Fiat Stilo - prasknuta hlava motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

parker161
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 28.06.2015 15:16
Zdieľať na Facebook

Fiat Stilo - prasknuta hlava motora

Príspevok od používateľa parker161 »

Zdravim vas, mam jednu otazku na majstrov.
na Fiate Stilo 1,9 JTD mi praskla hlava motora - pravdepodobne.
Po zhasnuti motora mi bublinkuje chladiaca nadoba s vodou a smrdi po vyparoch z motora. Auto sa prehrieva.
Bolo mi povedane ze ak je to tesnenie hlavy stoji to okolo 400e - ze sa to neda zistit len tak ze sa to rozobere a pozre.
Druha alternativa je ze sa vymeni motor za 350E, rozvody 230e a robota 300e.
Chcem sa opytat ci existuje aj ina alternativa ako rovno menit motor resp. ci je ta cena ktoru mi povedal mechanik adekvatna,
Dakujem
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Este ani neviete kde je problem a uz che menit cely motor.Prec od toho mechanika.Zhodi sa hlava a zisti sa pricina,bud tesnenie,alebo hlava.Ak hlava je prasknuta,nie je dovod na vymenu,da sa zvarat,nie je problem.Aki chces blizsie info napis mi SS.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

chcu ta ojesmeknut, nenechaj sa :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

či je potrebné zhadzovať hlavu, teda či je prasknutá hlava alebo tesnenie pod hlavou sa dá zistiť aj bez toho, aby sa hlavy niekto čo i len dotkol. celá kontrola trvá 2 minúty a stojí toľko, ako fľaša na narodeniny.

zmeň servis.
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Stilo - prasknuta hlava motora

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

parker161 napísal: Bolo mi povedane ze ak je to tesnenie hlavy stoji to okolo 400e - ze sa to neda zistit len tak ze sa to rozobere a pozre.
Druha alternativa je ze sa vymeni motor za 350E, rozvody 230e a robota 300e.
Chcem sa opytat ci existuje aj ina alternativa ako rovno menit motor resp. ci je ta cena ktoru mi povedal mechanik adekvatna,
Dakujem

Tesnenie pod hlavu valcov stoji 15 € + kompletná sada tesnení na sacie, vyfukove potrubie, veko ventilov, drieky ventilov, turbo stojí 37 €, sada šróbov hlavy valcov 23 €. Keby sme rátali rovno zrovnanie a odtlakovanie hlavy + výmena tesnení driekov ventilov tak tam sme na sume cca 100 €. Rozvody s vodnou pumpou stoja 60 €. Bežná cena práce za demontáž + montáž hlavy valcov + výmena rozvodov je cca 200 €.

Ešte pred samotnou demontážou hlavy valcov by som skúsil pozrieť či nieje prasknutý chladič výfukových plynov pre EGR ventil - veľa "mechanikov" to nerieši lebo na tom zarobia minimum €.
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

martincichy napísal:či je potrebné zhadzovať hlavu, teda či je prasknutá hlava alebo tesnenie pod hlavou sa dá zistiť aj bez toho, aby sa hlavy niekto čo i len dotkol. celá kontrola trvá 2 minúty a stojí toľko, ako fľaša na narodeniny.

zmeň servis.
- tu je to asi jasné keď chladiačka bublinuje a nosom cíti že spaliny... operácia je asi nevyhnutná...
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných