Prihlásenie auta z DE od rodiny

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ZeRo-PK
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30.05.2012 13:23
Zdieľať na Facebook

Prihlásenie auta z DE od rodiny

Príspevok od používateľa ZeRo-PK »

Ahojte, potrebujem info či je možné prihlásiť auto na DE značkách alebo treba prevozné? Auto idem brať od rodiny.Ďakujem za odpoveď.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Auto počas pohybu na cestách potrebuje platné značky, je jedno aké. Pri začatí konania u nás ale musí mať v nemeckom techničáku vyznačené odhlásenie z evidencie. Ako si tieto dve veci zariadiš nechám na tebe.
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

auto nemusi mat prevozne znacky, staci si na sk vybavit potrebne dokumenty a pri prihlaseni vozidla na sk odovzdas nemecke znacky a auto bude automaticky na dialku odhlasene... nic mat zaznacene v technicaku nemusis
carbi
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 28.02.2010 09:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carbi »

neoponovat cicmancovi ten trtko je najmudrejsi na svete!!!!(nehovorim ze ma pravdu)ospravedlnujem sa zadavatelovi ze som nepomohol
ZeRo-PK
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30.05.2012 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ZeRo-PK »

Sakra, čo príspevok to iný názor :d :D
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak potom už len zavolať na OÚ, tam by mohli vedieť či sa niečo v potrebe odhlášky zmenilo, lebo vo vykonávacej vyhláške k zákonu to vidím:


§ 21, ods. 3, písmeno e
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2018/131/

Nemecko doklad o odhlásení vydáva...

@carbi, na neodporovanie sú tu iní, ja sa odporovaniu nebránim ak je podložené argumentami. Naposledy keď som prihlasoval ja a ako vidíš aj vo vyhláške, sa odhláška vyžaduje.
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

ja som tento ukon vykonaval pred pol rokom a dalsi dvaja znami nedavno a vo vsetkych pripadoch netrebalo nic v nemecku odhlasovat... kazdy z nas iny okres na margo
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

sa cudujem, ze tento salamun tu este nema ban, len kazi moralku celeho fora.

Na export do zahranicia sa bezne vyuziva moznost obidenia KOcky, ze si majitel novy prihlasi auto na seba vonku a potom posle stary TP slovensky aj SPZ a povodny majitel ich iba da na ODI a ODI vyda doklad, ze je auto vyhlasene. Funguje to samozrejme aj opacne. Predavajuceho je povinnost podat info uradom o tom, ze auto uz nevlastni. Ak to tak nespravi, on je si sam vinovaty.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Zaujímalo by ma podľa čoho postupujú moderátori pri mazaní príspevkov, lebo Pravidlá fóra to zjavne nie sú - argumenty a diskusia sa mažú, nadávky a osobné útoky zostávajú... :41c2:

@Atlas @foter
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Nech už sa tu udialo čokoľvek, šlo to mimo mňa.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Vtedy to bol foter (neprípustná diskusia o TDI), ale v tejto téme sa zatiaľ nemaže aj keď by bolo čo...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

carbi napísal:neoponovat cicmancovi ten trtko je najmudrejsi na svete!!!!(nehovorim ze ma pravdu)ospravedlnujem sa zadavatelovi ze som nepomohol
Veľmi sa myslíš, ano cicmanec je svojský, ale keď čítaš jeho príspevky, vo veľa veciach s ním súhlasím, nie vždy však so spôsobom podania. Ale každá ženská má tie svoje dni. Dnes ma bolí hlava :40bd:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

2 týždne bolesť hlavy, 2 týždne krámy... :3906:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Nech to vysvetlí tomu orangutanovi. Zena spadla do klietky s orangutanom,ten ju chcel pomilovat,tak kričí na muža:Fero chce ma chce poy.e.bat, a muz jej odpovedá: Veď mu povedz že ťa boli hlava :40bd:
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Nic nebojte,raz pride cas ked si poviete nech ide aj za orangutanom,len nech mne da svaty pokoj
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných