Tlak v pneu. neustále svietiaca kontrolka

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

alzbetasomorova
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.03.2014 18:41
Zdieľať na Facebook

Tlak v pneu. neustále svietiaca kontrolka

Príspevok od používateľa alzbetasomorova »

Ahojte kúpila som si kiu sportage. svietila tam kontrolka pneu. Tak som dala prhliadnuť to a zistilo sa že dve zadne snímače sú poškodené. Dali sa nové prešla som niekolko 100viek Km a stále to svieti. Už neviem ako dalej. Do kia moc nechcem isť, lebo si účtujú už aj zato že tam prídeš. Mal niekto problem a vyriešil to? Viete poradiť???
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Svieti alebo minútu bliká a potom svieti? To by znamnalo poruchu TPMS a návšteva Kie ťa neminie. A možno budeš prekvapená...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no treba mat napamati ze auto sa so svietiacimi kontrolkami a trasucimi kolesam,volantom nekupuje.ono to kazdy vravi ze to len vyvazit kolesa staci alebo ze to len brzdove kotuce su uz stare a ze staci dofukat pneu a vymenit brzdy.ak by to bolo tak tak to snad predavajuci spravi a pyta za auto viac bubakov.

netreba sa bat autorizakov ceny servisnych prac su rovnake ako hociktora ina garaz a aspon to vyriesia hned.len tie diely maju korejce japonce vyzsie.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ked sa kupovalo auto s chybou, tak snad bolo jasne, ze naprava veci bude stat €.
Pri aute v cene mozno aj rocnej priemernej mzdy na SK, ci mozno aj niekolko rocnej a je problem cca 35-40€???
Myslis, ze uz pri vchode do autorizaku niekto sedi s pokladnickou a ty do nej musis vhadzovat zelene bankovky este co drzis klucku na dverach???
Odpovede sa nedockas, lebo neni nic napisane o aute.
Sportage sa vyraba 15 rokov, 4 generacie.
Ked mas cas a chut, tak si googluj na svoje auto.
Ak ta to nebavi, tak skusaj pneuservisy, ci oni to vedia urobit (najlepsie zadarmo).
Mozno este tam, kde boli kupovane snimace…
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Ok tak nech ide fo kie a mastik ti vsetko preplati co bude nad 40 €.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pedro, prečo nad 40 a nie nad 140 alebo nad 400. Ako môžeš chcieť pri aute čo nové stojí 25t a viac ojro opravu za 40 eur.Každý by si mal uvedomiť , že cena opráva sa odvíja od ceny nového vozu a miery jeho komplikovanosti.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

pedro727,s cim mas problem?
V inej teme si pisal:
pedro727 napísal:… veľa ľudí má problém neprispievať,resp. prispievať k veci...
Ze sa toho aj ty drzis? O inych si vies hubu obtierat?


Nechce sa mi obvolavat servisy, ale take vyjadrenie:

" Kontrolka by měla sama zhasnout nejpozději do ujetí 30km. Pokud se tak nestane, musí dojít ke kódování ventilků TPMS, které může proběhnout u nás stejně tak u Hyundai. Kódování ventilků vychází na 242,- Kč vč. DPH."

S pozdravem,
Jan Kudrlička
přijímací technik
ASAS s.r.o.“

10€?
Staci ti?
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

no ak by to bolo tych 10€ tak predchadzajuci majitel by to snad poriesil, ale za mna ist do kie aj za cenu ze to tych 10€ nebude sa oplati, ono da sa normalne popredu opytat co to moze byt a urcite povedia viac moznosti tak na kazdu sa opytat co to bude stat, kludne aj telefonicky, ved hadam ceny snimaca, diagnostika, kodovanie nepodliehaju utajeniu, a na tvojom mieste sa spytam co by stala zakladna prehliadka auta s diagnostikou (bez oprav odhalenych veci), aspon by si sa dozvedela co tomu autu vsetko je co bude treba v najblizsej dobe riesit

tie snimace co sa dali, to boli original alebo ake ked si v kii este nebola
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Pardon pan VSEVEDNEDOTKNUELNYCOMAVZDYPRAVDU ze som vyjadril som svoj nazor a pochybnosti ze to bude do 40€.
Keby si sa toho ty drzal aj s koko legom tak 90% tem je k VECI.
S cim mas problem a co bolo od veci?
Ved srale tvrdite japan a korea je bilig,nech sa paci.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pedro, ale ak niekto rozmýšla nad cenou opravy v stovkách eur pri cene nového 25t tak si to auto nemal kupovať.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

tato ,samozrejme o tom nieje pochýb.
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

ahoj,takisto mi svietil tlak v pneu na renaulte.Bolo to 12 rocne auto,vypol som si tu kontrolku cez diagnostiku,bolo treba vymenit baterie v prijmacoch signalu v podkoli plus vysielače tlaku v kolesach.,neriesil som to dalej.riesenie:Vypnute cez diagnostiku.
nie je to rada ale kolesa si viem skontrolovat aj sam.Podla mna je to dalsia z hluposti modernych aut.
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní