Skoda Fabia I , r.v. 2000 - kod autolaku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dallynized
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 21.08.2016 10:28
Zdieľať na Facebook

Skoda Fabia I , r.v. 2000 - kod autolaku

Príspevok od používateľa dallynized »

Zdravim
Chcel by som sa opytat na kod autolaku
Bol som v predajni s autolakmi a povedal som ze chcem rally cervenu a oni ze potrebujeme kod
Kod farby neviem , da sa zistit nejako cez VIN KOD?

Vdaka
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Servisnú knižku alebo dátový štítok v kufri nemáš?

https://www.skoda-diely.sk/nahradny-die ... 30438.html
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Najdi predajnu kde miesaju farby, majsterko uz casto pohladom odhadne farbu a odtien a podla vzorkovnika doladi presny ton, ktory sa uz v pripade starsich aut nemusi presne zhodovat s odtienom podla kodu auta, kedze lak bledne, opotrebuvava sa, meni pigment a pod... Odbornici casto disponuju aj databazami automobiliek, ale kazdopadne nebude problem odtien precitat aj namiesat... Daj pozor, v sprejovych naplniach je vzdy len 100ml farby, nepozeraj na objem obalu, su to predhustene naplne, jeden sprej pokryje cca 1,2m stvorcoveho a stoji cca 13-15e. Odporuca sa streknut 2-3 vrstvy a prekryt aj bezfarebnym lakom.
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
dallynized
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 21.08.2016 10:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dallynized »

Dobre ok, co sa tyka kufra tak ten mam cely vytlmeny a ten stitok asi ostal pod tym tlmiacim filtrom :/
Skusim ist normalne do takej predajne kde miesaju laky ... Samozrejme je to 20rocne auto ten lak uz neni taky jak bol od nova...
Kazdopadne dakujem pekne za odpovede :)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

V tom mojom odkaze máš aj kódy!
dallynized
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 21.08.2016 10:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dallynized »

Ano ano vsimol si to,lenze som bol v autolakoch a typek mi ukazal 8180 a podla toho vrchnáku co bol na spreji mi to vobec nepripadalo jak ten lak co mam na aute :/ :/
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak červené farby asi najviac trpia pôsobením slnečného žiarenia, stačí si porovnať na starších červených autách lak na kapote a na bokoch blatníkov.
Existujú v tabuľkách farieb aj korekcie, ktoré by mali zohľadňovať vek laku, ale reálne bude asi najlepší postup taký ako ti doporučil scendo, t.j. vybrať lak pri aute, porovnaním so vzorkovníkom lakov.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

videl som jeden hundaj cerveny, tusim pony ? omluvam sa ked tak, zaujal by istu malo percentnu zvyhodnenu mensinu, presne jak wilz poveda, pozor na cervenu lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Firma kam chodím pre farbu keď gazdiná oderie auto má spektrometer. Vyjde von, odmeria susedné diely, a mašina to už namieša. Bola tu debata o striekaní - tri diely na starej 206ke 650evri + 170 farba s tužidlom a lakom. No nekupte když je to tak levný. Preto na svojich autám propagujem RAT style.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Vyberať farbu podľa vrchnáka spreju? :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

sprey je na lopaty a motyky
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Ale no pan mhlavaty... hadam na aute z roku 2000 nebudeme davat 300euro za lakovanie dielu, zejo... A ci uz je to motyka, alebo blatnik, vzdy lepsie to osetrit, hoci aj sprejom ako to nechat hnit... Vasu omluvu prijmam...
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných