Ford Focus - motorcek stieraca

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Ford Focus - motorcek stieraca

Príspevok od používateľa megosvk »

Ahojte, to som zase ja :-D
Viem nejako multimetrom zistit, ci je funckny motorcek stieraca? Ked meram odpor:
Vyvod 1 (dobehovy) + kostra nameram vyse 170k
Vyvid 2 + kostra nameram nekonecny odpor.

Je to tak soravne, tak to ma byt? Nezda sa mi, ze ak su tie vyvody pospajane cievkou motira, tak by odpor mal byt podstatne nizsi a na obidvoch vyvodoch hadam... Ci je tam este dajaka elektronika, alebo nejake polovodicove spinace?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Aha. Takze motorcek stieraca merat multimetrom ano, ale opriet hrot toho meraka o listu zhavenia a druhy koniec o blok motora, to nie???
Namiesto toho prudit a trvat na tom, ze zhavenie je kontrolka…
Zaujimavy pristup.
Motorcek stieracov hentak multimetrom nemeraj, zbytocne.
Ale asi zbytocne pisat cokolvek, pretoze som si isty, ze ty mas na to svoj nepopieratelny a logicky nazor… :40bd:
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Počuvaj, pan profesor automobilovy.
Ja som meral aj žhaviče. A je to tak, ako som to tvrdil - kontrolka svieti rovnako dlho ako aj žhavi. Skúsil som aj nažhaviť (kontrolka zhasla za štvrť sekundy) a potom som čakal ešte 20 sekund (počas ktorych to podľa teba latentne žhavi v skrytosti, bez kontrolky) a čudujsasvete, aj tak ťažko štartovalo a teplota bola +5°. Bolo to včera. Takže rovnako dlho to žhavi ako svieti kontrolka, ako ukazuje multimeter, ako počujem vypnuť rele a ako svedčí aj štart motora, len ty, neviem z akych pričin si mysliš, že maš pravdu.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nikto si nemyslí, že má pravdu okrem teba! Kým si to nezmeral tak to nevedl nikto, len ty si najmúdrejší na svete a aj tak si chodíš po rady sem! :::

Prečo meriaš motorček multimetrom a nanatiahneš naň priamo káble z baterky? :41c2:
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

To som zrobil šefe. NA jednom privode - červenobielom to iskrilo jak diabol,a le pohyb motorčeka žiadny.
Na druhom - modrozelenom vôbec nič, jak keby bol prerušeny obvod.

Ten červenobiely, to je ten, kde som nameral 170 kiloohmov.
A modrozeleny je ten, kde som nameral nekonečny odpor.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

V prvom rade ak uz idem nieco merat, musim poznat zapojenie, teda nejaku schemu aby som vedel ktore vyvody su vinutie, ktore spinanie a ovladanie, a cokolvek. Teda nejaky dielensky manual. Iskrit nejakymi kablami od baterie po neznamych konektoroch je znacny hazard a ked uz, aspon zapojit do serie ziarovku.
Za dalsie, skor ako by som meral samotny motorcek, skusal by som merat konektor ci tam vobec prudi stava, ci je spolahliva kostra. O kontrole poistiek, konektorov na packe, kablovacky po trase k motorceku atd nepisem, to je hadam jasne skor nez idem cokolvek v elektrike riesit. Ak je mozne motorcek "odkrytovat" bude jednoduchsie skontrolovat dorazove spinace, mechanizmy prevodu, ako aj priame vyvody z vinuti... Vyskusat ci nieje mechanizmus seknuty, zatuhnuty, ci sa volne pohybuje co sa hybat ma atd... Zial netusim aky je to motor, ako rieseny, a ani to aky je s tym problem, kedze si problem ani neopisal iba si siel hned merat, takze hladame cosi ale este nevieme co...
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Rozhodne je na vine motor, to mi vravel uz pri kúpe auta
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Kúp na Bazoši za 20€ druhý a máš po starostiach ako čo merať :4012:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus - motorcek stieraca

Príspevok od používateľa cicmanec »

megosvk napísal:Viem nejako multimetrom zistit, ci je funckny motorcek stieraca?
megosvk napísal:Rozhodne je na vine motor, to mi vravel uz pri kúpe auta
Nebudeš ty takto náhodou tak troška úplne celkom mešuge? :::
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Jeden som už "kúpil". Ibaže bol z kombička a nepasuje mi na plechy. Plech sa dal vymeniť, tak som sa tešil, lenže ten pipik, na ktory sa nasuka stierač z vonku, je o čosi kratši, ako pri hatchbacku. Takže som sa odžubal.

Išlo mi skôr o to, že ani ten môj, ani ten druhý motor z kombička v podstate rovnako "nefungoval", ak som priviedol 12V na ten prívod. Takže áno, som tak trošku mešuge
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

V tom, že nevieš napísať celú pravdu ani tu ani v tej druhej svojej téme, si mešuge komplet! :::
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kolko tem o jednej hrdzavej rakovine, je este potreba ? daj to do servisu, alebo na smetisko, ked nevies
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
megosvk
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 04.06.2014 20:08
Bydlisko: Poprad
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa megosvk »

Okay, prepacte, ze som otravoval
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných