Kia Picanto - klepotavy zvuk od zadnej napravy

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juraj556
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 30.07.2019 13:19
Zdieľať na Facebook

Kia Picanto - klepotavy zvuk od zadnej napravy

Príspevok od používateľa juraj556 »

pozdravujem vospolok, potreboval by som poradit, ohladom kii picanto rocnik 2007. zo zadu od kolies ide "pukanie" lupotanie, alebo ako by som to nazval, ked zabrzdim prudsie. skusal som rukou s autom hybat do stran, skusal som tlacit z hora, peruje potichu. isiel som cez jamy po ceste tiez potichu. ten zvuk sa ozve az ked dupnem na brzdu a zastavujem. asi 2-3x pukne vzadu - zo zaciatku som myslle ze mi vercajg v kufri lieta, tak som si to tam vsetko usporiadal,pouchycoval, ale nebolo to ono.. ide to od napravy. neviete co tam moze byt ?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Keď sa to prejavuje len pri brzdení, tak to bude asi od bŕzd.
To auto má vzadu zrejme bubnové brzdy, takže bude treba dať dole bubny a potom sa uvidí čo je v akom stave.
Nepíšeš čo bolo doteraz s brzdami na 13 ročnom aute robené, môže byť zodraté obloženie až na kov, alebo sú uvoľnené pakne a tie pri zabrzdení nevedia čo by mali robiť.
juraj556
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 30.07.2019 13:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj556 »

nie nie su bubny. vzadu aj vzadu su kotucove. na brzdach sa menili iba platnicky inak nic sa nerobilo s nimi nikdy. s autom sa malo jazdi a brzdime väcsinou na rychlosti, takze aj dosticky sme menili len raz. par krat boli zadne brzdy rozobrane a premazane lebo je problem od vyroby s rucnou :-\ toto pukanie badam uz asi rok..
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No jo, aj keď sú to kotúče, robí to len pri brzdení, tak najskôr to budú brzdy.
Od počítača nikto nevie či na kotúčoch nie je sklovitá vrstva, či sa strmene nezadrhávajú na vodítkach, prípadne niečo iné.
Zase len rozobrať, dôkladne pozrieť, urobiť čo treba.
Konečne po tých rokoch dôkladná previerka/repasia nemôže byť na škodu, aj keď auto veľa nejazdí.
Ak sú jednotlivé diely brzdy tak ako majú byť, tak by to žiadne také zvuky ako popisuješ, vydávať nemalo.
juraj556
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 30.07.2019 13:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj556 »

ok takze jedine brzdy to mozu byt vravite ? kedze len pri brzdeni to robi ? ostatne mozme vylucit?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak môžeme naisto vylúčiť, že by to bolo v dôsledku nefungujúcich ostrekovačov alebo nesvietiacich brzdových svetiel.
Ty na tom aute jazdíš, ty počuješ ako sa to prejavuje, keď to bude počuť aj nejaký automechanik ku ktorému auto privezieš, pravdepodobne poradí kompetentnejšie.
kozmert
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 29.11.2008 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kozmert »

Ahoj, skús preveriť či pri tvojom modeli sú také vymedzovacie pliešky pri platničkách. Ja som mal podobný prípad. Nejaký majster predo mnou si povedal, že načo by čistil tú hrdzavú konzolu v čom sú osadené platničky a nejak mu to tam aj tak asi nešlo tak ich tam vôbec nedal. Tie platničky tam lietali tak 3-4mm a vydávalo to taký cvakot pri brzdení, ale nie vždy. Toto bol Leon.
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní