Ford Focus - kratko zhavi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

najprv treba zistit kde je chyba cez diag a potom riesit softver.
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Hovorim, že diagnostika nenapísala nič...
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Hovorim ze diagnostika najde,len treba hladat medzi riadkami,medzi zivymi udajmi.A ani nie je jedno ze aka diagnostika.Chapes?Na fordy mam az 4 diagnostiky tak chadam viem co hovorim.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

megosvk snazis sa to opravit a drzis sa stale toho zhavenia.za roky tu na fore kazdy stary prispievatel vie ze to nemusi byt chyba v tom.niesi prvy kto ma taky problem.treba preverit ci ozaj to funguje ako ma a ak ano chyba bude inde.daj to nejakemu autoelektrikarovi
nech zhavenie skontroluje.podalsie u tych 1,8 dizel ford motorov mozu byt kludne uz aj piestne kruzky netesne nieco s ventilmi nemas kompresiu a musis to tym padom tocit a tocit.chybaju informacie ako dlho problem pretrvava ( uz vieme ze asi rok co si menil zhavice) diagnostika nic neukazuje cize asi to bude ok co vsetko sa robilo ako dlho mas to auto a tak.
maros000
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros000 »

Mam presne tento voz 8 rokov s 1.8 TDCI, ako prebieha zhavenie u mna.

Otocim klucom zasvieti spiralka zhavenia. Svieti pomerne kratko v lete mozno sekundu a v zime mozno 2-3s. Ak nechas kluc v tejto polohe tak realne zhavenie prebieha este asi 10 sekund a potom sa vypne. Ked pocuvas pozorne budes pocut rele ako cvakne a odpoji zhavenie.

Mal som aj zly zhavic. V lete pohode startovalo. Zime sa to prejavovalo tak ze motor tazko startoval a ked nastartoval tak jeden valec prve 2-5 sekund po starte vynechaval az nakoniec sa chod ustalil.

Predpokladam ze diagnostika by neukazala zle zhavice, mozno az ked by boli zle vsetky. To proste neni mega moderny voz co vsetko ukaze. Napriklad EGR ked zaslepis alebo odpojis je mu to jedno :)

Ked si precitas o tazkych zimnych startoch tychto motorov, niekto to oznacuje za vlastnost a ciastocne sa tomu aj priklanam ze je to tak.

K tvojmu problemu, zly start sa nerovna zle zhavenie. Napriklad som mal netesne prepady vztrekov a palivovej sustavy. Mozu tiez sposobit zle starty.

Co mne dost pomohlo zo startom v zime je poriadna baterka a repas startera. Pouzivam Vartu Silver 72Ah, ma 750A startovaci prud a je to citit ze to proste vlaze tocit poriadne aj v zime. Samozrejme pred zimou kazdy rok ju dam nabit.

Mne ked to zle startovalo v zime pri -15 tak za autom boli kudole dymu takze prisun nafty sa da ciastocne vylucit.

Ja by som ti polozil taku otazku. V zime ked to zle startuje tak valce vobec neodpaluju a motor toci ako keby na prazdno a z vyfuku nic alebo valce odpaluju tak vseliak a z vyfuku ide nespalena nafta a su za autom kudole dymu a smrad?
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

No... štarter je tiež nový (nový, nie repas), dal som za neho dva kila v novembri 2019...

U mňa počuť cvaknuť rele rovnako s tym, ako zhasne kontrolka, ale skúsim to ešte overiť.

Ak by to bolo tak, ako hovoríš ty, že to nemusí byť žhavičmi, tak v tom prípade by mi nepomohlo ani to, že po sebe 5-6 krat nažhavim... lebo toto mi pomáha v zime, preto si myslím, že nebude problém nikde inde, len v tom, že žhaviče z nejakých príčin žhavia krátko...
maros000
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros000 »

Si neodpovedal ci to toci na prazdno a nic z vyfuku, alebo s nim mece a kudole dymu idu.

V linku je pekne zmerane ako zly starter vpliva na start, pred repasom 194 otacok za minutu po 291. Co je zasadny rozdiel pretoze ak cerpadlo nedosiahne pozadovane otacky uz preco kolvek bateria/starter, nedosiahne pozadovany tlak a potom to len tak tak startuje dymi a pod.

https://www.picoauto.com/library/case-s ... -from-cold

Tu je potom schema zapojenia zhavenia, ako funguje ten casovac rele nemam predstavu. Avsak skontroluj si poistky F5 60 Amper a F9 20 Amper. Batery junction box je to co je pri baterke v motorovom priestore poistkova skrinka. Rele zhavenia je K13 to sa myslim da vymenit lebo takych rele rovnakych je tam viac a K70 je ten modul casovaca.

Obrázok
coltik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 24.02.2020 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coltik »

benky71 napísal:ahoj,menil som tie zhavice na focuse II ale na 1.6 tdci.Vypisalo poruchu na displeji a diagnostika ukazala zle zhavice,vsetky boli zle,takisto kontrolka len preblikla,ale starty ok.Ak by bol co len jeden dobry nic nevypise.vymena na 1.6 tdci je doslova horor,su otocene smerom ku kabine,torpedo musi ist dole,na jednom sa podarilo zalomit spicku(vytiahnuta cez dieru po vstrekovaci).tie zhavice su tenke a dlhe tak pozor na ich vymenu.opatrne.
nove som premeral s multimetrom(odpor)...stare mali odpor nula,teda zlé.
No ja som nie menil zhavice ale kontroloval na Fieste TDCi 1.6 a to je detto motor. Ziadne torpedo som dole nedaval, ani EGR ventil som nedal dole a dal som to pomerne rychlo von, zmerat a dnu.
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

maros000 napísal:Si neodpovedal ci to toci na prazdno a nic z vyfuku, alebo s nim mece a kudole dymu idu.Obrázok[/url]
Sory. No samozrejme, keď pretača motor a nie a nie nabehnuť, tak kudolim biely dym za vozidlom.

Poistky som prešiel všetky, sú OK
Relé je tiež ok (skušal som s druhym - sused mi požičal)

K70, toto ma zaujíma... len kde je a ako zistim, či je ok? To je tiež v tom batery junction boxe? Predpokladám, že nie...

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných