Audi A4 b7 - napinak rozvodu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Speeder1300
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25.04.2018 14:46
Zdieľať na Facebook

Audi A4 b7 - napinak rozvodu

Príspevok od používateľa Speeder1300 »

Prosím o radu priatelia, na mojej A4 b7, 1.9tdi,85kw, kód motora BRB, dpf 2007..som menil rozvody značka INA.
Všetko som dal na prípravky, stredové šroby na vacke povolil-nasmeroval na stred, tak ako aj pred tým, dal remen,potom napol napinak-šípku presne na stred rysky.zatiahol šroby vačky, ostali pekne v strede. Pretočil dva krát všetko sedelo.

Motor ide super, start na brnk, spotreba super, zvuk normálny klasicky ako predtym

na voľnobehu som to sledoval, a pri zahrievani motora sa sipka na napinaku posúva postupne za rysku, do pravej strany... Proste ako keby sa napína remeň viac, čo je logické lebo je v zábere,ale až tak veľa? :d :D po zahriaťi a jazdení je šípka napinaku za ryskou, a tam aj ostane pokial nevypnem motor a pokiaľ úplne nevychladne, pri vychladnutí motora je šípka na ryske zase v strede.. :zg282: :300f: :300f: je to normálne? Dakujem :3906:


Po vychladnutí je ale pekne v strede rysky ako ma byt,!!!

Obrázok zde:
https://ibb.co/6nJQwCr
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

dalsi, ktory nema problem, ale na silu ho vyhladava
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

... :3020:
fabiapp
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 21.05.2015 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fabiapp »

p.HLAVATY PROSIM TA vyjadri sa k tejto veci..... myslim ze to nieje ziadne vyhladavanie zbytocneho problemu .... na pd vymenit rozvody je pomerne jednoducha zalezitost // pre rozumneho - zrucneho
kutila opravara

ma to bez zmeny v sponovacej kladke byt na ryskach pri pohybe remena ??? alebo to moze v prijatelnych medziach kolisat ???

urcite to bude zaujimat viac ludi ....
dakujem za vsetkych PRISPIEVATELOV a domacich opravarov ktory sa radi ucia , vzelavaju a aj VDAKA TAKYM LUDOM AKO SI TY ...mozme byt vdacny za ochotu sa o tom nieco dozvediet - naucit a nie sa hrat na ,,bohov,,
kazdy zacina kazdy kto chce sa pyta a dospeje k nejakym poznatkom
s pozdravom MB
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V momente keď sa kladka nastavuje nie je v remeni "prítomný" ťah ktorý nastúpi v momente keď začne pohyb a remeň sa napne,nakoľko je odpor vačky obrovský,takže pohyby sa menia podľa ťahu..Ale je to v poriadku ak (motor studený) po dvoch kontrolných otáčkách ostane šípka v záreze znova. Teplo pomôže tiež zmene,remeň je v prúde vzduchu,kovové veci sa roztiahnu čo je akoby sa kolieska od seba vzdialili.Zmena ako je snímok je v poriadku.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Keď už chceš problém tak INA si tam nemal dávať ,nedávno mi vraveli v top servise že ich už nedávajú lebo mali nejaké reklamácie aj s prerazenou kapotou ,robia prevažne tdi grupu , SKF 100pro spoľahlivosť bez jedinej reklamácie :3906:
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

INA alias Schaeffler / LUK,FAG / sa dodava do prvovyroby celej grupy a nielen co sa tyka rozvodov ale aj nabojov kolies a komplet riadenia takze o vyrazenych kapotoch nejak never , tvoji servisaci proste maju natlacene od dodavatela svoju znacku aj ked SKF je tak isto top
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Toto je 13 rocne auto tak neviem preco tocis o prvovyrobe, tam ide ina kvalita a už to nebude INA ale originalny diel audi
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

A audi urcite ma vlastnu fabriku na loziska a v SKF rozvodovej sade tiez nikdy nenajdes INA loziska. Otazka je stale, je ta INA falzifikat alebo je to INA original. Potom pozries na aliexpress a tam FAG lozisko za 2,5 dolara.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

pisal som o top servise a tam maju iba autorizovanych dodavatelov :3035:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A všetko v prvovýrobe je celkom najsamlepšie :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Mateusz ty určite veríš aj na zúbkovú vílu :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Z takého top servisu mi chalani predávali Kastról za polovicu :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Toto by bolo na dlhsiu debatu.... Inac co si presiel zo stareho hydraulickeho oleja na castrol? :40bd:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To vieš vrchnosť (pani čo u nej bývam) dostáva do auta "značkové" oleje, ja podla toho čo práve sedlám, no a pickupy a pracovné autá jazdia na hydrauliku. Paradoxne tá hydraulika stála firmu viac ako značkové oleje, lebo mala byť na vyššie teploty ako je štandart.
A tá dlhšia debata sa tá v skratke zhrnúť asi takto - kvalita v každej firme je postavená na luďoch čo v nej pracujú a je verným obrazom tej ktorej firmy. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Speeder1300
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 25.04.2018 14:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Speeder1300 »

V podstate som očakával takú odpoveď, išlo o to skôr v akej miere je to ešte v poriadku, každopádne ďakujem za odborné slova :28b7:
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných