Peugeot 307 - klimatizácia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peugeot307sw16
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20.05.2020 17:19
Zdieľať na Facebook

Peugeot 307 - klimatizácia

Príspevok od používateľa peugeot307sw16 »

Prosím vás neviete mi dať náhodou radu ohľadom klimatizácie? Pred týždňom som dával meniť chladiace médium do klímy, klímu som v ten deň nemal možnosť vyskúšať pretože bolo chladno no mechanik povedal že všetko ide ako má , no oteplilo sa zapol som a absolútne nechladilo všetko ako predtým , šiel som za mechanikom ten mi povedal že nejde kompresor klímy vraj sa mohol upchať bo dlhšom nepoužívani, no na ďalší deň som prišiel za nim napojil to na prístroj a chladiace médium vraj vytieklo, a kvôli tomu aj nejde zapnúť klim. Kompresor- môže to byť pravda prosím vás? Na zajtra som sním ešte dohodnutý zameniť chladič klímy ktorý mám kúpený vraj cez tento komponent prebieha najviac únikov... Ešte som zabudol na to že to napojil na mašinu a ukázalo mu že auto je beznetesnosti, a taktiež odsaval...
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Plnicka vie zistit s podtlakom len vatsie uniky,mensie nema sancu.Nepoznam dovod VYMENY chaldiaceho media.Ak niekde unika,treba zistit a nie bezhalvo menit od A po Z.Unik sa najlepsie a najpresnejsie zisti s vodikom a dusikom.Ak je unik,kompresor kvoli bezpecnosti nezapina,teda je stopnuty.Ak chces podrobnejsie info do SS.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Normálne človek najskôr zistí príčinu a odstráni ju, iní vymenia to čo mali zlé iní...
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

avelmak napísal:Unik sa najlepsie a najpresnejsie zisti s vodikom a dusikom.
Vodikom by to zisťoval len raz..

Asi skôr tým dusíkom :-)

Napíš, ako sa to robí a niekoho odporuč, ak vieš - mne tiež fuci klíma a bežní plnici s tým nič neurobia a do značkového servisu sa mi nechce.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

ved tie plnicky by mali vediet kolko odsali, kolko natlacili aj kolko oleja pridali, ten technik by to mal vediet pozriet, hovoris ze si bol na vymenu media, to sa len tak menemi ale doplna ale ked je unik, len tak by si asi nedaval plnit keby predtym chladila ci? ak ti jeden den naplnili a druhy den je prazdne tak je jasne ze tam je unik
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

YxoYpsilonko---Vola sa to zmes dusika a vodika.Obsah dusika je 95% a vodika 5%.Vycuca sa chladivo,naplni sa zmesou,a detektorom na vodik sa zisti unik.Potom sa to cele vypusti do ovzdusia,vymeny sa dieravy diel,opat sa otestuje a naplni sa chladivo.My to tak zistime uz roky a bez problemov.Plnicka nezisti len vatsie uniky na podtlak,skoro by som poovedal ze zisti to co uz riadne fuci.Na to sa neda spolahnut vobec!!!!
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Čo sa týka klimy, som len poučený laik, ale v Ba na Galvaniho 2 kde chodievam už 30 rokov s klimami v aute, používajú na skúšku tesnosti len obyčajný vzduch a rozprašovač nejakej bublinkovej vody, pomocou ktorej zisťujú miesto netesnosti.
Je to postup kde sa mu nič automaticky neukáže, si musí aj ľahnúť pod auto, ale zase už pozná kde obvykle zvykne klima fučať, tak na tie miesta sa sústredí. Zatiaľ teda u nich z mojej strany plná spokojnosť.
Zrejme ale tá zmes dusík-vodík má svoje opodstatnenie, ak je dobrý analyzátor, tak zachytí každý únik toho vodíka, potom už len treba nájsť že kde presne to je.
A ešte mi napadlo, zrejme vodík má menšie molekuly než vzduch, takže sa ukáže aj minimálny únik.

Ono zadávateľ, keď napísal že "som dával meniť chladiace médium do klímy", najskôr myslel že dal naplniť klimu novým médiom, ale to samozrejme nevieme naisto, lebo už sa neozval.
Ale plniť nefunkčnú klimu bez zistenia príčiny úniku, to pri dnešných cenách náplne považujem minimálne za ľahkovážnosť.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Avelmak- ok, nevedel som, že niečo tak výbušné ako vodík sa moze používať..

Je to nejaké zariadenie?

V pondelok idem do škodovky, tak by som rad vedel, čo mám od nich chcieť.

Uniká mi plyn len slabo, takze plnicka mi nepomôže..
Pripadne nevie niekto poradiť niekoho, kto to vie urobiť v Tn kraji? Praipadne v za kraji?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ypsilonko-ano je to male zariadenie.V krabici mame detektor,manoimetre,hadice,a flasu.95% servisov ani netusi co to je.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

No a odkiaľ si? Vedel by si mi to pozrieť? Alebo niekoho odporučiť, kto vie ako na to? :-\ :-\ :-\

A sakra, pozerám, že z RS.. tak asi nič :(
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ypsilonko-ano RS.Nikoho nepznam a ani servis ktory by vlastnik taku sadu.Niektori skusaju aj pod dusikom a penou.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

YxoYpsilono napísal:No a odkiaľ si? Vedel by si mi to pozrieť? Alebo niekoho odporučiť, kto vie ako na to? :-\ :-\ :-\

A sakra, pozerám, že z RS.. tak asi nič :(
Pokiaľ je dobrý fachman, nemám problém chodiť z Nitry do Jihlavy. Servis mercedes. MámVPyčĺ, ako je to ďaleko, ale idem tam raz, a potom dllllhhhuuuu dobu si iba zatelefonujeme. RJ ABS som riešil v Opave ,na Morave.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

tú srandu s vodíkom som videl v írsku.

prikladám link na ukážku:

https://www.hella.com/techworld/au/Tech ... tion-1831/

v tomto video, zmes dusíka a vodíka nazývajú ako forming gas, je to samostatná fľaša.

samozrejme, výrobcov týchto systémov je viacero
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Sú plniči klím a servis na klímovú problematiku ktorý rieši aj problematiku,tu to celé začína.A potom je to komunikácia ktorá je dnes doslova katastroficky zlá,surovo povedané ľudia nad ničím nepremýšlajú a riešia takto - potrebujem naplniť klímu.Servisák vyhovie a naplní.Majiteľ je ticho,servisák nič nerieši.Kde nie je otázka nieto odpovede.Ale ak by sa unúval a začal stým že toto je v krátkom časovom období druhý raz,a treba systém kontrolovať,a teda či taká kontrola možná je, a ak možná je aké dáva záruky odstránenia,by sa mohol dozvedieť že systémov je viacero.Sú načuchávače R134 so zvukovým sprievodom,sú spreje na to určené bublifuky veľmi citlivé a hneď tlačiace bubliny,sú média na kontrolné naplnenia a more vlastných diagnostických postupov ktoré si už človek trocha chráni a netrúby do sveta celkom oprávnene.Ale na otázku či únik riešiť vie tak dostane odpoveď - no problem.Že ak mi klesne tlak tak si nenechám do systému pridať aspoň sprostý značkovač úniku...to je nad chápanie.A že ak náplň unikne v krátkom časovom období tak označkuje miesto mastnotou z obeživa,to sú také úplné základy.Že hliník "redne" a na molekulárnej báze dovolí unikať hlavne na predných chladičoch,potom spoje,potom úniky oskou čerpadla,to sú také tie 99.99% prípadov po ktorých sa ide automaticky.
Ale stále platí...nemému nerozumie vlastná mater
peugeot307sw16
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20.05.2020 17:19
Zdieľať na Facebook

Klima

Príspevok od používateľa peugeot307sw16 »

Zdravím úplne som zabudol na fórum, nakoniec vymenil chladič z ktorého unikala tá zmes a všetko ide ako má...

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných