Škoda Fabia 1,2

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubena1987
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.05.2020 08:30
Zdieľať na Facebook

Škoda Fabia 1,2

Príspevok od používateľa lubena1987 »

Zdravim
Mám veľký problém, auto mi nechce naštartovať, lepšie povedané naštartuje a hned zhasne
Niekedy na cca 7 krát naštartuje a už ide v pohode.
Neviem čo s ním.
Boli menené všetky filtre,skrtiaca klapka, snímač teploty chladiacej kvapaliny, batéria sviečky,sedlá, ventily....
Už neviem čo to môže byť :342a:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

iskra, palivo, kompresia, to vsetko v spravnom case a musi ist kazdy benzin, netrap sa ked nevies ty, daj to do servisu...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ked nastartuje a hned zdohne to je immobilizer.Teda bezi motor cca 1sec a zdohne.
lubena1987
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.05.2020 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubena1987 »

V servise je auto už druhý mesiac.
Odídem na ňom domov a za tri hodiny nenaštartujem,alebo naštartujem na piaty krát.
Ak sa mi podarí naštarovať,ide bez problémov.
Včera som ho naštartovala na štvrtý krát a odviezla som ho do servisu.
Mechanik už nevie kde by mohol byť problém
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

lubena -mapis mi ss
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Volá sa to diagram kľuka/vačka ktorý preukáže či nedochádza ku skresleniu signálu z Hall čidla alebo inverzii signálu. Pokiaľ pri štarte nabehnú oba signály správne,motor už ďalej ide až po zhasnutie v poriadku a problém sa v diagnostike neobjaví.

Tu je vzorový
[img]https://i.postimg.cc/LhH4Wr0R/a.jpg[/img]
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 14.05.2020 10:51, upravené celkom 1 krát.
lubena1987
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.05.2020 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubena1987 »

avelmak napísal:lubena -mapis mi ss
Keby som to vedela :d :D
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

lubena-uz som ti napisal ss.
lubena1987
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.05.2020 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubena1987 »

mhlavaty napísal:Volá sa to diagram kľuka/vačka ktorý preukáže či nedochádza ku skresleniu signálu z Hall čidla alebo inverzii signálu. Pokiaľ pri štarte nabehnú oba signály správne,motor už ďalej ide až po zhasnutie v poriadku a problém sa v diagnostike neobjaví.

Tu je vzorový
Obrázok
:2f93:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba sa pokúsiť nájsť dielňu ktorá používa obe diagnostiky,seriovú (to je to známe OBD) ale hlavne paralelnú,pretože niektoré veci práve takéhoto charakteru vie odchytiť veľmi rýchle a nehrozí že sa najprv povymieňa pol motora.Táto porucha je prkotina,sú aj veľmi sofistikované chyby,av. kombinácia viacerých naraz čo už dáva stonásobok kombinácií,tie sa riešia výlučne paralelnou diagnostikou v prípade benz.agregátov až po testy efektivity,ale to už je tá úplne najvyžšia úroveň ktorú robí na SVK tak cca 3-5 ľudí viac určite nie
lubena1987
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.05.2020 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubena1987 »

lubena1987 napísal:
mhlavaty napísal:Volá sa to diagram kľuka/vačka ktorý preukáže či nedochádza ku skresleniu signálu z Hall čidla alebo inverzii signálu. Pokiaľ pri štarte nabehnú oba signály správne,motor už ďalej ide až po zhasnutie v poriadku a problém sa v diagnostike neobjaví.

Tu je vzorový
Obrázok
:2f93:

No môj mechanik robil diagnostiku....ale nic neukazuje.
Či sa dostal k takémuto niečomu,to neviem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ona aj tá diagnostika ukazuje aj iné veci než väčšina dielní pozerá.Pozrie register chýb a ten pokojne nemusí chybu vykazovať vôbec a pokiaľ na nejakú aj poukáže,tak platí že zaznamenáva to čo vidí ako hodnotový rozpor.A samozrejme nemusí vidieť pachateľa problému ale dôsledok ktorý sa ukáže následne a často o dosť inde.Takže tadiaľ cesta vedie ozaj výnimočne ak RJ označí presne pachateľa problému.To sa síce vždy beria do úvahy ale ide sa po živých dátach,tj veľmi dôsledne sa sledujú merané hodnoty ktoré daný systém poskytuje.A tu nastáva prvý problém pretože treba vedieť nie iba čo hľadať medzi stovkami hodnôt,hlavne treba vedieť čo predstavujú a kedy je to "zdravé" a kedy nie.Potom nastupuje overenie konkrétneho dielu iným spôsobom aby sa potvrdilo či meniť nemeniť či čo s tým.
Špecifické problémy nastávajúce v čase štartu je možné riešiť aj dialkove,tj poskytnutím nahrávky hodnôt (logovanie) v súbore sem,kde sa k tomu dá vyjadriť.Až na ten detail,že kto už potiaľto diagnostiku ovláda,zväčša si vie poradiť a len velmi zapeklité veci alebo pri neznalosti systému sám neporieši.Ale je to cesta,logovať a poskytnúť údaje z času kedy porucha existuje
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

opýtaj sa svojho servisáka, či má osciloskop a či ho použil na diagnostiku. ak odpoveď bola aspoň jedno nie, tak zmeň autoservis a hľadaj taký, ktorý má a používa osciloskop na diagnostiku.
lubena1987
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.05.2020 08:30
Zdieľať na Facebook

Fabia

Príspevok od používateľa lubena1987 »

Mechanik vymenil ako poslednú vec snímač teploty chladiacej kvapaliny a auto ide konečne,aaaassle počas jazdy sa mi cca tri krát stalo, že ako keby mi vynechalo prívod benzínu, seklo to.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: juraj2442 a 27 neregistrovaných