VW Transporter T6 110kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ceklis1
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.02.2009 15:40
Zdieľať na Facebook

VW Transporter T6 110kw

Príspevok od používateľa ceklis1 »

Prosím vás chcem si kúpiť T6 110kw.
Aký je to motor? Spoľahlivosť.
Aký má boli to adblue na motor. Vydrží niečo?
Ďakujem
bagar
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 04.02.2017 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bagar »

110 kW verzia neni zlá ,ale v kombináciou s 6.stup.manualom dosť problem vzdržať má tá prevodovka....automat nekupovať vôbec !!!Dávajú tam len 7.stup. úplne zle.Pokial chceš najspolahlivejšiu verziu v T6 tak jednoznačne vyhráva 75kw verzia s 5.stup.prevodovkou a tých 100 koníkov úplne postačuje na to auto (neviem načo 150k ,len pokial si pretekár)....
PS: O biturbe 150kW ani neuvažuj ...pokial nemáš dostatočnú zásobu týchto motorov !!!
pyramida
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 02.09.2005 06:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pyramida »

Mam biturbo 150kW na jednom 200tis a na druhom 150tis a bez problemov...a nemam ani motory v zasobe :40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neboj, to este pride - hlavne dodrzuj 30.000km intervaly na olej.
pyramida
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 02.09.2005 06:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pyramida »

A ake auto je podla teba dobre v rejto triede.?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Momentálne všetky rovnaké, kvalita raz hore raz dole, všetko čo má v rohu kolesá a poháňa tie kolesá agregát,životnosť už je len na záruku a potom čierneho petra posunúť ďalej. Bohužiaľ. To je jedno, premiovka, tuctové auto,dodávka, kamión, osobné do desať rokov a smer vrakovisko,lebo náklady na opravu budú NERENTABILNÉ. Všade senzor,čidlá ,relé,materiál čo najlacnejší. Kedysi kábel k zadnému svetlu mal rezervu 5-8cm, dnes nevieš odpojiť koncovky z objimky, priemer kábla kedysi 0,8, bužírka ako koža hrocha,dnes hrúbka dvoch vlasov,bužírka ako prezervatívy, čo na to povedať. Všetky stoja za fajku močky.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pozeras na nespravnej strane oceanu - skus viacej dolava na mape. Tam sa na biturbo triturbo sexturbo nehraju...
extrem23
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 19.06.2007 18:08
Zdieľať na Facebook

VW multivan T6

Príspevok od používateľa extrem23 »

Zdravím vás. Čítam vaše príspevky ohľadom T6. Poviem vám, že som doviezol z Nemecka v november 2019 VW Multivan T6 2.0TDI 110kw automat. Kupoval som ho s vedomím, že tam bol pokazený motor. Ale doviezol som ho po vlastných. Bol za dobrú cenu tak reku dobre...mal cca 180000km. Problém tam bol taký, že auto strácalo vodu. Cca 1l na 1000km a tak isto žralo olej cca 0,5lna 1000km. Vymenil som teda motor. Kúpil som nové rozvody, nový zotrvačník, nové turbo. Skončil som na sume skoro 5000. Na aute som následne spravil cca 4000km a začalo ísť na 3 valce. Zistili sme, že odišla jedna tryska. Dementi vo VW si povedali, že prestanú dávať trysky BOSH a začnú tam montovať trysky DELPHI. Tak som kúpil všetky 4KS nové. Čo bola ďalšia 1000,-€ položka. Spravil som 3500kma opäť sa stalo to isté. Auto išlo na tri valce. Opäť trysky v p... Teraz je auto rozobraté a neviem čo ďalej. Vo firme, kde repasujú trysky mi povedali, že na 99% je v prdeli čerpadlo. Že sú tam kovové piliny a preto zase trysky odišli. som na sume 6000,-€ Mám pravdepodobne zlé čerpadlo a aj tryky. Myslím si, že 1000,-€ bude zase málo na opravu. ďalej by som chcel povedať, že tankujem len na slovnafte. Mám vo firme ďalších 11 áut iných značiek a tam problém nie je.
Tak a teraz môj názor na T6. Po tom čo mám túto skúsenosť a čítal som VW fŕa v Nemecku a aj v Anglicku nemám pekného slova na T6. Nemci to uplne posrali a tento problém s tryskami má veľmi veľa majiteľov po celom svete a za všetko môže palivový systém DELPHI.
Ďalšia porucha ktorá sa často vyskytuje na T6 je autorádio s GPS. Jednoducho si rádioz razu zmyslí, že začne samo prelaďovať stanice. Vyzerá to tak ako keby niekto neviditeľná stláčal display rádia. Na forach som sa dozvedel, že jediná možnosť je výmena rádia...jebne ma...
Viete mi niečo ešte poradiť? Okrem predaja auta
:3020:
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

a za všetko môže palivový systém DELPHI.
delphi za to nemôže , VW prišiel s požiadavkou aké majú byť tie trysky za akú cenu a takisto majú počas výroby kvalitatívny dozor
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných