Ford Fiesta TDCi , 66 kw - cim poistit matice vstrekovacov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

coltik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 24.02.2020 20:02
Zdieľať na Facebook

Ford Fiesta TDCi , 66 kw - cim poistit matice vstrekovacov

Príspevok od používateľa coltik »

Zdravim pani :-)
Matice vstrekovacov na Fieste TDCi sa zvyknu povolovat. Chcel by som predist tomuto problemu a nejak ich zaistit. Bojim sa pouzit Loctite aby som nezlomil/ neotrhol stift na ktorom su. Pre tych co nevedia ako vyzeraju tieto matice su cca 2 cm vysoke a utahuju sa cez bit. Zeby stacilo na ne z vrchu dat farbu???
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

co tak kupit nove original matice.take veci su vacsinou jednorazovky.su trosku zalisovane aby sa nepovolovali.napr aj na vyfukovych zvodoch su matice jednorazovky no aj iny material.idu povolit vzdy aj po 10 rokoch ked su hrzdave ale ak das staru naspat tak isto sa to povoli.preto sa to dava vzdy nove.vela to nestoji.garaznici zvyknu dat co suflik ma a potom sa trhaju stifty.ono aj trubky a vstrekovace su jednorazovky no daju sa niekedy aj 3x povolit a este to nejako tesni.
coltik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 24.02.2020 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coltik »

Suhlas, ze nestoja majland ale co som cital aj na UK napr fore, tak aj nove sa povoluju. Nemam s tym problem vymenit aj stifty len tych stiftov sa bojim ako cert kriza. Je to na malicky torx a ked bude na lep ako vacsina spojov pri Fieste tak je velky predpoklad, ze pri vykrucani pojde ta.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Kludne by som skusil zaistovac zavitov, robia sa rozne pevnostne triedy, bezne su uvolnovatelne rucnym naradim. Treba sa poradit v pradjni (ak tomu rozumeju) a vyskusat si aplikaciu mimo auta na nejakej skrutke, budes vidiet aku ma hustotu, ako sa rozteka, ake mnozstvo aplikovat, aj to ako schne a ako pevne drzi... Idealne riesenie proti samovolnemu uvolnovaniu, navyse utesni zavit a chrani ho pred vniknutim necistot.
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

coltik napísal:Suhlas, ze nestoja majland ale co som cital aj na UK napr fore, tak aj nove sa povoluju.
nepovolia sa to co je na to urcene aj funguje.a dotahuj ich momentom ako je predpisany a nic sa nestane.alebo skus to lepidlo na zavity ale daj ho len tak troska a nechaj to ppdla navodu uschnut.len vzdy dodrz moment dotiahnutia a nic sa nestane.este taka rada ak su stifty uz viac krat popretahovane bohviekym dotahuj mensim momentom alebo aj tie daj radsej nove a mas klud.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Loctite lepidlo je dobre,skusenost s dvoma neznackovymi bola taka,ze aj po odmastneni srobu sa vytlacil lep zo zavitu smerom k hlavicke a ztuhol na kamen.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Veď Loctite vyrába min. tri druhy lepidiel na závity tak máš na výber:VYSOKO PEVNOSTNÍ-270 zelený pásek:
Demontáž pomocí běžného ručního nářadí je velmi obtížná; povolení spoje může vyžadovat místní ohřev na teplotu vyšší než 200 °C. Vhodné pro trvalé sestavy na těžkých strojích, čepy, upevnění motorů a čerpadel, pro velikost závitů do M80. STŘEDNĚ PEVNOSTNÍ-243 modrý pásek:
Demontáž pomocí ručního nářadí, ale je obtížnější; vhodné pro obráběcí stroje a lisy, čerpadla a kompresory, kotvící šrouby, převodovky, pro velikost závitu do M80. NÍZKO PEVNOSTNÍ-222 fialový pásek:
Demontáž pomocí běžného ručního nářadí, vhodné pro seřizovací, kalibrační šrouby, měřicí přístroje a měrky, pro velikost závitu do M80.
coltik
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 24.02.2020 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa coltik »

Uvidim, priklanam sa k nazoru, ze kupim nove stifty, nove matice a dam tam Loctite ten najslabsi lebo fakt tie stifty su podla mna ako z makoveho kvetu :-D
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní