajnej zmluvy.

Zároveň písomne vyzvi nového majiteľa k tomu, aby sa dostavil na dopravný inšpektorát do troch dní od výzvy a upovedom ho o to, že vozidlo je potrebné odhlásiť do 15 dní. Upovedom ho o skitočnosti, že si o tejto skutočnosti informoval horemenované inštitúcie.

Polícia ho vyzve, aby sa dostavil na dopravný inšpektorát. Vo výzve mu oznámia, že vozidlu bez platného PZP budú zadržané tabuľky s evidenčným číalom.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čo bude notár overovať na zmluve? Poisťovňu zaujíma odhláška v TP, nie nejaká vymyslená zmluva. Treba len dúfať, že kupujúci sa tohto bu-bu-bu zľakne. Ak nie tak ho treba nájsť (adresu máš), odmontovať TEČ a vrátiť ich až keď pošle splnomocnenie.

Inak zaujímave, že teraz si toto fórum našiel a pred predajom nie... :41c2:
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Znacky zmontovat nemoze,bola by to kradez. Auto uz nie je jeho majetkom.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

stačí postupovať, ako som uviedol vyššie, ak neuposlúchne, vyfasuje pokutu 99 eúr a polícia mu demontuje tabuľky s evidenčným číslom a nový majiteľ nebude môcť jazdiť.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

autolaik, na hrubé vrece hrubá záplata!
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Čo sa mi môže stať, keď tie značky podotýkam, /de jurre/z môjho auta demontujem? A majiteľovi /de facto/oznámim, že ich idem odovzdať s TP na DI PZ v mieste môjho bydliska. Prosím vyjadrite sa, môj názor je,že sa nedopúšťam žiadneho tresného činu ani priestupku.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

autolaik napísal:Znacky zmontovat nemoze,bola by to kradez. Auto uz nie je jeho majetkom.
Značky zaplatil predávajúci.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

majitelom auta je novy majitel, mas v ruke kupno predajnu zmluvu, ktora to potvrdzuje, tak si zbytocne nevyrob problem, radsej tento akt prenechaj policii.

chces byt stihany za kradez, ci poskodzovanie cudzej veci?

ponaucenie nabuduce - peniaze sa vyplacaju a kluce od auta sa odovzdavaju po odhlaseni auta na policii
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Znacky patria statu nie?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

martincichy napísal:majitelom auta je novy majitel,
Majitelom auta sa stávaš až po splnení administratívnej povinnosti prevodu na DI, bez nej je KZ neplatná. Mám takúto (bohužial zlú) skúsenosť so zápisom do katastra.
Je to rovnaká administratívna povinnosť ako návšteva STK.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

Neviem, čo máš napísané v zmluve, ale za normálnych okolností je prevod vlastníctva po vyplatení plnej kúpnej ceny. Prihlásenie na to nemá mať prečo vplyv. Je to predsa len hnuteľný majetok, nie nehnuteľnosť.

Ak by som to chcel riešiť na hulváta, tak mu značky odmontujem a zahodím och. S nejakým DI si nebudem robiť starosti. On narazí na problém, keď bude potrebovať vybaviť si druhé. Ale asi najrozumnejšia odpoveď bola hneď prvá, od martincichy.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco nehnutelnost...kataster ano ale auto... DI nie.
Ale vzhladom na to ze zadavatel otazky dalej ani tuk pokladam aj tuto temu za "aby sa pisalo"
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Kupujúci odmieta poslať splnomocnenie

Príspevok od používateľa braga »

lukes888 napísal:Dobrý deň. Chcem sa spýtať , či je nejaká reálna a legálna možnosť odhlásiť MV ak kupujúci neposlal splnomocnenie na odhlásenie vozidla.( Resp. jednalo by sa o prepis z okresu do okresu). Pri predaji vozidla , sme spísali kúpno-predajnú zmluvu.(Auto som predal tento mesiac).Avšak v nej chýba dodatok o tom, že kupujúci sa zaväzuje zaslať predávajúcemu splnomocnenie. Zostala mi biela kartička od PZP , a veľký technický preukaz.
Ďalšia moja otázka je, či treba nahlásiť poisťovni , že som MV predal.
Tretia moja otázka je, že ak by došlo k nejakej poistnej udalosti, tak či ja by som z toho mal problém a ako je to z pokutami , ak vozidlo nieje odhlásené.
Za prípadné chyby v texte sa ospravedlňujem. Píšem z mobilu
skus oslovit HAKA system najdes ich na facebooku alebo tu https://www.hakasystem.eu/kradeze-automobilov , pomohli uz vela ludom nielen s kradeziami ale aj z takym problemom ako mas ty
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

martincichy napísal:ponaucenie nabuduce - peniaze sa vyplacaju a kluce od auta sa odovzdavaju po odhlaseni auta na policii
A keď ja na niekoho odhlásim auto, a on mi potom nedá peniaze tak čo?

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných